Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyasétáltatókat tényleg...

A kutyasétáltatókat tényleg zavarja ha kérés nélkül megsimogatják a kutyáját?

Figyelt kérdés
Nekem is van kutyám, de sose akadtam ki rajta ha valaki megsimogatta. Főleg hogy tudom mennyire szereti a kutyám. Nem is várom el hogy megkérdezzék. Általában úgy jönnek oda, hogy "jaj de aranyos", és megsimogatják. De azt hallottam többektől, hogy ez zavarja a gazdákat. Ti hogy vagytok vele?

2015. ápr. 1. 18:39
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
95%

Zavar hát. Én se megyek oda senki gyerekének a hajába túrni, hogy de szép kislány, mert anyukája arcbaver, tök jogosan. Sőt, egymás motorját meg autóját se tapogatjuk csak azért, mert tetszik. Nem hozzám tartozik, meg nem köztulajdon, akkor nem piszkálom kérdés nélkül, pont.

Nekem ráadásul az egyik kutyám rettegett az emberektől, a másik meg felugrált rájuk, ha elkezdték abajgatni, egyik sem örvendetes dolog, viszont mindkettő megelőzhető két mondatnyi kommunikációval.

2015. ápr. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
68%

Ez a kutyától is függ (ha tartózkodóbb, akkor hiába szeretné a gazdi simiztetni, ha a kutyának egyszerűen nem jó), meg a gazdától is, van aki egyszerűen nem szereti és kész, vagy van, aki siet, és épp csak leugrott a kutyával egy eü sétára, és akkor feltartják.

Nekem személy szerint semmi bajom a simogatókkal:) De ehhez kell egy olyan jellemű kutya, mint az enyém, szereti ha foglalkoznak vele, mindig jó néven veszi a simogatást:) Nekem meg mindig mosolygós az a nap, amikor valakit felvidítunk a kutyámmal:) Mert hát többnyire kedvesek azok az emberek, gyerekek, akik simogatni jönnek, a kutyim meg mint a légypapír, vonzza a gyerekeket, mivel fehér szöszös kis kutya, azt mindenkinek meg kell bügyörgetni:D Ha már sok neki, vagy durvábban nyúzzák, egyszerűen kihátrál és hátat fordít nekik, olyankor a simogató is észreveszi magát:)

2015. ápr. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
95%
Igen zavar, és bunkóságnak tartom. Ha meg akarja simogatni, kérdezze meg, h megsimogathatja-e. Sose értettem, mire jó ez. És mi van akkor, ha a kutyát zavarja, és hirtelen odakap? Akkor természetesen a gazda a hülye, véletlenül sem az, aki kérdezés nélkül odamegy a kutyát simogatni, mert jajdecuki.
2015. ápr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
97%
Engem nem zavar és a kutyámat se, de ettől még nem ez a helyes módja a kutyasimogatásnak. A gyerekeknek is mindig azt tanítjuk, hogy előbb megkérdezzük a gazdát, hogy szabad-e, és csak utána simogatunk. Nem minden szembe jövő kutya barátságos.
2015. ápr. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
80%
Engem is zavar. Kezdjük ott, hogy egyszerre több kutyával sétálok, van, amelyik imádja a simit (de közben felugrál, meg vinnyog, meg körbetekeri magát a pórázzal), és van, amelyik bizalmatlan, és olyan is van, amelyik nagyon bunkó, és nem is akarják simogatni, és ettől teljesen kész van. Még az engedélyezett simi is komoly felfordulással jár, nemhogy a váratlan. De ha nem így lenne, akkor is bunkóságnak tartom a kérdezés nélküli simit.
2015. ápr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
84%
Nekem nincs kutyám, de én mindig megkérdezem ha látok egy aranyos kutyát, hogy megsimogathatom-e. Magamtól sosem nyúlnék csak úgy hozzá. Félnék, hogy megharap, mert érzi rajtam a macskám szagát vagy csak utálja az idegeneket. A legtöbb gazdi, (akinek nem gyenge idegzetű kutyája van) mindig megengedi a simogatást, sőt büszkeség tölti el őket. Akinek meg gyenge idegzetű kutyája van, azt meg bottal sem szeretném megpiszkálni, nemhogy megsimogatni. De kérdezés nélkül ez nem derül ki.
2015. ápr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
82%
A gyerekeknek meg kellene tanítani, idegen kutyát a gazda engedélye nélkül nem simogatunk. Sajnos a felnőttek sem mindig tudják, hogy a kutya, mint ragadozó falkaállat, ösztönösen védi a falkát, beleértve a falkavér gazdát is. Emiatt a nem kellőképpen szocializált, vagy agresszívabb természetű kutya támadásnak veszi a simogatási célú közeledést. Engem mindig zavart, ha járókelő simogatni akarta a vizslákat.
2015. ápr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
87%
Hozzáteszem amúgy, hogy még az én barátságos kutyusomhoz is legtöbbször kérdezés után jönnek, pedig már látványra is békés, simogatásfüggő:) Főleg a kisgyerekes anyukák szoktak kérdezni, kb. a kutyámmal tanítják a gyerekeket, hogy mikor megyünk oda, hogy megyünk oda, megkérdezzük a "nénit":D, óvatosan nyúlunk a kutyához, stb:)) Nagyon vicces és aranyos látni:)) Inkább még az idősek azok, akik nem kérdeznek néha, biztos úgy vannak vele, hogy az ő fifikéjük se harapott meg soha senkit, ez meg hasonlít, ezért biztos ő se fog:D Na mindegy, szóval nekem egész jó tapasztalataim vannak a kérdezéssel, sokkal többen vannak, mint akik lerohanják a kutyám:))
2015. ápr. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
88%

