Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát javasoltok...

Milyen kutyát javasoltok kezdő kutyatartónak? Mi az, amit semmiféleképpen nem?

Figyelt kérdés
Sosem volt még kutyám, de szeretnék egyet. Kisebb és nagyobb méretű kutyák is szóba jöhetnek - gyakorlatilag rottweileren és dobermannon kívül szinte bármi (én alapból amúgy nem vagyok egy domináns,nagyon aktív, örökmozgó típus, inkább nyugisabb, komótosabb). Valamiért (talán van bennem némi mazochista hajlam) nagyon tetszik a szamojéd, az alaszkai malamut és a husky, de a kimondottan "cuki" kutyák is, mint a yorkshire terrier vagy a spániel...

2015. márc. 27. 10:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"én alapból amúgy nem vagyok egy domináns,nagyon aktív, örökmozgó típus, inkább nyugisabb, komótosabb"


Akkor szanhuzot ne. A spaniel szinten bagy mozgasigenyu vadaszkutya. A yorki mar kevesbe, de azert o is terrier.


Eloszor probald meg osszeszedni, hogy mit varsz egy kutyatol es mit tudnal nyujtani neki. Azt se tudjuk, hogy kertbe vagy lakasba akarod, hogy mondjunk fajtat?

2015. márc. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
Először olvass utána a fajtáknak, és a kutyanevelésnek! Mert alaptulajdonságok vannak, de lehet eltérő is a kutya azoktól...igazából a nevelésedtől függ! Szóval annak kéne utána járnod! Sokat kell foglalkozni vele, nap mint-nap, és ezt nem szabad elhanyagolni ha felnő... sajnos nálunk erre volt egy példa... szülőknél volt egy kutya, aki nagyon okos, jól nevelt volt.. amióta elköltöztem, megváltozott rossz irányba... a törődés hiánya miatt. Egy kutyát állandóan nevelni kell.. ha valamit megtanítassz neki, ahhoz kell tartanotok magatokat mindig. Egy jól nevelt kutyust is el lehet rontani.. Az alomból olyat válassz, amelyik nyugisabb, kevésbé domináns típus!!!! Ehhez kérd a tenyésztő segítségét. Még a huskyról tudok véleményt mondani... öntörvényű kutya, nem könnyá vele... legalábbis az ÉN tapasztalataim szerint... de akiről én beszélek rossz helyről lett hozva és nincs vele eleget törődve... viszont az öntörvényűség nagyon meglátszik rajta... mert egy másik kutya próbálja leuralni, őt meg semmi nem érdekli... nála nincs olyan szabály hogy ki a falkavezér vagy ki nem, azt csinálja amit ő gondol... ismét mondom, ez az én általam ismert huskyra vonatkozik, viszont olvastam ezt máshol is... szóval első kutyának semmiképp nem ajánlom... aztán persze lehet hogy tök jól meglennétek, mert vannak kivételek...
2015. márc. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Miért nem fogadsz örökbe? Elmész egy menhelyre, elmondod az igényeidet és ajánlanak neked majd kutyát.
2015. márc. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Mit szólnál mondjuk egy spicchez? Ők is mozgékonyak, de nem annyira mint egy husky és a samoyed kistesója. Itt nagyon sok gyönyörű kutyus van, ajánlanám az örökbefogadást: [link]

Például ő most gazdit keres: [link]

2015. márc. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Husky, szamojés és társai első kutyának egyáltalán nem ajánlom! Terrierekenek nagy a mozgás igényük. Spánielem nem volt.
2015. márc. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne (csak) külső alapján válassz, hanem inkább jellem, természet alapján. Szánhúzókat abszolút nem ajánlom, bár gyönyörűek, az igaz.

Lassabb, komótosabb kutyák pl. a bulldogok, bullmasztiff, masztiffok, bernáthegyi - általánosságban.

Ha nincs egy kimondott "szerelmed" a fajták közül, akkor javaslom menhelyről válassz egy fiatal (vagy akár idősebb), már ismert természetű kutyát. Az ott dolgozók tudnak segíteni a hozzád illő kutya kiválasztásában.

