Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek érdemes angol...

Szerintetek érdemes angol bulldogot venni? 14/L

Figyelt kérdés
Anyu mondta hogy szülinapomra kutyát kaphatok, ami már régi vágyam volt.. Szemezgettem a bulldogokkal :) Kertes házban élünk, nem szobakutyaként szeretném tartani

2015. márc. 14. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az angol bulldog nem alkalmas kertben tartásra.
2015. márc. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Még a fajtatiszta bulldogok is betegesek, hát még a szaporítottak... nem tudom, honnan akarsz venni, de bárhonnan is, bulldog esetében nagyon a zsebedbe kell nyúlnod! Azon kívül, a bulldog nem alkalmas csak kinti tartásra. Főleg, mert a szaporítók előszeretettel termelik a kis bulldogokat, a kertből könnyen ellophatják.
2015. márc. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nagyon kényes, beteges fajta. Inkább válassz egy életerős keveréket.
2015. márc. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes? A kutya nem haszonállat, nem "érdemes" tartani, hanem jó érzés vele élni. Remélem csak rosszul fogalmazol.


Az angol bulldog nem tartható kint, ha valóban "szemezgetsz" a fajtával akkor minden létező helyen láthattad leírva, hogy kizárólag benti. Nagy érzékeny a hidegre, a melegre és ezen kívül nagyon beteges fajta. Sajnos nagy a valószínűsége, hogy sokat fogtok vele orvoshoz járni ilyen-olyan betegségekkel, ezt egy jó kennelből származó kölyökkel lehet azért csökkenteni.

Ezen kívül horkol, "hörög", és büdös "galambokat" ereget (bár prémium kajával azért csökkenthető a gáz), ezzel jobb tisztában lenni ha valóban ezt a fajtát választod.


Olvass és tanulj sokkal többet az egyes fajtákról, és válasz felelősségekkel, a családhoz valót és csak utána fogadjatok örökbe menhelyről vagy vegyetek tenyésztőtől.

2015. márc. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csak lakásban szabad tartani, tehát ha kerti kutyát szeretnél, akkor a bulldog felejtős.

Másik: nem tudom, van-e rá 250-300 ezretek, mert egy normális tenyésztőtől ennyibe kerül egy bulldog. Nagyon beteges fajta, ezért mindenképpen egy nagyon jó hírű tenyésztőt szabad választani, alaposan körül kell nézni, honnan érdemes venni. De még ekkor is igaz, hogy lehetnek szem-és bőrproblémái, valamint nem bírja a nagy meleget sem, és tapasztalatom szerint kissé "nehézfejű". Nem akarom azt írni, hogy buta, de elég nehezen nevelhető.

Ha mindenképpen bulldog, akkor talán a francia, velük azért kevesebb gond szokott lenni, kisebbek is (de ő is csak lakásba), és nála is fontos, hogy körültekintően válasszatok tenyésztőt.

2015. márc. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%
Mi épp most vettünk egy bulldog kölyköt, én mindenképp ajánlanám a fajtát. Makacs kutya az biztos, de ha megtalálod hogy mi motiválja, ez valószínűleg valamilyen kaja lesz, akkor szinte bármit hajlandó megcsinálni. Fajtától függetlenül mondom, hogy a kutyanevelésnek nagyon járj utána, és gondold át hogy van-e időd, kedved a kutyával foglalkozni, mert az addig oké hogy cuki, de nem csak kaját kell adni neki. Nagyon nagy felelősség, és rengeteg munka. Csak hogy példát hozzak az első pár héten (esetleg tovább is) mellette kell aludni, hogy éjszaka kivihesd pisilni, ha szeretnéd hogy szobatiszta legyen, és ez csak egy példa a sok közül. Bár ez csekély ár ahhoz képest, hogy egy örökké ragaszkodó, hűséges társat kapsz cserébe!:) Ha ezt meggondoltad, olvass utána rengeteg könyvben a fajtának, és beszélj minél több tenyésztővel. Ahogy minden kutyát, de ezt különösen fontos tenyésztőnél venni, mivel lesz egy biztos pontod, akitől bármit megkérdezhetsz, mindenben segít, ami a fajtát tekintve igen jól fog jönni a későbbiekben. Ismerek olyat aki kertben tartja, a mi tenyésztőnk azt mondta hogy ha nagyon akarja valaki, szigetelt házban lehet kint tartani. Én két okból sem tartanám állandóan kint, az egyik hogy ez a fajta nagyon emberközpontú, kiskorától kezdve emberekkel van, hiszen császárral születnek, ezért olykor a szuka nem is gondoskodik róluk, ahogyan az a mi esetünkben is volt például. A másik, hogy ugyan én nem tartom annyira betegesnek a fajtát, mint az előttem szólók (bár ez a tenyészetből származó kutyákra vonatkozik..) de tény hogy ha ridegen tartod ott kint, az sokba fog kerülni az állatorvosnál. Végezetül, szerintem nagyon érdemes, csak ajánlani tudom, főleg ha nincs annyi időd lemozgatni a kutyát. Ha bármi kérdésed van írj privátot, mert elég sok mindennek kell utána járni, ha tudom, megkönnyítem neked!:)
2015. márc. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, rengeteg hasznos információt kaptam! Lehet hogy meggondolom még a kutyát :D
2015. márc. 18. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!