Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mérgező kutyatáp, figyeljetek?

Mérgező kutyatáp, figyeljetek?

Figyelt kérdés

[link]

A szívem megállt, amikor ezt olvastam. Én is ezzel a Benefullal etettem a kutyám, illetve keverve Royal Caninnal és bizony rendszeresen hányt és volt hasmenése az elmúlt egy évben, hordtam is rendszeresen az orvoshoz, de azt álmomban sem gondoltam, hogy a szuper minőségű, híres svájci kutyatáppal én magam mérgezem szegénykémet! Soha többet nem veszek ettől cégtől semmit... Aki esetleg szintén ezzel eteti a kutyáját... figyeljetek oda, belehalhat!


2015. márc. 4. 10:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%
Simán lehet mérgezés is, mármint nem a táptól. Kétlem, hogy millióból pont három kutyánál jelentkeznének ilyen súlyos tünetek, mikor a többinek meg semmi baja.
2015. márc. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Végigolvastad? Több ezren jelentkeztek azóta, illetve ez a cég harmadik ilyen pere! Fagyállót raknak a kutyatápba... de én nem fogok győzködni senkit, csak úgy gondoltam, jobb, ha minél többen tudnak róla, majd ennek az információnak a birtokában ki-ki döntse el, hogy adja-e továbbra is. Én nem fogok kockáztatni, az 100%
2015. márc. 4. 11:13
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
Semmi garancia nincs rá, hogy a többi tápban nincs ilyesmi, csupán eddig nem derült. Nem véletlen, hogy egyre jobban terjed a nyers etetés. Abban legalább tudod mi van.
2015. márc. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%
Miért raknának fagyállót a tápba? Hogy tönkremenjen a bolt, meg elpusztuljanak a "fogyasztók"? Perelni mindenkit lehet, az emberek szeretnek is balhézni, és minden azonosíthatatlan dolgot megpróbálhatnak ráfogni a tápra, ha az arcukba tolják ezt a lehetőséget. Majd ha bebizonyosodik, hogy mérgező volt (nyilván nem fogyott el pont a zacskó minden beteg kutyánál, szóval meg tudják vizsgálni elég könnyen), akkor lehet jogosan felháborodni.
2015. márc. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

Ó persze, nyilván véletlenül döglenek halomra pont azok a kutyák, amik ezt eszik.Az emberek tömegei pedig csupán felesleges szabadidejüket töltik a feljelentgetéssel, mert jobb dolguk nincs!

Ráadásul egész véletlenül már a harmadik pere a cégnek, pedig ők mindent jól csinálnak!

Ugyan már, ennyire ne legyünk hülyék!Ott van a cikkben, pupákok, hogy ezt propilén-kutyaszart, ami a fagyállóban is van, emberi ételekhez is használják, még jobb!...Tehát ilyen formában simán lehet a tápban fagyálló és még ki tudja, milyen műanyag vacakok, amik ha az embert nem is nyírják ki, ha a szervezetébe jutnak pár szem rágóval, de ha a kutya folyton ezt veszi magához, meghalhat tőle.Persze biztos van a cégnek elég pénze, hogy kimentse magát.

Bár nekem csak macskám van, de mióta egyszer megkóstolta azt a mocskos macskatápot, azóta házi kosztot nem hajlandó enni! És erre más állattartók is panaszkodnak! Tény, hogy kevernek bele valamit, amitől úgy hozzászokik ehhez a xarhoz az állat, hogy mást már nem is eszik!És ez önmagában undorító, etikátlan és egészségre ártalmas dolog! Ha nekem még egyszer állatom lesz, soha még csak látni sem fog tápot, az bitos!

2015. márc. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

Az kizárt, hogy a táp mérgező attól, amit szándékosan belekevernek, hisz akkor ennél sokkal több megbetegedés lenne (igen, annál a háromezernél is sokkal több, aminek a többségének valószínűleg amúgy sincs semmi köze ehhez a táphoz). Ez ugye nyilvánvaló.


