Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehet? Beteg, vagy...

Mitől lehet? Beteg, vagy depressziós?

Figyelt kérdés

Szombat óta maga alatt van, és amikor nem vagyok vele akkor nyüszít sír.

Most meg hiába simogatom folyamatosan nyüszít és a délutáni száraz eledelét is kihányta. Vajon összefüggésben lehet a kettő? Valami betegsége van és ezért sír, vagy csak simán bedepizett?

Mert apukámtól kezdettől fogva félt, és a minap ráüvöltött, mert mindig ugatta.. és lehet emiatt lett ilyen?


2015. márc. 29. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Simán lehet a stressztől, de egyáltalán nem biztos. Szerintem a doki mindenképpen lássa!
2015. márc. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kutyák nem depiznek be. Mondjuk ha simogatod a nyüszizésért, akkor simán belenyomhattad mélyre a stresszt, ez esetben kutyasuli, de kezdjetek az állatorvosnál holnap reggel, mert ez gyanús, hogy inkább betegség lehet.
2015. márc. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valóban a kutyák nem depisek ês szerintem azért csinálja mert folyamatosan simogatod! Apukád nagyon helyesen cselekedett a kutya él veletek és nem fordítva! Neked is rá kellene szólni ês tenni ellene mert ez nem normális dolog!
2015. márc. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Arról szó nincsen, hogy a kutya seggét nyaljam, igen is rászoktam én is szólni.

Viszont, a kutya utcáról lett befogva, ahol kergették, sőt szerintem ütötték is, mert nagyon félénk, szinte csak bennem bízik meg.

Akkor ezek szerint beteg, mert még ilyet nem csinált, h nyüszített volna...

2015. márc. 29. 22:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem a seggnyalásról beszélünk, hanem arról, hogy pozitív visszajelzést kap a kutya a nyüszítésre (simogatás, ugye, ő nem érti, hogy te nyugtatni akarod, csak annyit fog fel, hogy az jó), tehát még sűrűbben produkálja. A kutya egyszerű lény, aminek a következménye jó, azt ismételni fogja. Ismerek olyan kutyát is, aki sántítani tanult meg csak azért, mert túl sok figyelmet kapott egy lábfájásért, utána bármilyen büntetést el akart kerülni, vagy figyelmet akart, elkezdett direkt sántítani. Szóval óvatosan ezzel :) Ha betegség, vagy sérülés gyanúja áll fenn, tárgyilagosan meg kell vizsgálni a kutyát, a simogatást meg érdemes máskorra tartogatni.
2015. márc. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van egy bolognese kutyusunk. Na vele állandóan foglalkozni kellene. Odajön, simogatom. Aztán mikor eleget foglalkoztam vele nyüszít. Én sose kiabálok vele. Mindig mondtam hogy 'elég' és akárhányszor ezt csinálta akkor sem simogattam tovább. Azóta ha ezt a szot hallja még hatat fordít nekem. :D sajnos anya nem ezt csinálja így el lett kényeztetve. De már mindegy, legalább engem nem akarsz ki a hisztivel.

De ő mindig is ilyen volt. Ha úgy érzed hirtelen változott a viselkedése akkor állatorvos mert valami nincs rendben vele.

2015. márc. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!