Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle vagy Angol cocker spániel?

Beagle vagy Angol cocker spániel?

Figyelt kérdés

2015. márc. 11. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:

A személyes tapasztalatokból kiindulva mindenképp a spánielt ajánlanám, de két kutya sosem egyforma, így lehet, hogy hozzád egy beagle jobban illene.


Feltételezve azt, hogy jó vérvonalú, "minőségi" kölykök közül választanál, a beagleel több gondod lenne.


Illetőleg azt is érdemes lenne kitárgyalni, hogy milyen körülmények közé viszed, (kert/lakás/ház), mennyit tudnál vele foglalkozni (a valós mennyiség lenne a lényeg, nem az hogy most esetleg úgy gondolod hogy 2-3-4 órát naponta, mert rendes élet mellett az kivitelezhetetlen minden nap) és a többi.


Szóval így elég nehéz tanácsot adni :) Az biztos, hogy én zokszó nélkül a spánielt választanám, de az én vagyok.

2015. márc. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kim na na válasza:

Spániel azért mert sokkal kezelhetőbb mint a Beagle 1.mert nm olyan szökős 2. szófogadóbb 3. nem annyira önfejű 4.könnyebben tanul 5.nem ugat olyan hangosan és sokszor mint a Beagle(de azért vannak kivételek) :).

Ezt tapasztalat kutyasuliba volt már dolgom mind kettővel és néhány Beagle kész katasztrófa volt főleg agilitynél amikor azok megunják akkor szöknek és nehéz őket megfogni szal inkább spánielt vegyél :).

2015. márc. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2015. márc. 11. 20:22
 4/6 anonim ***** válasza:
A beagle (ha normális helyről veszed bármelyiket) sokkal könnyebben kezelhető, sokkal jobban kijön más élőlényekkel. Kevesebb az örökletes betegsége.
2015. márc. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ hogy mennyit és hogyan foglalkoznál vele, milyenek az életkörülményeid, mennyit mozogsz stb. A beagle kicsit makacsabb.
2015. márc. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem egyszerre volt a 2. Két kan. A spániel ezerszer jobb kutya! Kezelhetőbb, együttműködőbb, bújósabb (ha ez fontos), stb. A beagle makacs jószág, csak a szag érdekli, semmi más! Azért egy spániellel lehet emberkeresőset játszani, rá lehet bízni egy láda cseresznyét, hogy őrizze stb. Sokoldalúbb. A beagle az csak szaglászik. Nekem a beagle-m kb 2 éves volt, amikor már elviselte (!), hogy simogatom a hátát. Hihetetlen egy kutya... valahogy a csau-csau jut róla eszembe. elviseli, hogy van gazdája, de nincs rá igénye. Nekem ez a tapasztalatom, nyilván egyedfüggő is. Nálam mind a 2 kutya ugyan azt a nevelést kapta, ennyi volt köztük a különbség.

Nekem a spani jobban bejött. Több élet van benne, dominánsabb is volt. A beagle-met még a macskám is ledominálta, ha úgy tartotta kedve...

A beagle nem volt gazdifüggő, a spániel igen.

De mind a 2 remek kutya volt, és imádtam azt bennük, hogy szorosan egymáshoz simulva aludtak, és úgy futottak a mezőn :) mintha nem lenne elég hely :)

2015. márc. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!