Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek?

Milyen kutyát vegyek?

Figyelt kérdés
egy kis kutyát szeretnék a otthonra de nem tudom milyen fajtájú legyen? szeretnék tippeket kérni milyen kiskutyát válasszak otthonra ami lehetőleg nem nagyobb 150 ezer forintnál ( eltartás+ a kutya)

2015. febr. 21. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

A kérdés 100 sebből vérzik, de talán még megmenthető és megválaszolható, némi korrigálás után.

-Mit vársz el egy kutyától?

- Miért/mire akarod tartani? munka, sport stb.

- Milyen belső tulajdonságok tetszenek egy kutyában? Aktív, kanapélakó, játékos, házőrző, gyerekbarát stb.

- Milyen külső tulajdonságok tetszenek, és melyeket nem viseled el? hosszú szőr, göndör szőr,nyáladzás, horkolás, ugatós stb.

- Van gyerek a családban? Mennyi idősek?

- Volt már kutyás tapasztalatod?

- Mindenáron fajtatisztát akarsz? Miért (ha azt sem tudod melyen legyen? Egy menhelyi édes szóba sem jöhet?

- Kölyköt akarsz? Felnőttet?

- Mennyi szabadidőd van? Ebből mennyit és hogy töltenél a kutyával?


- Mit értesz az alatt, hogy 150 az eltartás és a kutya? Az eltartás 15 évig is eltarthat, a kölyök ára (meg egyszeri kiadás) tenyésztőnél meg 130ezernél kezdődik, de gyakran több is.


PONTOSÍTSD A KÉRDÉSED!

2015. febr. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
van gyerek a családban ezért gyerekkedvelőt szeretnék, hosszú szőrút és a gyerekeknek szeretném. 2 lány van egy 12 éves ( övé lenne a kutya mert a kisebbik még nem elég megbízható) a másik 9 éves. egy menhelyi kutya is szóba jöhet . a lényeg hogy szeresse a gyerekeket . a nagyobbik ő ragaszkodna a hosszú szőrűhöz de szerintem rövidszőrű kutya is tökéletes
2015. febr. 21. 17:39
 3/8 A kérdező kommentje:
szabadidő csak reggel este lenne ezért napközben a szüleimnél lenne akik a szomszédban laknak . ők nem dolgoznak ezért naponta többször is tudják sétáltatni. volt már kutyánk egy Husky meg a férjemnek mielőtt összeházasodtunk volt tacskója nekem pedig gyerekkoromban keverék szobakutyusom
2015. febr. 21. 17:46
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

- Lakásban vagy kertben vagy kinti-benti kutya lenne?

- Kicsit vicces, hogy olyan hosszú szőrű legyen, ami nem baj ha rövid szerinted. :P Olvasd vissza.

- Mit értesz azon, hogy a gyereké lenne a kutya? Ha arra számítasz vagy gondolsz, hogy ennyi idősen szülői felügyelet nélkül ellátja 100%-osan minden nap akkor nagy tévedésben vagy az 100%. Az ennyi idős gyereknek lehet nem egy hétig élmény a kutya mint 5 évesen, de egy hónapnál nem fog tovább tartani. Elfelejti, megunja, van jobb dolga is, edzés van, suli van, haverok vannak stb. Készülj fel lelkileg, hogy a kutya a te felelősséged, a gyerek max. sokat segít benne, de teljesen rábízni nem szabad. Ráadásul hamarosan középsulis lesz utána munka vagy egyetem elköltözik, kevés lesz a pénze a kutya meg 15-18 évig is élhet. Ezzel is kell terveznetek, már most beszélgessetek erről, hogy akkor mi lesz.

Ha ennyire nincs elképzelés a kutyáról, legjobb lenne, ha kimennétek egy menhelyre és segítséget kérnétek biztos fognak tudni segíteni a választásban és megmondják nektek milyen kutya való.

2015. febr. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

Azt javasolnám, hogy a gyerekekkel együtt látogassatok meg több menhelyet is, és onnét próbáljatok választani. Nem tudom, merre laktok, Bp.-n ajánlom a Noé Állatotthont. Sok fiatal ill. kölyök is van menhelyeken, ideiglenes befogadóknál, akik még könnyebben nevelhetőek, alkalmazkodnak.

Ha mégis inkább fajtatisztát szeretnétek, akkor lehetne labrador, vagy golden retriever, utóbbi hosszú szőrű. Viszont mivel elég divatkutya, csak normális tenyésztőtől vegyetek, nagy körültekintéssel!

2015. febr. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%
Hát én a Szállkásszőrű Tacskót ajánlanám ha kicsi kutyusra lenne szükség. Kint és benti is jól el van én könnyen tanítható. :)
2015. febr. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. tacskót nem szeretnénk mert a férjem előző tacskójától mindenki félt aki jött hozzá mert nagyon ugrált ugatott és agresszív volt. ( már gyerekkorában is ilyen volt a kutyus ezért vitte sokat kutyaiskolába de ott sem tudta rászoktatni arra hogy legyen engedelmes ne pedig agresszív)
2015. febr. 23. 08:13
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Snauzer XD
2015. márc. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!