Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtatiszta westie ára?

Fajtatiszta westie ára?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy 100 ezer forint környékén van, de aki most vásárolt KENNELBŐL, vagy a közelmúltban vett ilyen kutyust, elárulná (akár privátban is), hogy mennyi volt?

Köszönöm!



2015. márc. 18. 09:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
18%
#9 #10 nekunk egy kis nosteny bolognesunk van, o a legaranyosabb kutyus a vilagon. Kutyabaja :-) sincs miota megvettunk, most 3 eves, sot, egeszsegesebbnek tunik mint barmelyik. 40-be kerult. Most a tavasszal ellett 3 egeszseges kis kolykot.
2015. nov. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Akkor Te is szaporító vagy, gratulálok!

Nekem FAJTATISZTA westie kell, nem egy beteges keverék, aki talán nem is fog hasonlítani a westiere, ezért kérdeztem itt, hátha valaki mostanában vett! A 9-es válaszadó tökéletesen leírta a lényeget.

2015. nov. 2. 17:14
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

Van egy erdekes sorozat, a Charlie Majom. Abban volt mar nem tudom melyik reszben hogy egy kurrupt orvos penzert fajtatiszta bizonyitvanyokat allitott ki tobb tiz vagy szaz kutyarol.

Szoval sosem lehetsz biztos semmiben.

2015. nov. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
18%

#12 sokat hallottam mar ezt a "beteges keverek" kifejezest, de sosem ertettem meg teljesen. Miert is lenne beteges egy kutya, ha keverek?

Sot, a keverek fajok a legegeszsegesebbek.

Nezd meg az angolokat, unokatestverek hazasodnak ossze a vagyon miatt, milyen utodok lesznek az ilyen hazassagokbol :-)

2015. nov. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
43%

11-es!


40-50 ezer ftért árult kölykök is szaporítós,fajtajellegű keverékek,aki betegek lesznek.

Gratulálok,hogy szaporítasz.


Nincs elég,csúnya,ideggyenge bichon jellegű keverék.


Megnézném én a te kutyádat,hogy néz ki.

2015. nov. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Azért beteges keverékek, mert nincs törzskönyvük, és amelyik kutyának nincs törzskönyve, az fajtajellegű keveréknek minősül. A legtöbb ilyen kutya ráadásul még csak nem is hasonlít arra, aminek vették. Egy ismerősöm yorkiet vett, lett egy szép foxi keveréke. A betegességet pedig értsd, hogy a szülőket nem szűrik le az örökletes betegségekre, így nem tudják, mit örökít a kutya. Nem véletlenül kell ezt a tenyésztőkre hagyni. Ráadásul aki törzskönyv nélküli kutyát árul, nem vállal értük garanciát sem, a tenyésztők viszont igen, így ha bármi probléma van, fel lehet őket keresni.
2015. nov. 3. 18:15
 17/21 anonim ***** válasza:
2015. nov. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
39%
#16 ez mind elmelet. A gyakorlatban a keverekek sokkal egeszsegesebbek mint a fajtatisztak. Hogy miert? Mar mondtam, ugyanazert amiert az unokatestverek hazassagabol torz gyerekek szuletnek. Verfertozes miatt. A kennelek is a rokonsagban levo kutyakat parositjak mert nicns mas. A szaporitok legalabb veletlenszeruen kivalasztott szomszed kutyusokkal parositanak.
2015. nov. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Ez nem elmélet. Rengeteg ilyen eset van. Pont tegnap futott össze egy ismerőssel, akinek van egy yorkie kutyusa. Egy hónapos kora óta van náluk, mivel szaporítótól vették, nemrég esett át a második patella-műtéten. Szóval ennyit az egészséges keverékekről. Am nem tudom, honnan vetted hogy a vérfertőzés normális dolog. A tenyésztők meg nem párosítanak közvetlen rokonokat. Amire te gondolsz az a vonaltenyésztés, de ennek megvannak a szabályai, és a TÖRZSKÖNYV alapján ki tudják deríteni, melyik kutya kinek a rokona és hogyan. Csalni lehet persze, de az úgyis kiderül.
2015. nov. 4. 07:09
 20/21 anonim ***** válasza:

Tenyésztők nem rokonokkal pároztatnak,nem véletlenül viszik ki akár külföldre is a szukát,mert máshol van a kan!!!


Illetve pont ezért jó a Törzskönyv látják ki kinek a rokona és még véletlenül sem pároztatnak rokont egymással.


Te kutyáidnak vannak szűréseik?

Honnan tudod,hogy nem örökítik a patellát,epilepsziát és más örökletes betegséget? Megsúgom sehonnan,mert nincs szűrve. Lehet nem most fog a kölykökön kijönni.Hanem mikor már mondjuk 1-2-3 évesek lesznek.Akkor persze a gazdi betudja annak,hogy ilyen a kutyája.Közben pedig a te hibád.


Inkább Havanese-re hajaz a kutyád,mint sem Bolognese-re.Én sokkal nagyobbnak látom. Egy Bolognese kisebb és göndörebb szőrű sokkal!!!

Bár előnytelen a fotó,erről olyan sok mindent nem lehet megállapítani. Aranyosak,ennyi.

2015. nov. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!