Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tibeti masztiff gazdik, ti...

Tibeti masztiff gazdik, ti hogy szoktatjátok le a kiskutyát a harapásról?

Figyelt kérdés

Most két hete van nálunk egy tibeti masztiff kiskutya. Nagyon aranyos, de most elkezdett harapdálni, amiről szeretnénk leszoktatni. Tudom, hogy a foga miatt, de akkor is szeretném megtanítani, hogy én (mi) vagyunk a főnökök, így minket semmi esetre sem bánthat. Kutyakiképzőt nem tudom, hogy érdemes e egy 11 hetes kiskutyánál alkalmazni.

Köszi a segítséget!



2015. márc. 8. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Kutyakiképzőt természetesen felkereshetsz bármikor ha problémád van, szívesen adnak tanácsot. A legfontosabb, hogy amikor harap téged akkor fújj parancsszó majd hagyd ott. Másik megoldás, hogy bekened a kezed vajjal és nyalogatni fogja, megtanulja egy idő után hogy a kezet nyalni lehet de harapni nem. Harmadik megoldás veszel neki sípolós játékokat, azokat szívesen fogja rágni.
2015. márc. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mikor értik már meg végre a kutyások (a kezdők ugyebár), hogy szabad leszoktatni a kutyát a rágásról! Igen, a fogai miatt rágcsál, szóval nem leszoktatni kell, hanem adni neki olyan dolgokat, amiket rághat! Semmi köze ennek ahhoz, hogy ki a főnök. Nem tudom miért kell már mindenbe ezt belemagyarázni...
2015. márc. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Adj neki sok nekivaló rágnivalót. Ha titeket harap, akkor rászólsz erélyesen mindig ugyanazzal a tiltószóval (nem vagy fúj, vagy ami szimpatikus), és otthagyod. Ha ez sem elég, akkor összefogod határozottan a pofáját is. Még nem bántani akar, csak kiskutya módra játszani veletek, de meg kell értetni vele, hogy ti ezt nem szeretitek, nem játszhat így veletek.

Cserébe lehet vele játékosan rongyozni, labdázni (zsinóros labda), azt haraphatja :)

2015. márc. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Rengeteg játékot vettünk neki, szóval rágni van mit neki, csak néha játszani akar, és odaugrál és odakap. Már két nadrágot szakított így ki. Ma adtam neki egy kis taslit, de azóta rossz kedvem van, mert sajnálom, szóval bántani biztosan nem fogom semmi esetre se. Szerintem picit meg is sértődött. Egyébként nagyon jó kiskutya, de nagyon gyorsan nő, és félévesen földhöz vág, ha nem szoktatom e az ilyen fajta játékról :D

Köszi!

2015. márc. 8. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!