Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Aussi (blue merle) kölyköt...

Egy Aussi (blue merle) kölyköt szeretnék venni. Hamarosan elköltöznénk egy kertesházba. Honnan érdemes venni?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok és minden pénzt megadnék egy Aussiért. Honnan érdemes venni és ott kb. mennyibe kerül? Nem szeretném kiállításokra vinni agilityre és ilyesmire vinném.Szerintetek gondját tudnám viselni?

#Aussi blue merle vétel
2015. márc. 24. 17:54
1 2
 1/18 anonim válasza:
9%

Kedves kérdező!


Egy szép és fajtiszta Aussi egy 500-600-700 ezer forintba kerül. Sajnos sokan csak szeretnék a kutyát, de egy idő után elhanyagolják. Szerintem gondolt át, hogy szeretnél-e.

:)

2015. márc. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem ismerünk, honnan tudjuk, h jó gazdája lennél-e?

Egy aussie 200-300 ezer forint, hatalmas mozgásigénye van, napi több óra séta és foglalkozás kell neki akkor is, ha kertes házban élsz. Miért ezt a fajtát választottad?

2015. márc. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
61%

Am nem fajtiszta, hanem FAJTATISZTA. Ne keverjük már a kettőt, mert nem ugyanaz.

A fajtiszta azt jelenti,h azonos faj, tehát kutya, macska, ló.

A fajtatiszta meg azt, hogy azonos fajta, pl aussie, dalmata, westiet. És erről van TÖRZSKÖNYVE IS, ami fontos!

2015. márc. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Azért ezt a fajtát választottam mert nagyon szép okos különleges és jó házőrző. Azt hogy gondját tudnám-e viselni azt a korhoz képest kérdeztem hogy elég idős vagyok-e hozzá. Max.300ezerért kaphatnék-e ilyen kutyát de inkább alatta.
2015. márc. 24. 18:55
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem a kor számít. Egyébként meg az aussie nem házőrző :D
2015. márc. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Az egyik oldalon azt írták hogy kiváló házőrző. Szerinted hol kaphatnék viszonylag olcsón Aussit persze nem kiálításra.(max. agility)
2015. márc. 24. 19:17
 7/18 A kérdező kommentje:

Ha kapok egy ilyen kutyát akkor az eltartása kb. mennyibe kerül?

Csak hogy biztos minden jó legyen neki.:)

2015. márc. 24. 19:50
 8/18 anonim válasza:
100%
Attól függ kinek mi a viszonylag olcsó. Én is aussie vásárlás előtt állok, de nekem az olcsó az min. 140.000 Ft. :) Én a Tanmark's kennelből fogok venni kutyát, beszélj a tenyésztővel, mindent el fog mondani, amire szükséged lehet. Szerintem 13 évesen ne vállalj be egy aussiet. Könnyen a fejedre nőhet, és határozott gazdi kell nekik. Én lassan 15 éves leszek, rendes kutyás tapasztalattal is azon jár a fejem, hogy jó gazdija leszek-e neki. Én mentőkutyázni szeretnék majd vele, meg flyball. Kutyasuli alap lesz. Szóval, szerintem gondold át. Ha nem is kiállításra akarod, akkor is kell neki kozmetikus, és az nem olcsó mulatság. A hobbi kutyáknak is kell szűrés, az is 20-30 ezer forint. Biztos hogy tudod majd neki nyújtani a napi 4-5 óra sétát? Akkor is, ha középiskola lesz, pasizás, bulizás? Én is hasonló cipőbe járok, de én le tudok mondani ezekről a leendő kutyám miatt. Helyi gimibe fogok járni, lesz rá időm. Én fel fogok kelni hajnalok-hajnalán, hogy sétálni vigyem. És te?
2015. márc. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Költözés után kapnék kutyust és akkor közel szeretnék költözni a sulihoz hogy mihamarabb hazaérjek hozzá és lehetőleg nyáron szeretnék kutyát hogy még több időm legyen rá főlleg így az elején, a barátnőmmel menénk hosszabb sétákra úgyhogy azzal nem lenne gond. És hát mire költözünk az legalább egy év csak már most szeretnék minnél többet megtudni a fajtáról hogy nehogy olyan kutya legyen akivel nem bírnék el. És én nem lennék olyan gazda aki egy idő után elhanyagolja a kutyáját, egyszer már volt egy keverék kutyánk csak ő sajnos már meghalt.
2015. márc. 24. 20:39
 10/18 anonim ***** válasza:
És ha egyetemre mész, mi lesz a kutyával? Ezekre is gondolnod kell! Nem baj az, ha már most elkezdesz tenyésztőt keresni, beszélni velük.
2015. márc. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!