Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem meg a domináns...

Hogyan neveljem meg a domináns tacskót?

Figyelt kérdés
A páromnak van egy 4 éves tacskó kutyája. Eddig amig a párom a szüleinél lakott, mindent szabadott a kutyának. Nem voltak szabályok, nem is tatították meg semmire, csak azért tartották hogy szeretgessék meg símogassák. A párom ideköltözött hozzám, nekem van 2 beagle kutyusom, és én azért az ágyban alvást, meg a bútorokra felmászást nem szoktam megengedni. A 2 kutyámmal jól kijön a tacsi, de amikor az ágyamból ki akartam szedni, nagyon megharapott. Ez kb 1 hónapja volt. Azóta a páromat is megharapta többször, és elviselhetetlenül viselkedik. Kicsi kora óta szobatiszta (volt) de mostanában a séták alkalmával nem kakil-pisil, hanem amint a lakásba visszaérünk itt végzi el a dolgát a szemünk láttára. Már mindent próbáltunk. Megbüntetni, levegőnek nézni, kizárni a falkából, de semmi nem használ. Még a kutya van "megsértődve" . Mostanában ha a párom elmegy itthonról, mintha direkt szivatna a kutya. Bekakilt az ágyra az én térfelemre, és amikor le akarom szedni, jön a morgás/harapás. Ma délután elment itthonról a párom 2 órára. Addig rárakta a szájkosarat, hogy nehogy baj legyen. én levettem róla mert szomjas volt, és ivás után amikor vissza akartam rakni konkrétan rámtámadott. Hisztérikusan fejelte le a lábam, és a végén ugy megharapott hogy 8 napon túl gyógyuló sérülésem lett. Sérültek az izom és az izület is a lábamon. MIT CSINÁLJAK? Alapvetően szeretett engem ez a tacskó. csak a családtagokat engedte magához közel és engem. Bújt, cukiskodott, de mióta tiltva vannak a dolgok neki, ilyen vadállattá változott.

2015. ápr. 12. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát pl amikor felmegy az ágyra (szájkosár nélkül), akkor leküldöd, azután amikor lement, adsz neki jutalom kaját.


Fontos lenne hogy jutalmazd, mert úgy látszik a büntetés nála nem működik.

2015. ápr. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
mindig meg van jutalmazva. azért is ha a helyére megy ha oda küldöm.
2015. ápr. 12. 20:48
 3/9 anonim ***** válasza:

Az enyémnél ugyanez volt. Meguntam, és bemutattam neki, hogy milyen a rossz oldalam. Konkrétan 2x olyat belerugtam, hogy 3m-t repült, egyszer meg fel akrtam venni belémharapott és földhözvágtam, hogy csak nyikkant.

Megutattam neki, hogy ki a góré, és én voltam a kitartóbb, mert évekig játszottam vele a "nem bántjuk" stílust, utána kellet 2 hónap, minden alkalommal gyakorlatilag a földig vertem, és megjavult. Nem tudsz mit csinálni, amíg azt hiyzi, hogy ő a főnök b**szhatod a jutalmat is. 2-3 jó emberes rúgás hamarabb észhez fogja téríteni. Engem az enyém azóta istenként szeret és tisztel xD minden gond megszűnt. Ne engedd neki, a harapásból egy b**szott nagy pofon következzen, de olyan, hogy a fal adja a másikat, ha visszaharap? kapja a mégnagyobat. Mivel nem nagytestű, mikor nem bírja feladja...ennyi.

