Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csirkefarhát, és nyak mehet...

Csirkefarhát, és nyak mehet nyersen a kutyának?

Figyelt kérdés

Keverék, olyan sharpei féle az eb, és kb 2 éves.

Eddig táppal etettem (darling, chapi, friskass) ami márkás és akciós volt a tescoban. De úgy látom, hogy hullik tőle a pofáján a szőr, és rázza a fülét.



#nyers #Shar pei #csirkfarhát
2015. márc. 31. 22:01
1 2
 1/16 anonim válasza:
Persze, miért ne mehetne?
2015. márc. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Igen, mehet, bár én farhátat nem szeretek adni, mert szerintem nagyon éles a csontja, de sokan adják.


A fülét valószínűleg gyulladás miatt rázza, vidd el dokihoz!


Egyébként meg ha nem akarsz táppal etetni, akkor sem lesz elég a farhát meg a nyak, azoknak nem sok tápanyag van, nézz utána jobban a BARF-nak.

2015. márc. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Mehet neki, ezerszer jobb mint ezek a szemét tápok(amiket írtál mind azok, 4% hústartalommal). De figyelj rá, hogy valami húsosabbat is kapjon mellé, mert ezekben nagyon sok a csont.
2015. márc. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Főtt tészta mehet neki?
2015. márc. 31. 22:11
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem, nem kutyának való. Nyers hús, zöldségek illetve gyümölcsök mehetnek neki(persze hús nagyobb arányban).
2015. márc. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
13%
Főtt tészta mehet, ez szénhidrát. Főtt rizs nagyon jó, ez fehérje. Főtt sárgarépa + fehérrépa, ez rost. Néha egy alma nyersen lereszelve, a kajába belekeverve, ez vitamin. De csinálhatod úgy is, hogy félig megfőzöd a húst + a répát, aztán csak simán belefőzöd a rizst, vagy a tésztát. Egyszerre főzhetsz 3 napra is, hűtőben simán ellesz az egész cucc 3 napig.
2015. márc. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha nyers kaját akarsz neki adni, az nagyon jó, de ne találomra csináld. Olvass utána rendesen a BARF-nak, és aszerint etesd.

Az általad felsorolt "márkás" tápok amúgy préselt szemetek, a jövőben is felejtsd el őket, ha egy mód van rá. Állateledelt szakboltból tessék vásárolni, az eladók tudnak segíteni, hogy mi az, ami nem a legalja, de elérhető árú.

2015. márc. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy nem fogok/tudok tápért 400/ft/kg nál többet adni.

Ha az én ebédem az üzemi étkezdében 6-700 ft, akkor a kutya nem fog 6-700 ft ért kajálni.


Ezeket a tápokat látom a Freshnap ban is megfizethető kategóriában. Vagy még olyat, amit tényleg nem eszik meg a kutyám.


Mit tudnátok ajánlani?

2015. ápr. 1. 09:16
 9/16 bollocks ***** válasza:
zoofast.hu és hasonló oldalakon érdemes körülnézni, a minőségi tápokat onnan sokkal olcsóbban be lehet szerezni.
2015. ápr. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi de ezt a kaja ár/fogyasztás kutya kontra te igen h.lye egy számítás volt. Na tegyük ezt tisztába egy kicsit. A te ebéded 600-700 ft ehhez adjuk hozzá a reggelit legyen mondjuk 200-300 ft és a vacsorádat (ez nagyon változó lehet) legyen mondjuk 500 ft. Ha nem csapvizet iszol, hanem vásárolt lötyöket akkor annak az árat is szépen add hozzá, plusz a nasit és az esetleges egyéb étkezések árát. Mennyiért is eszel te egy nap? Most már talán ki tudod számolni. Nézzük a kutyádat. Először is szögezzük le, hogy a sz.r minőségű tápokból mindig többet kell adni, mint a prémium minőségből, tehát véletlenül sem ft/kg áron számoljuk, hanem kutyára szabott adagolás szerint (rajt van a zacskón). A kutya kevesebbet hasznos a rossz tápokból ezért a széklete is sokkal rosszabb lesz és az orvosi számlát is meg fogja nyomni előbb-utóbb/ vagy hamarabb elhalálozik mert egészségtelen az étkezése. De térjünk vissza a kaja árára. A kutyád egyszer eszik egy nap vagy a napi kaját két felé osztod, ez a te döntésed. És nagyon csodálkoznék ha 1 teljes kg-t megenne/ nap, pedig te így számoltad, hogy 400-500 ft/kg-nál több nem lehet az ő napi kajája. Mivel nem eszik meg egy kg főleg jobb tápokból ezért számold ki, hogy hány grammra van szüksége és annak az árát mérd a saját napi teljes kaját árához, mert különben h.lyeségek fognak kijönni.

Ha nyeresen akarsz etetni vagy barf vagy prey módszer szerint (főleg ha a fővárosban élsz és jársz piacra) akkor 1/3 vagy fele annyiba kerül a kutyád etetése. Ez tény. Pl. én prémium táppal etetem most a kölyök kutyámat 1100/kg volt az ára. Kiszámoltam (mert utána olvastam mindennek alaposan), hogy mennyit kell adnom neki egy étkezésre a tápból és mennyit a barfból, tisztességesen összeválogatva. Ez volt a barf menüje tegnap: főtt sertés tüdő, csirkeláb, marha apróhús (akciósan 1099/kg.ért vettem), sárgarépa, zeller. Mivel az én kutyám még kölyök nagyon keveset eszik, és mivel mindent frissen vettem pontosan tudtam a kilós árakat így kiszámoltam, hogy a táp 89 ft-ra míg a barf 25 ft-ra jött ki / etetés. És mint leírtam nem is a legolcsóbb volt most a barf menü, amit kapott. De ha te pl. marha szívvel, tüdővel, májjal, csirkelábbal, szárnnyal, kacsa farháttal szívvel, pulykanyakkal, marha nyesedékkel, busa (és egyéb más halak) fejével etetsz akkor nézd meg ezek kg-ja mennyi, mint 600 ft alatt van, ehhez hozzácsapod a 500 ft alatti gyümölcsöket és zöldséget és máris nem kell noname pocsék tápokkal etetned és a kutyád hálás lesz érte.

Egyre kell figyelni a nyers etetésnél, hogy a csontos hús (amit kérdeztél farhát, nyak) a hús (belsőség is annak számít) és a gyümölcs/zöldség megfelelő arányban kerüljenek a tányérba, ez a módszer nem a maradék dobálásról szól hanem "tudományos" etetés, vannak szabályai. Ha érdekel olvass utána részletesebben.

2015. ápr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!