Ez a "fagyállót kevernek bele, ami mérgező" sima ostobaság, a propilénglikol egy engedélyezett élelmiszer adalékanyag, amit meghatározott mértékig lehet használni és ha azt nem lépik túl, akkor senkinek nem lesz tőle baja, mert képtelenség annyi kaját elfogyasztani, amennyi a veszélyes dózishoz kellene.


A mikotoxinokat nem beleteszik, azok különféle gombák által termelt toxinok. Na, ez az, ami röhögve lehetséges, hogy túl sok van benne, konkrétan abban, amit azok az állatok fogyasztottak, amik megbetegedtek. Úgy kerülnek bele, hogy magánál a gyártónál vagy valamelyik beszállítójánál nem tartottak be megfelelően valamilyen technológiai előírást, tárolásra vagy feldolgozásra, elszaporodtak a gombák és termeltek egy csomó mérget. Ettől nem a táp lesz mérgező en bloc, hanem egy-egy szállítmány.


Ez tulajdonképpen bárhol előfordulhat egyedileg, de ha sokszor, akkor az mindenképp valami rendszerszintű probléma. Mielőtt még valaki azt hinné, ezzel nem azt akarom mondani, hogy bárilyen szinten megengedhető lenne. Az is tuti, hogy egy ilyen hír az én bizalmam is elvenné. Amit emberünk állít, hogy a kutyák különböző helyen voltak, csak ugyanazt ették, mindenképp elég meggyőző. Kivéve, ha mondjuk ők nem tárolták megfelelően a tápot, mert ez is röhögve lehetséges.

2015. márc. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 SzMHZs ***** válasza:
65%

Nem ismerem a tápot, se a tápgyártás menetét stb... DE: azzal azért vitatkoznék, hogy sok ember nem ráérésből jelentget fel cégeket. Rengeteg csipcsup üggyel is egyesek addig mennek, míg orbitális felhajtás nincs belőle, és hasznot remélnek. És nagyon sok ember van, aki kapva kap a lehetőségen, hogy vele is ez történt és követeli ő is a kárpótlást. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a hír tuti nem igaz (mert fogalmam sincs), meg azt se, hogy a kutyák maguktól pusztultak el... csak azt, hogy ne legyünk ennyire naivak, az emberek igenis szeretnek hőzöngeni, rossz hírét kelteni cégeknek, és verni az asztalt.

A kutyatáp témához pedig csak annyit tudok mondani, hogy ez bizony bármelyik tápról kiderülhet sajnos. Mindig nagy lendülettel indulnak az új dolgok, aztán rengeteg termékről derül ki sok évvel később, hogy bukta... lásd anno a Contergan humán vonatkozásban.

2015. márc. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%

"kaliforniai férfi által benyújtott perindítvány"


Na innen mar nem is kell tovabb olvasni. Amerikaban sport az, hogy minden troll annyi ceget perel be, amennyit nem szegyell. Peldaul beperelik a McDonalds-ot, mert tul sok so volt a sultkrumplin. Vagy tul keves so volt a sultkrumplin. Es megitelnek neki 1 millio dollar karteritest. Most valaki nyilvan ezt a Purina-val is el akarja jatszani.

2015. márc. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
62%

Na tovabb olvastam...


"A propilén-glikolt leginkább fagyállóként ismerhetjük, mely rendkívül veszélyes az állatokra"


Tipikus altudomanyos trollsag. Gondolom a kovetkezo bekezdesben ott lesz a chemtrail-HAARP-chip szentharomsag.

2015. márc. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%

" [link]


Itt pl orvos beszél "tudományosan" a propilén glicolról.

Ő is leírja, hogy ha nem teljesen tiszta eredetű ez az anyag, akkor kiszámíthatatlan hatásai lehetnek, tehát éppenséggel lehet káros, bizonyos esetekben.

2015. márc. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!