2015. ápr. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szakemberrel próbáltátok azt a mindent, vagy csak úgy az alapján, amit összeolvastatok a neten? Érdemes lenne kutyakiképzőhöz fordulni, mert elég sok buktatója van még egy olyan "egyszerű" dolognak is, hogy ne szólj a kutyához két hétig, és lehet, hogy más is áll a háttérben, amit ti esetleg nem szúrtok ki.
2015. ápr. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
szakembertől kértem tanácsot, azokat követjük.
2015. ápr. 12. 22:27
 6/9 A kérdező kommentje:

kutya pszichológus is látta már, foglalkozott is az esettel.

nagyon furcsa kutya, kicsi kora óta fél minden hangtól, de még az ajtó becsukódásától is, sétálni nem tud normálisan pórázon, mindig rángat, hiába csinálta vele a párom hónapokig azokat a gyakorlatokat amiket tanácsoltak, semmi haszna, sőt egyre több tolerálhatatlan szokása van. igeggyengének is nevezték már páran, ami sajnos tényleg így van. így nem lehet élni..

2015. ápr. 12. 22:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért én megkérdeznék még egy-két szakembert, tudnak durva hülyeségeket mondani.

Amúgy szóról szóra csináltatok mindent, amit a kiképző (vagy pszichológus, vagy mi az anyám) mondott? Ők feladták, vagy csak egyszer adtak tanácsot és viszlát, vagy hogy volt ez? Mennyi idő múlva és miért hagytátok abba pl. a kizárást? Milyen technikával próbálkoztatok a sétára, és megbeszéltétek-e, hogy milyen mozgásigénye van a kutyának, amit ki kell elégíteni, mielőtt elvárjátok tőle, hogy normálisan sétáljon pórázon? Ideggyengének állatorvos minősítette, vagy csak alacsony az ingerküszöbe (ami megfelelő technikával fejleszthető), és ezért ideggyengézitek?

Én akár azt is megpróbálnám a helyetekben, hogy beadnám valami rehabilitációval is foglalkozó szakihoz pár hétre, megnézni, hogy nála mit produkál. Ha lehet rajta javítani, akkor az látszani fog.

2015. ápr. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szia.a legfontosabb hogy tisztázzátok a falkasorrendet.ami a kovetkezoket jelenti.:hogyha esztek ne a kutya kérje a falatokat a ti étkezéseteknél .amig esztek ő ne kapjon aprobb falatokat.maximum a végén de azt sem muszáj.ha mégis kap azt is te irányitod hogy kapja meg .az osszes kutya olyan távol legyen amilyen távol te akarod tudni őket és akkor nyuljon a kajához amikor te engeded.sétáknál a huzást ne engedd .ahogy huz abban a pillatban fordulsz egy határozott rántással a következő irányba.(az lenne a legjobb ha magad elé sem engednéd.)Ha morog ne félélemmel menj oda ,légy magabiztos és kiegyensulyozott.amint morog vagy feszült lesz abban az esetben ne habozz lenyomni a foldre es addig az oldalan hagyni mig megnemnyugszik.felállni is a te engedélyeddel állhatfel amint megnyugodott .addig minden probálkozást határozottan tilts(már ami a felkelést jelenti.)visszatérve a séták alkalmára.ne a kutya rontson ki az ajton.a kapon is a te engedélyeddel léphet ki,fegyelmezetten ,nyugottan.a van idod nézhetsz pár részt pl cesar milan musorábol hatha kapsz pár ötletet
2015. ápr. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tehát a kutya alapjáraton elég beszari és bizonytalan...


Nekem az jutott eszembe, hogy az talán csak olaj a tűzre ha ti is felvesztek egy agresszívebb stílust. Abba nem gondoltatok bele, hogy az agressziójának esetleg a félelem, frusztráltság az oka? Talán a a nyugodtabb viselkedés és szükség esetén egy munkás kesztyű több eredményre vezetne.


Ha le akarod rakni az ágyról akkor kesztyű fel és határozott mozdulattal megfogod, lerakod.

Persze, hogy harap, hiszen eddig bevált neki...

Egyik ismerősöm görényeket tart, ő se szórakozott a harapósabbikkal, az első pár hónapban amíg kicsit átnevelte szigorúan ment a kesztyű.


A sétán is érdemes lenne csiszolni, nem lehetetlen, csak türelem kell hozzá.

2015. júl. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!