Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miben különbözik egy Kangal...

Miben különbözik egy Kangal és egy jugoszláv farkasölő ( sparlaninac)?

Figyelt kérdés
2015. márc. 12. 18:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Nagyjából mindenben. Két különböző kutya fajta.
2015. márc. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 ödi2 ***** válasza:

A wiki elég jól leírja mindkét fajtát,keress rá.


Nekem két sarplaninacom van,hihetetlenül jó kutyák. Ha értesz hozzájuk,akkor nem tudnék jobb kutyát mondani,mely genetikailag jobban kódolt lenne és a természetes intelligencia jellemzi leginkább. Kezdőknek egyik fajta sem ajánlott,nagyon erős egyéniséggel,önbizalommal és természetükből adódóan rendkívüli dominanciával bíró kutyák. Hozzáértő kézben,csodákra képesek szinte...


A kangal hasonló kategória,csak nyersebb kivitelben,nincs meg benne a sárhegyi nyugodtsága,türelme és céltudatossága. Ugyanakkor egy kőkemény és munkaorientált pásztorkutya,hozzáértő kézben nincs párja azokon a meglehetősen nehéz terepeken és zord körülmények között.

Egy nyaralás alkalmával láttam munka közben egy négy tagú falkát, rendkívűl jól végezték a dolguk,de ugyanakkor nagyon agresszívek is voltak. Lakott környezetbe még én sem vinném őket,pedig sok hajmeresztő dolgot csináltam már...:-)

2015. márc. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!