2015. márc. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Most - átmenetileg - lakásban vagyok, és napközben szoktam "kutyasittelni" egy westie-t. Nagyon nyugis, jólnevelt, társasági kutyus, mindenkivel jól kijön...
2015. márc. 27. 11:24
 8/11 anonim ***** válasza:

Oke, lakasban laksz, es? Ezen kivul? Ennek a kerdesnak valahogy igy kene kineznie:

"Szeretnek egy nyugodt termeszetu, konnten nevelheto kutyat. Napi 2-3 oram lenne ra, ami alatt sokat setalnank poraz nelkul, jatszhatna mas kutyakkal, labdaznank es trukkoket tanitanek neki. Van egy 3 eves unokahugom, akire gyakran vigyazok, ezert fontos, hogy szeresse a gyerekeket. A szorapolassal nem szeretnek sokat foglalkozni. Hetvegen tudnank kutyasuliba menni. Havi 20 ezer forintom van az ellatasara, a vetelarra pedig felre tudok tenni 150 ezer forintot."


Egy ilyen leiras alapjan mar tudnank valanit ajanlani! Amit te leirtal, az a kutyak nagy reszere raillik.

2015. márc. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Attol hogy a yorki cuki,ők első kutyának nem valók. Mivel terrier,örökmozgó,és erős zsákmányösztöne is van.Szanhuzo kutyat sem ajánlanám.Ami szerintem jó ötlet lehet : golden retriver, labrador ,bár azért nekik is kell napi 1 óra séta+1 óra játék,ami magában foglalja az agyi lefárasztásukat is.Szóval én ezt a kettőt ajánlanám. Mondom én,aki 22 éves lány létemre tavaly egy red nose pit bullal kezdtem :D De az én életritmusomba belefér egy ilyen jellemű kutya mert sokat túrázok vele,ugyanolyan pörgős temperamentumos vagyok mint ő..és tudtam kezelni a dominanciáját..de ha te nem ilyen tipus vagy,akkor komolyabb kutyust elsőre ne válassz!
2015. márc. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az első kutyám egy közép spitz, pontosan olyan, amilyet a 4. válaszoló is linkelt.


Az elején, mielőtt elhoztam volna haza, engem is sokat riogattak, hogy spitz nem való első kutyának, mert makacs, önfejű, jelzőkutya lévén nagyon ugatós is és akkora mozgásigénye van, amit úgyse fogok tudni kielégíteni, tudniillik, lusta vagyok, mint a föld. :D


Sok igazság volt ezekben a riogatásokban, de én is makacs és önfejű voltam, gondoltam, ha lesz is vele probléma, majd csak megoldom valahogy és végül csakazértis elhoztam haza. Hiperaktív, ahogy mondták. Hála az égnek, ugyanis a kutyám rávett arra, hogy többet mozogjak, ne lustálkodjak otthon egész nap, hanem igenis, fogjam meg a pórázt, és irány a friss levegő. Most már magamtól is többet járok el itthonról, és nem azért, mert muszáj, hanem mert a kutyám által rájöttem, mennyire klassz dolog kirándulni, kimozdulni, nagyokat sétálni, levegőzni. :)

Ugatós is próbált lenni, ahogy mondták, az elején sokat csaholt, de idejében elkezdtem megnevelni; most már csak 2-3 vakkantást enged meg magának, ha valamit jelezni akar, de nem csahol éjjel-nappal.


Szerintem minden csak nevelés kérdése, akkor is, ha első kutyáról van szó. Mindenki lebeszélt róla, ehhez képest van egy életvidám, bűbájos, hiperaktív, vidám, hebrencs kiskutyám, akit imádok, aki számomra a legszebb és akitől minden napom vidámabb. Vannak vele problémák, igen, de azért vagyok én, hogy ezeket megoldjam, vagy hogy együtt megoldjuk. :) Soha nem cserélném el semmiért, és egyáltalán nem bántam meg, hogy a sok lebeszélés ellenére anno mégis bevállaltam a kutyámat. :)


Ezt csak azért írtam le, mert nem biztos, hogy fajta alapján kellene mindenképpen választani. Minden kutya más és más, és csak azért, mert valaki azt mondja, hogy általában a vizsla ilyen, a spániel meg olyan, még nem biztos, hogy nem valók hozzád. Szerintem minden kutya egyedi és minden problémát meg tudtok oldani együtt, csak akarni kell. ;)

2015. márc. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!