Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Társasházban a tulajdonosok...

Társasházban a tulajdonosok hány %ának kell beleegyeznie a kutyatartásba?

Figyelt kérdés
Úgy általában milyen szabályok vonatkoznak a társasházi kutyatartásra?
2015. márc. 23. 00:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Úgy tudom a falszomszédok engedélye kellhet, ha nagyon bele akarnak kötni. De sokan csesznek megkérdezni, és jól teszik :)
2015. márc. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom, hogy nálatok van-e házirend. A miénkben annyi van, hogy a közös területeken nem zavarhatja a kutya a lakók életét. Én két héttel azelőtt, hogy odavittem a kutyánkat, szóltam a két falszomszédnak.
2015. márc. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%
Ha kutyát akarsz tartani, akkor senkitől ne kérdezd, hogy beleegyezik-e, mert a többség úgy sem egyezik bele. Mert a többségnek nincs kutyája, és fogalma sincs arról, mit érez az, ha valaki szeretne tartani. Legyen kutyád, ha akarod, de meg kell tanítani csendben lenni, vagyis, hogy ne ébressze fel a házat éjjel, és persze időben levinni pisilni, kakilni, hogy ne a liftben végezze el. Ha ezeket betartod, akkor észre sem fogják venni, hogy kutyát tartasz.
2015. márc. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 EagleHUN ***** válasza:
23%

Én úgy tudom ha az adott lépcsőházban van már kutya akkor nem kell már neked is kikérned a többi lakó engedélyét.

Ha te vagy az első akkor vagy kérsz, vagy nem kérsz, de minden esetben tanítod a kutyát, hogy maradjon csendben lehetőleg éjjel, illetve hogy csak kint végezze el a dolgát.

Egyébként majdnem mindegy hogy előre írásos engedélyt (aláírás gyűjtést) csinálsz -e, vagy sem, mert elég egy rosszindulatú lakó hogy összegyűjtse majd megszavaztassa a lakóközösséggel hogy nem lehet kutyád.


Mondjuk akkor nem tudom mi van ha "teszel" rá, mit szavazgatnak. Végül is miattuk gondolom nem fogod eladni a lakást mert elköltözöl emiatt vagy menhelyre dugni a kutyát.


Szóval nem kell semmi, úgysem tudnak mit tenni.

2015. márc. 23. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Sehánynak. Olyan állatot tartasz, amennyit csak akarsz, ameddig el tudod őket tartani, és nem zavarják a szomszédokat az ugatással. Egyébként meg semmi közük hozzá.
2015. márc. 23. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
0,00%-nak kell beleegyeznie.
2015. márc. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 SzMHZs ***** válasza:
75%
Senkinek semmi köze hozzá, természetesen, amíg tartósan és ténylegesen nem zavarja a lakókat. Ami ugye amúgy is alap. Erre a határozatra lehet hivatkozni: [link]
2015. márc. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Senki beleegyezesere nincs szukseg! A legujabb torveny szerint ma mar a lakok nem akadalyozhatjak a kutyatartast, amig normalisan tartod!
2015. márc. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nincs szükség beleegyezésre, csak a kutyát meg kell tanítani, hogy ne ugasson feleslegesen, ne zavarja a szomszédokat.
2015. márc. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
Én nem tudom, hogy ez hogy van, de biztos vagyok benne, hogy nagyon nagyon változó! Ugyanis nálunk rengeteg kutya van a házban és soha senki nem kérdezett még meg engem, hogy mit szólok hozzá, és senki nem szólt még be, hogy gondoltam, hogy ekkora kutyát tartok a lakásomban. Mondjuk semmi közük hozzá, amíg az én kutyám nem zaklat másokat és nem üvölt naphosszat a lakásban, én úgy gondolom. Olyankor vannak gondok, amikor kiengedi a lépcsőházba szaratni a kutyáját, vagy leengedi, hogy egyedül menjen el sétálni (ez komoly, van ilyen lakó). Konkrétan az elsőről leengedi, a kutya lemegy a fsz-re, és szépen megvárja, amíg az egyik lakó ki-vagy be megy a kapun. S már mehet is sétálni! Szoval az ilyenekből vannak veszekedések, de különben nincs ilyen szabály. Valakinek 3 kutyája is van.
2015. márc. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!