Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mégis mi a jó fene ez?! Ez...

Mégis mi a jó fene ez?! Ez lenne a "tükör-módszer"?

Figyelt kérdés

Most akadtam rá erre a videóra: https://www.youtube.com/watch?v=WhE9x4xR0VQ

Csak szerintem felháborító? Mit akarnak ezzel elérni a kutyánál? Mert a videóban támadást magyaráznak, de semmi támadásra utaló jelet nem láttam a kutya részéről, egyszer csak ráront egy csapat idegen üvöltve, még a gazdája mellől is elüldözik... na meg azok a megjegyzések, hogy "nyugodtan oda lehet durrantani neki a kannával", meg "pánikot kell kelteni a kutyában"... ez lenne az a "tükör-módszer", amit annyira istenítenek...?


2015. márc. 24. 16:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/111 anonim ***** válasza:
100%
A kommenteket elnézve, ez nem normális dolog. Belenéztem a videóba, de nem tudtam végignézni, ez felháborító. Nem hiszem h kutyát így kéne nevelni.
2015. márc. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/111 anonim ***** válasza:
100%

valaki írja a kommentek alatt, hogy a magát kiképzőnek nevező izé nem ért a kutyákhoz, csak jól adja elő magát

azt a gazdát pedig külön büntetném, aki hagyja ilyennek kitenni a kutyáját

2015. márc. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/111 anonim válasza:
100%

Jézusom! Én ezt nem tudom elhinni

Mi a frászt képzelnek ezek? Úristen! Hát szerintem ezek nem normálisak

2015. márc. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/111 anonim ***** válasza:
100%
Tovabba azt sem ertem, hogy egy ilyen produkcio kozben mit keresnek szabadon mas kutyak?
2015. márc. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/111 anonim ***** válasza:
100%
Ekkor marhát!! Őt kellett volna az oviba igy nevelni.Egy idióta senki...az viszont érthetetlan számomra hogy tudott ekkora tömeget magához vonzani.Szivesen meghovnám a Filámhoz,ott ordibálhatna tele torokből ,de zacsi nélkül menne haza.Szerintem őt is ivartalanitani kellene!
2015. márc. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/111 anonim ***** válasza:
24%
Nem írkálni ês hüledezni kell hanem megtenni a szükséges lépéseket!
2015. márc. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/111 anonim ***** válasza:
66%
Kőkemény baromság, ha az oktató tolja meg a kutyát, nem a gazda. A büntetési módszer viszont alapvetően nem rossz, HA A GAZDA JÓL CSINÁLJA, bár a legtöbb esetben tökéletesen szükségtelen. Én is hajtottam meg a pitemet, mikor kb. ötödjére is kijátszott, és nekiállt emberfost enni. Azóta felettébb érdekes módon nincs már ingerenciája az emberfosra. A lényege a büntetésnek, hogy te, mint gazda elhiteted a kutyával, hogy akkora bűnt követett el, hogy mehet világgá, nem tartozik többé hozzád, nem a megfélemlítés és a terrorizálás, amiért ezt csinálják.
2015. márc. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/111 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, megnéztem a videót, kicsit radikalizálódott a véleményem. Elmebeteg állatok, ez minden, csak nem kutyanevelés.
2015. márc. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/111 anonim ***** válasza:
100%

Korom Gábor szakértőt idézem: 'a kutyának felvett viselkedés volt, hogy nem agresszív, ahogy felléptünk ellene, azonnal alkalmazta.' A jó istenit, ha egy rakat barom jön a kutya felé, az meg azt sem tudja, hogy mi van, zavarában előjön belőle az agresszió flashback szerűen, ezt minden kutyához valamit is értő ember tudja, hogy a kutyából való rossz szokás kiirtása nem úgy történik, hogy egyszer megmutatod, hogy valamit nem lehet, majd soha többet nem próbálkozik. Csak erre a jó reakció k-rvásul nem ez, hanem a gazdit kéne megtanítani, hogy a kutyát hogyan tudja hatékonyan tiltani, mert az a két szerencsétlen úgy áll ott, mint két darab fa, látszik, hogy tiltásról semmit nem beszéltek nekik. Teljesen szakmaiatlan az egész.

Meg lehet egyébként nézni, hogy Cesar Millan is csinál hasonlót, pl. itt: https://www.youtube.com/watch?v=s20JhLrR570

6:10-től látható, hogy az ilyet hogyan is kéne kivitelezni, nyilván ez egy vágott dolog, de nem ordibálással és megfélemlítéssel, hanem határozott testtartással, kisugárzással. Ha megnézed a tükrös videót, hol láthatsz ott határozott testtartást, nyugodt energiát a kergető hülyéktől? Sehol. Cesar nem megfélemlíteni akarja a kutyát, hanem azt akarja, hogy megadja magát, végigvinni a tiltást, a kutya nyugodjon le, értse meg, hogy mi van. A tükrös videón látható kutyának le merném fogadni, hogy nem állt össze a fejében, hogy miért ment rá egy rakat marha.

A vicc, hogy vannak vagy 20-an, de ennyien nem tudják azt megcsinálni, amit Cesar egyedül megcsinált:D

Meg mi a k-rva pánikról beszél ez a vadbarom? A kutyát nem pánikba, hanem megadó állapotba kell küldeni, atya ég.

A videó vége meg, azt a büdös k-rva élet. Mi az istent vártak? A kutya teljes pánikban van, naná, hogy kimenekül. A huskym a 3 m-es falat is átugraná, ha ennek csak a negyedét kapta volna.

2015. márc. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/111 anonim ***** válasza:
60%

Kicsit elbénázott oktatói sorfal.. A videó pedig nem egy mai darab. Az elmúlt 3évben talán egy oktatói sorfalas büntetést ha láttam(nem véletlen). igaz nem népszigeten vagyok..


Alapjáraton akkor használtuk/juk ha egy oktató nem tudná eléggé megbüntetni a kutyát. Ebben az esetben tök indokolt mivel látszik is hogy ez a kutya nem igazán esett össze ettől se itt pedig cél lenne hogy legalább kicsit szarul érezze magát.


Amúgy addig amíg a gazda nem tud rendesen büntetni az oktatónak kell megoldania. Ennek a kutyának ahogy az elején látszik is elég magas agressziója mind emberrel mind kutyával.. ez csak egy pálya szabály tisztázás.. ami segít abban a gazdának hogy együtt tudjon működni a kutyával a tanfolyamon.


Arra meg hogy az oktatói büntetések semmire nem jók csak annyit tudok mondani hogy nagyjából igaz. Kivéve hogy a pályán működik a kutya (ezt a gazdának is el szoktuk mondani hogy csak itt lesz más...) Ez tökéléletes időhúzás addig amíg a gazda készen nem áll arra hogy ő csináljon valami hasonló "szörnyű állatkínzást".......

2015. márc. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!