engem nagyon zavart mindig, hiába két kedves, barátságos, simiszerető kutyám volt. egyszerűen illetlenség, meg ha nem kedves a kutyám, és odakap félelemből, én leszek a hibás. szerintem alap dolog, hogy megkérdezzük az embert, és idegen kutyához kérdés nélkül nem nyúlunk.

hasonlóan vagyok azzal is, mikor megkérdezés nélkül odaengedi más a kutyáját az enyémhez. akkor is ha az enyém nem kutyabarát, és bántja a másik kutyáját, megint én leszek okolva.. azt imádtam különösen, amikor látták, hogy fogom a két kutya nyakörvét, vagy direkt rájuk teszem a pórázt (az egyik idegen kutyákkal nem jött ki jól) és csak azért is odaengedik, hiába kiabáltam messziről, hogy nem kéne, ne engedjék oda...

szerintem ez alap illedelem, és tényleg minden gyereknek, felnőttnek tudnia kéne.


de szerencsére voltak jó tapasztalataim is, és ha megkérdezték, mindenkinek megengedtem, hogy megsimogassák őket.

amúgy is, én vagyok a falkavezér, én döntöm el, hogy ki közeledhez a falkámhoz, és kihez mehet oda a kutyám, nem? :)

2015. ápr. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 hell-ikon ***** válasza:
92%

Azt hiszem az én helyzetem ebből a szempontból kicsit "speciális"... egy német juhászom és egy csivavám van. Alap esetben nem zavarna nagyon de...


...akik nem ismernek és meglátnak így minket az utcán rögtön jönnek elájulva, a csivitől és rögtön lerohannák, simogatnák mindenféle engedély kérése nélkül. Viszont a csivim kissé bizalmatlan az idegenekkel szemben, ráadásul a saját ritmusában szeret ismerkedni. Azt szereti ha nem szentelnek neki hirtelen ilyen nagy figyelmet, hanem előbb ő szagolhassa meg nyugodtan az új jövevény nadrágszárát, lábát, bokáját. Ha ez megadatik neki semmi gond nincs, meg lehet simogatni. Viszont a hirtelen bizalmaskodást ismeretlenek részéről morgással és erőteljes farolással, lábam mögé bújással reagálja le, s ha még mindig közeledik az egyén akkor meg oda is kapna ha addig nem sikerülne leállítanom. Hozzáteszem, felnőtt korában került hozzám és ahhoz képest ahonnan indultunk, nagyon sokat javult a társas viselkedése.


A német juhászt kölyök kora óta nevelem, számára mindenki haver, nyugodtan megsimogathatja bárki, szeret ismerkedni, új emberekkel és kutyákkal találkozni.


De ugye az emberek sokkal inkább tartanak egy német juhásztól (még ha ok nélkül is), mint egy csivavától, sőt meg sem fordul a fejükben, hogy ez a pici kutya lehet hamarabb harap, mint a társa.


Így aztán ha már a (rosszul) leplezett szándékot is látom, hogy valaki megakarná simogatni valamelyiket, akkor rögtön szólok és elmondom, hogy mi a helyzet.

2015. ápr. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!