Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vakvezető kutya miért agresszív?

Vakvezető kutya miért agresszív?

Figyelt kérdés
Ma a Ligetben a kölyökkutyámat megtámadta egy vakvezető kutya. Ült egy napszemüveges nő egy padon, (akkor még nem tudtam, hogy vak), SMS-esett, nyilván valami speciális appal, - ezért sem tűnt fel - és a körülötte mászkáló fekete labrador lassan, támadólag odajött, majd nagy vicsorgás közepette leteperte a kutyámat, a nyakának ugrott. Ekkor a ő rászólt a kutyára, hogy jöjjön vissza, de hozzátette a szokásos szöveget, hogy "nem bánt". Mire én elkezdtem vele kiabálni, hogy miért engedi el, ha agresszív a kiskutyákkal, miért nem hívja vissza, ha látja, hogy támadni fog. Erre mondja, hogy ő vak, és nem látja, ez a vakvezető kutyája. Akkor láttam meg - mert közben gyalogoltam - hogy a pad másik oldalán ott van a levett vakvezetőkutya felszerelés, hám, kapaszkodós stb. Utána mardosott a lelkifirdalás, hogy visszaszóltam egy vaknak, de nem tudtam. Viszont megdöbbentő az, hogy vak létére elengedi, és hogy a kutya ennyire agresszív. Mi lehet ennek az oka? Miért támad egyhosszú évek alatt tökéletes fegyelemre nevelt kutya? A kutyámat még soha nem támadta meg ilyen agresszíven kutya.
2015. márc. 10. 15:40
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
"hogy ez nem a dominanciaváltás miatt van, hanem az állandó munka és figyelem miatt." Igen, és szerintem ez összefügg a doinanciaváltással. Persze ez egy összetett dolog és szervesen nem kapcsolódik a mai élményemhez. Csak elképzelhető, hogy ez a kutya is idegroncs volt már.
2015. márc. 10. 21:21
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden vak embernek a kutyája vakvezető kutya.Csak ugye az ember automatikusan ezt feltételezi.
2015. márc. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Ez igaz... De ott volt a felszerelés letéve, a nagy hám, piros fogantyúval. Vannak vakok, ahogy írtam, akik csengős kutyàval sétálnak, de azon nincs hám. Ezek után nem tudom, hogy ez tényleg vakvezető volt e.
2015. márc. 10. 23:25
 24/34 anonim ***** válasza:
32%
Végül a vak, amikor még nem LÁTTA, mi lesz addig nem is reagálhatott. Amikor felfogta a szitut, jól értem, hogy reagált? Tehát amikor nem tudsz arról mit csinál a kutyád, te hogy reagálsz?
2015. márc. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 ödi2 ***** válasza:
95%

Valóban nagy probléma a vakvezető kutyák idegi elfáradása egy idő után.

De most jön egy DE. De nagyon sok baj van a gazdáikkal is sajnos... Most nagyon durva leszek,de igazat mondok! A vakok által használt kutyák kb 60!!!!!%-a NEM MEGFELELŐ képzést kapott kutyát kapnak! Nemcsak mo-n,külföldön is. Ez nem az alap képzésből adódik,hanem az összeszoktatás hiányából!

Kiképeznek egy professzionális kutyát,de nincs idő a fogadó személlyel összeszoknia,a fogadó személy korlátozott ismeretekkel rendelkezik a kutyákról és máris kész az állandó konfliktus lehetősége.

Rehaboztam hadikutyákat és segítő kutyákat is. Alig volt különbség az idegrendszeri problémáikban.

Egyszerűen kifacsarjuk és állandó stressz alatt tartjuk ezeket a kutyákat. Ez az ára a szolgálatuknak. Sokszor nagy ez az ár.


Sajnalom,h ilyen konfliktus ért,de nem ez a jellemző és az igazi előzményeket sem ismerjük. Pl a hámot tilos levenni a lakóhely kivételével a segítő kutyáról...


Azt tudom,h az általad is leírt fokozott igénybevétel megviseli a segítő kutyákat,DE NEM ILYEN SZINTEN.

Szerintem itt is közrejátszott a gazda-kutya viszony hiányosságai és ez bizony elég gyakori. Sajnos.


Remélem ettől még nem von le senki téves következtetést a vakvezető vagy segítő kutyákról.

Nagyon képzett,intelligens kutyák melyek jobbá teszik az életét rengeteg, korlátokkal küzdő embernek. Ahogy az emberek között,úgy a segítők között is akad magaviseleti,frusztrációkkal küzdő egyed,de ettől még nem kell általánosítani.

Segíts inkább ilyenkor,ha mással nem,hát toleranciával.

Nem könnyű,de van más lehetőség...?

2015. márc. 11. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

Odi2, miert nem tesztelik, kepzik jobban a gazdikat? Illetve szerintem egy ilyen felelossegteljes munkanal alap lenne, hogy a paros 1-2 evente levizsgazzon.

Evekkel ezelott arra a problemara kerestem a megoldast a neten, hogy a kutya agressziven nekiront a kerites mogott ugato kutyaknak. Talaltam egy vakvezeto kutyas forumot, ahol az egyik vak gazdi ugyanerre a problemara panaszkodott. A tobbiek Jan Fennelt ajanlottak neki.

2015. márc. 11. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
80%
Ugyanazt tapasztaltam, mint Ödi. Van ez a vak ismerősöm, aki egy tündéri nő, de abszolút nem ért a kutyákhoz. A kiképzőnek pedig nem szól, mert szerinte utálja őt... Itt van a kiképzett kutya, és egyre gázosabb dolgokra vetemedik. Szegény nő meg nem látja mit csinál a kutya, így hogy tudna reagálni. Nagyon nehéz helyzetben lehet.
2015. márc. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

"Végül a vak, amikor még nem LÁTTA, mi lesz addig nem is reagálhatott. Amikor felfogta a szitut, jól értem, hogy reagált? Tehát amikor nem tudsz arról mit csinál a kutyád, te hogy reagálsz?"

Bocsánat, de a posztot nem a vak reagálásáról, hanem a kutya viselkedéséről írtam.

2015. márc. 11. 08:16
 29/34 anonim ***** válasza:
Hát ha mindez, amiket írtok, igaz, az nagyon lehangoló. :(
2015. márc. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 ödi2 ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű a válasz,h miért nincs több ideig összeszoktatva a leendô gazda és segítője...

Pénz.

Egy professzionális segítő kutya képzése kb 1.5 millió ft-ba kerül,mire a leendő gazdával elkezdik az összeszoktatást.

Nagyon fontos lenne,h legyen alkalmuk tanulni,megismerni egymást,de egyszerűen az idő pénz és ennyi...

2015. márc. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!