Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg agilityzni...

Bogi0505 kérdése:

Hogyan tanítsam meg agilityzni a kutyát?

Figyelt kérdés

Nos, az akadályok és a karika felépítse megvan. De hogyan szerezzek be alagutat, és még valami:

Hogyan csináljam a libikókát? Egyébként van egy kis probléma:

Mivel a kutyám nem mer a libikóka pallóján járni, és ilyenkor leteszem a pallót a földre, és kérem úgy sétáljon át rajta, de nem megy. Nem megy rajta végig teljesen, hanem csak 1-vagy 2 lába van ott, és mikor elkezdem húzni is, akkor is: Letér a pallóról. Mit tegyek?


Az ötleteket előre is köszönöm!



2015. márc. 14. 18:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Csak az otthoni bohóckodás a cél, vagy rendesen, versenyszerűen akarod csinálni? Mert ha az utóbbi, akkor úgy a büdös életben nem fogod tudni egyedül megtanítani edző és kutyasuli nélkül. Javaslom, hogy keress fel egy kutyiskolát, ahol van agility oktatás.
2015. márc. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Menj el egy kutyaiskolába, agility edzésre :) Ha bizonytalan, akkor nagyon könnyen el tudod neki rontani az élményt, jól csinálva viszont nagyon sokat segíthet a kutya önbizalmán.
2015. márc. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kezdj szélesebb pallóval a földön.

Húzni semmiképp. Jutifalattal nem tudod csábítani?

Alagutat passzolom.

2015. márc. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kedves Akumi!

Tisztellek, becsüllek, sokszor hasznosítom a tanácsaid, amiket írsz.

De ne felejtsd el, hogy nagyon sok helyen nemhogy agilityzni nincs lehetőség, de még sima suli sincs 10-20 km-es körzetben.

Ez meg nem az a kategória, hogy akkor ne tartson kutyát, igaz? :)

2015. márc. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nyilván nem, és biztonságos dolgokat csináljon mindenki tök nyugodtan. De az agility nem biztonságos otthon egyedül, pláne ha probléma van a kutyával. Ha "csak" lelki sérülést okoz a kutyának az erőltetéssel játszás és pozitív hozzáállás helyett, már nem érte meg belekezdeni.
2015. márc. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mellesleg maguk az akadályok sem olyan egyszerűek, mint amilyennek tűnnek. Mi most rakosgatunk össze agility pályát a sulinak, házilag (szintén anyagi okokból kifolyólag, szóval ezt tökre átérzem), és elég sok szívás van vele, hogy hogyan legyen biztonságos akár csak egy szimpla ugróakadály is. Nem tudom, milyen kutyáról van szó, de ha esetleg valami pörgősebb, kajlább egyedről, simán magára boríthat akármit, ami aztán beleáll. De egy akármilyen kutya lecsúszhat egy nem megfelelő felületű pallóról, magára boríthatja a nem elég stabil karikát, soroljam még? Szóval nem jó ezzel otthon bohóckodni, praktikusabb sétán átugráltatni vele dolgokat, átkúszatni padok alatt, kisebb falon (kerítés tövében akár) végigvinni, azokból tutira nem lesz gond.
2015. márc. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Persze, ez abszolút egyértelmű.

De én optimista vagyok és azt gondolom, hogy a kérdező maximálisan odafigyel a biztonságra. :)

2015. márc. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is optimista voltam, amíg azt nem mondta, hogy át akarja erőszakolni a kutyát a fekvő pallón, ráadásul úgy, hogy még csak nem is megy neki :) Mert ha elsőre sikerülne, és aztán nagy örülés meg kaja, akkor azt mondom, hogy lehet belőle haladás (bár nem feltétlenül ez az ideális megoldás), de így... Hogy fogja így biztonságosan megtartani felemelt pallón/hintán? Egy nem jól kezelt esés, és egy életre elmehet a kedve tőle, amit már marha nehéz lesz rendbeszedni. Szóval inkább suli.
2015. márc. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én nem ezt gondolom. Bár köszönöm a figyelmeztetést, és sok könyvet olvasok az idomításról meg minden, de a könyvekben nincs minden leírva, így magamtól is találhatok válaszokat, és a jutalommal való csalogatás nem is rossz ötlet. És én nem bántom, sem erőszakolom az állataimat, mert nyulaimmal is mindig ez van:

mivel sok van belőlük, többen vinnék az emberek levágva, mint élve ha eladásról van szó, és arról van szó.


És az én kutyáim nem hiperaktívak, mert napi kb. 3 órát pihennek, és csak akkor ugatnak és szaladnak fel-és alá,mikor számukra idegen eb megy az utcán, vagy kutyát sétáltat valaki, vagy csak idegenekre is. Kutyasuliba viszont azért nem viszem, mert szoktak hozzá a számukra idegen ebekhez. Ha meglátnák hogy egy csomó idegen kutya van körülöttük, akkor biztosan utánuk szaladnának, és ugatnának. Tehát ez is egy probléma, így az udvaron sétáltatom őket.

2015. márc. 14. 21:12
 10/12 anonim ***** válasza:
És nem gondolod, hogy ha kutyasuliba vinnéd őket, akkor hozzászoknának a többi kutyához? :D
2015. márc. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!