Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék venni egy kutyát....

Dangergyerek kérdése:

Szeretnék venni egy kutyát. Tudnátok olyan kutyát mondani ami eléggé nyugodt de nagytestű? (azaz 1-2 évesen már nem ássa fel a kertet, nem szed szét mindent)

Figyelt kérdés
2015. márc. 4. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Leonbergi, bernáthegyi, újfundlandi, berni pásztor.

Azért velük is kell foglalkozni természetesen, hogy ne maradjon energiájuk "kertészkedni", de viszonylag kevesebb mozgással beérik.

2015. márc. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
Labrador/golden retriver
2015. márc. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen szeretnék velük sokat foglalkozni. Sajnos az előző kutyámmal nem foglalkoztam annyit és ez engem nagyon bánt.
2015. márc. 4. 15:20
 4/9 anonim válasza:
52%
ezek a 'kritériumok' teljesen megfelelnek a német dognak!
2015. márc. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

"(azaz 1-2 évesen már nem ássa fel a kertet, nem szed szét mindent)" - ez attól függ, le van-e fárasztva, foglalkozol-e vele eleget, és neveled-e! Egyik kutya sem úgy születik, h mindent tud, és ha csak egyszer mondod el neki, nem fogja megérteni! Neked kell megtanítanod mindenre!

Menhelyi keverék nem jó?

2015. márc. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Leonbergi!!!
2015. márc. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen amit írtál megfelelő mozgatással,foglalkozással ki küszöbölhető,így bármely fajtát tarthatsz ha biztosítod neki a megfelelő lefárasztást.


A fajtákat pedig le írták :) én is azokat ajánlom.



De egy idősebb menhelyi kutyus is jó lehet :)

2015. márc. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Melyik lenne az érdemesebb? A Német dog vagy a Bernáthegyi.Ők tetszettek meg annyira és tudom hogy mindketten nyugodt kutyák.
2015. márc. 4. 20:04
 9/9 anonim ***** válasza:

Kinti kutyának bernáthegyi.

Benti-kintinek német dog, rövid szőrük miatt. De amúgy a német dog egy nagyra nőtt öleb.Imád az emberek közt lenni,igényli nagyon a társaságot. Egy ismerősömnek volt német dogja onnan tudom.

2015. márc. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!