Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől megy a kiskutyám hasa?

Mitől megy a kiskutyám hasa?

Figyelt kérdés
3 hónapos múlt, egy kan Malamut,már napi szinten járunk dokihoz,és már egy csomó gyógyszert kapott,de semmi sem hat.A kedve jó,étvágya úgyszintén,nől is,csak a hasa van beesve,ugyanis az étel kb 2o perc alatt átmegy rajta.
2015. febr. 24. 13:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mit kap enni? Féreghajtva volt? Az állatorvos mire írt fel gyógyszert?
2015. febr. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

feláztatva kenyeret,abban kutyatáp és egyéb maradékot összekeverve. a Tejtermékeket teljesen mellőzöm. Igyekszem száraz kajákat adni neki. Van,hogy csontot,húst is kap. A doki bélérzékenységet mondott,de semmit nem fűzött hozzá. Láza nincs.

Ezentúl rizsával fogom etetni,hátha az segít.

A doki azt mondta teljesen rendbe van az étrendje.

És folyamatosan gondoskodom arról,hogy bőven legyen mit innia. Valamint gondolkodtam azon is,hogy teával itatom majd (esetleg menta?) különben a hasmenés tart már egy jó ideje. Féregtelenítve pedig állítólag lett.(a tenyésztő így tájékoztatott,mivel már bő 1 hónapos volt,mikor elhoztam)

2015. febr. 24. 15:02
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

De miért adtok neki maradékot, ha még a hasa is megy?

Sima száraztáp, valami jobb minőségő (nem Pedigree, Darling és társai), illetve adhatsz neki mellé főtt rizst.


Bő egy hónapos volt, mikor elhoztad? Azigen... Most három hónapos, szóval már jó pár féregtelenítésen túl kellett volna essen. Féregtelenítsd, két hét múlva újra, jó táp + rizs és nem kellene, hogy gond legyen.

2015. febr. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért kap kenyeret feláztatva, arra például semmi szüksége nincsen. Elég lenne neki csak egy minőségi junior táp? Milyen tápot kap?

Meg az sem lenne rossz dolog ha megnézetnéd egy másik állatorvossal.

Arról nem is beszélve, hogy több mint valószínű nem tenyésztőtől vettél kiskutyát, mert egy valamire való tenyésztő 8 hetes kora előtt nem ad ki a kezei közül semmilyen kutyát. Így tehát nem ártana szerencsétlen kutyának egy féreghajtás sem, főleg hogy kölyök korban havonta kell féreghajtó!

2015. febr. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 SzMHZs ***** válasza:
100%

Hát lehet, hogy ez az egész már ott megbukott, hogy 1 hónaposan került el az anyja mellől, ki tudja honnan, mert nem tenyésztőtől, az is biztos... A helyedben sürgősen másik dokit keresnék, ha a jelenlegi szerint ilyen tünetek mellett az étrendje teljesen rendben van (mondjuk egyébként is, ha már a sokadik alkalom után nem bír rájönni, mi a helyzet).

Alapból egy kölyöknek (bár még inkább felnőttnek se)nem adunk ilyesmit, hogy fog ebből építkezni, megnőni, egészséges ízületeket stb fejleszteni?

Mi az, hogy állítólag lett féregtelenítve? Nálatok is kellett volna már kapnia.

Úgy kb ezektől megy a hasa.

2015. febr. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Féreg hajtsad te is,mert nem tenyésztőtől lett a kutya!!

Jó minőségű junior tápot kapjon,rizzsel össze keverve egy pár napig.Hidd el rendbe jön.


Étel maradékot kenyeret,nem adunk amúgy sem a kutyának,de egy HASMENŐS KÖLYÖKNEK VÉGKÉPP NEM!

2015. febr. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél neki féreghajtót, és add be az előírás szerinti mennyiségét (súly szerint kell adagolni). 2 hét múlva ismételd meg. Azonkívül adj neki főtt rizst főtt zsírszegény csirkehússal, fűszerek nélkül enni. Ha javul a hasmenés, utána egy JÓ minőségű száraz kölyöktápot kezdj el adni neki, lehetőleg érzékeny gyomrú kutyáknak valót keress.
2015. febr. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Most olvasom, hogy kenyeret és ételmaradékot kap, és a doki szerint ez rendben van?! Érdekes. Mindenesetre nem csodálom, ha hasmenése van ezek után. Kenyérre semmi szüksége, az ételmaradék pedig, amit mi emberek eszünk, nem való egy érzékeny gyomrú kölyökkutyának. Tehát féreghajtás és neki való eledel meg fogja oldani a problémát.
2015. febr. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm az utasításokat,mivel a doki által nem lettem felvilágosítva az etetésről ezért a 14 éves fejemhez képest is etettem. Felírtam pár minőségesebb kutyatápot,holnap fogom féregteleníteni,és a rizsával való etetését is elkezdem holnaptól. De ezek mellet(gondolok itt a későbbiekre) mit adhatok neki. Ha helyre jön gondoltam neki májat adni,táppal..de mit adhatnék neki még,ami tápláló és bírja a gyomra?
2015. febr. 24. 23:50
 10/11 A kérdező kommentje:
ja és az ételmaradék magába foglalja a párolt zöldséget,a főtt húst és ezek levét.A kenyeret pedig ehhez szoktam hozzáadni kutyatáppal. Az eddigi általam olvasott tájékoztatások alapján ez teljesen megfelelő étrend egy Malamutnak. 3 itt ott egy kis megmaradt krumplipüré és volt rá példa,hogy kapott paprikásból pár husi darabot.
2015. febr. 25. 01:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!