Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Hibás" fajtatiszta kutyát...

"Hibás" fajtatiszta kutyát hol találok eladót?

Figyelt kérdés

Sok helyen láttam már, főként tenyésztőknél, hogy egy kutyus valamilyen veleszületett "szépséghibával" van ellátva, ami miatt például kiállításon nem szerepelhet. Például egy rossz színváltozat, vagy ollóharapás.

Ilyen kutyát keresek Border Collie-t, vagy Magyar vizslát.

Valaki tud ilyesmi kutyusról mostanában?

Vagy pedig a fenti két fajta érdekelne még csak valamilyen keverékek, amit ingyen elhozhatok.

Bármi érdekel ilyesmi érdekel. :)

(Kérlek ne hozakodjatok elő a menhely ajánlgatásával. Van a közelbe egy menhely, amit rendszeresen látogatok és támogatok is, de egyenlőre nem találtam meg ott a nagy őt! Ilyen jellegű válaszokat kérem ejtsük! Köszönöm!)



2015. ápr. 2. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Rendes tenyésztőtől a hibás kölyköt se fogod ingyen megkapni, hiszen ő tudja, hogy az is teljes értékű hobbikutya, és az ellátása pontosan ugyanannyi pénzbe fog kerülni, mint egy fajtagyőztes kutyáé.
2015. ápr. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lehet félreírtam valamit, tudom, hogy ingyen nem fogom megkapni, csupán többször láttam, hogy egy ilyen kölyköt olcsóbban adnak. Erre vagyok én kíváncsi.
2015. ápr. 2. 19:14
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak az "ingyen" kulcsszóból gondoltam, hogy esetleg arra utazol.

Amúgy nem tudom, mire gondolsz, vedd fel a kapcsolatot tenyésztőkkel, mondd el, hogy olcsó kutyára utazol, az se baj, ha hibás, és... Hát, a többség innentől kezdve nem fog veled szóbaállni, mert a kutya lehet olcsó, de az állatorvosnál biztos nem lesz kedvezményed színhiba miatt. Pár tízezer forint az egész, ami a hibás meg a nem hibás hobbikutya között lenne. Spórolsz még két hónapot, félreteszed, amit amúgy is a kutyára költenél, és nem kell ilyenekkel szívni. Megbeszéled szimpatikus tenyésztőkkel, hogy X összeged van a kutyára, van-e nála esélyed kölyökre, ha nem, mész a következő szimpatikus tenyésztőhöz, satöbbi.

Vagy felkeresed a fajtamentést, megnézed, van-e náluk szimpatikus kutya.

2015. ápr. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Fajtamentoknel talalhatsz mindket fajtabol.
2015. ápr. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
15%

Pécsen van.

[link]

2015. ápr. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem színhibás volt az előző kutyám, de nem én kerestem így, hanem miután beszéltem a tenyésztővel és mondtam, hogy családi kutya lenne és nem vinném kiállításra, mondta hogy van az alomban egy eltérő szemszínű (kék-barna) kiskutya, ami az ő fajtájánál nem megengedett. Megbeszéltük és le is ellenőriztem, hogy egészségi problémája nincs, nem is volt élete során ebből eredő. Ami a standard szerint hiba, az mindenki más szerint csak különlegesebbé tette. :) Valóban kevesebbe került, kb. 60-70%-a a testvérei árának, de nem ez volt a döntő, hanem a személyes találkozás. Úgyhogy én azt mondom, ha véletlenül találsz egy ilyet, nincs vele baj (bár egy hibás harapás problémásabb lehet élete során, mint egy hibás szín), de inkább spórold még össze a különbözetet, főleg egy vizslánál nem nagyon lehet az több 20-25 e Ft-nál. A tartása és a felszerelés meg úgyis ugyanannyi.
2015. ápr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

5-ös válaszoló!


Itt a gyakorin mi minden leendő kutyatulajdonosnak elpofázzuk, hogy SZAPORÍTÓTÓL NE VEGYEN KUTYÁT !

Olvass utána, hogy miért ne és utána gyere vissza !


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=kutya+szapor..

2015. ápr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi kb.10-11 éve fajtiszta labradort kaptunk ingyen.Végén rájöttünk,miért volt ingyen....epilepsziás volt, és volt egy kis csomo a hasán,ahol a köldöke volt.Sokáig azt hittem az a köldöke,ugy néz ki.Most már tudom,hogy az köldök sérv volt.
2015. nov. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!