Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem volt még kutyánk, de most...

Nem volt még kutyánk, de most szeretnénk. Van 2 kisgyermekünk, ezt is néznünk kell. A tacskó és a puli közt vacillálunk. Tapasztalatokra lennék kìváncsi. Melyik legten?

Figyelt kérdés
2015. márc. 30. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tacskót nem ajánlok első kutyának, mert nagyon erős, akaratos természete van, erős kézzel és nagyon következetesen kell nevelni ahhoz, hogy jólnevelt kutya legyen. 2 kisgyerek mellet nem biztos, hogy lesz annyi időd, hogy eleget foglalkozz vele.

Nagyon apró kisgyerekek mellé sem ideális, nem az a fajta, akinek fát lehet vágni a hátán.

Persze biztosan vannak olyan egyedek, akik jól tűrik a kiképzést, de átlagban nem ez a jellemző.

2015. márc. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ.
2015. márc. 30. 14:30
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

Ha csak ez a két lehetőség van, akkor inkább a puli. A tacskóval nehéz bánni, és gyerekek mellé se a legjobb választás.

Viszont ha nem annyira ragaszkodtok a pulihoz, akkor még megfelelő lehet a labrador és a golden retriever is. Mindkét kutya a legjobb választás gyerek(ek) mellé, nagyon türelmesek velük. De a helyetekben én szétnéznék menhelyeken is, ott elmondjátok az elvárásaitokat, és tudnak nektek kutyákat ajánlani.

2015. márc. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Tacskó nem igazán való kisgyermekes családnak, mivel elég hirtelen természetű, akaratos, domináns kutyák...többségében. Azért csak többségében, mivel nekem tacskó keverékem van (tudom, nem igazi tacskó stb.) de ő az a "fát lehet vágni a hátán" kutya. Viszont más kutyákkal szemben igen is nagyon domináns kis szuka. Emberrel szemben sose fordulna. Vadászösztöne nagyon erős. Egyszer egy kutyás rendezvényen voltam vele, és a semmiből ott termett egy 4 év körüli kislány. Elkezdte nyúzn-húzni a bőrét, fejét, száját, farkát. Bízok a kutyámban, de akkor megingott bennem a léc. De semmi...nem mutatott semmi agresszivitást. Ezek ellenére nem javasolnék tacskót.... puli is domináns, erős jellemű, olykor csipkedős kutya, de talán ő jobban beválna....de csak határozott, kemény nevelés mellett !
2015. márc. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Tacsit én sem javaslok 2 kisgyerek mellé, akkor már inkább a pulit. De még inkább labradort vagy golden retrievert, olyan megbízható tenyészetből, ahol a tenyészkutyák jó idegrendszerét is nézik (többek között).
2015. márc. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Valóban, tacskó és puli nem a legjobb választás a gyerkőcök mellé, főként, ha azok még picik. Tacsit egyáltalán nem, bár biztosan van olyan egyed, aki jó családi eb, de én picik mellé pulit sem vennék.

Amiket ajánlottak, labrador, golder retriver, valóban ezerszer jobb választás, azoknál tökéletesebb családi kutyákat nem nagyon találni.

Hogyan szeretnétek amúgy tartani? Ha lakárban, akkor kis pöttömök között is tudtok válogatni, köztük is vannak azért jófejek, csak nagyon oda kell figyelni a választásra. De egy jó tenyésztő oda sem fog adni olyan kölyköt, ami nem felel meg a családnak.

2015. márc. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%
Jajj! Egyiket sem!!! Inkább válassz vizslát, retrievert, szettert, berni pásztort! Hidd el, hogy a kistestűek kevésbé valók gyerek, pláne kicsi gyerek mellé, mert ha belenyom a gyomrába, meghúzza a fülét, sokkal jobban fáj neki! Mindkét kutyafajta elég hirtelen természetű! Amiket leírtam, azok nagyon jól tolerálják a gyerekeket! De van még több fajta is, ami ajánlott.
2015. márc. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%

Kicsit kevés az információ, de szerintem se jó egyik se. Én helyetekben körül néznék egy menhelyen, ahol amúgy is már felnőtt kutyák vannak többségben és megkérdezném a gondozókat melyikek a legnyugisabbak a kis/közepes- testű kutyák közül, és azokból választanék.

Persze minden kutya más és más, és vannak a kivételek, akik erősítik a szabályt, de első körben ezt a kettőt annyira nem ajánlanám.

2015. márc. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyiket se! Kisgyerekek mellé semelyik nem jó!
2015. márc. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!