Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megeszi az ürüléket....

A kutyám megeszi az ürüléket. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Mikor elsőnek tapasztaltuk (sajátjával) vettünk ananászt + spenótot. Ma kijött velem az utcára mmikor sepregettem. Ott volt egy (valószínűleg) ember ürülék a sarkon. És azt is elkezdte.
2015. ápr. 14. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert hagyod neki, azért eszi! Össze kell szedni, miután vécézett, akkor nem eszi meg. Legközelebb, ha csak szaglássza, határozottan mondd, hogy NEM! Állítólag vitaminhiány miatt eszik. Mit kap enni?
2015. ápr. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 gömbicica ***** válasza:

pfuuu nálunk a kutya a cicáét ette előszeretettel(((( mire rászóltam ,már tul volt rajta(

én sem értettem(

a butukája(

2015. ápr. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hiányzik az ételéből valami, amit az ürülékben még fel tudott fedezni. Vitamin, ásványi anyag. Mit adsz neki enni? És hányszor? Éhes marad az etetés után? Ezeket meg kell figyelned.
2015. ápr. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azéert eszi meg mert érzi benne az ételt szagát... amit a szervezet nem fogadott be és kijött ürülék formájában...

SEMMIKÉPPEN NE ENGED NEKI H MEGEGYE!!!!!!!!!

2015. ápr. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
azonnal fel kell szedni az ürülékét , így nem tudja megenni.
2015. ápr. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

facéról ollóztam :))

"A kamara lapjából idézek: "A tápgyártók és márkakereskedők körében nagy felháborodást váltott ki, az INGF konferencián előterjesztett Etno-reg klinika javaslata".

Sikerült lefordítani ennek a javaslatnak alapjául szolgáló tanulmányt, miszerint a kutyatáp újra hasznosítható. A vázlatos tartalom:

A kutyának rövid az emésztőrendszere.

A kutya a hidratált és dehidratált eleséget a természetes táplálkozás esetén a gyomorban előemészti, erjeszti, hogy a rövid bélcsatornában megfelelő legyen a tápanyag felszívódás.

A minőségi tápok viszont ma már extrudálva vannak, nedvesség nélkül, magas hőfokon tárják fel az emészthető anyagokat, tehát a gyomorban történő elő erjesztésre nincs szükség.

A kutya, emennyiben minőségi táppal van etetve, emésztése folyamán csak a hasznos anyagok egyharmadát képes feldolgozni.

A javaslat arra irányul, hogy a kutya ürülékét ésszerű újra a friss táphoz keverni 50% arányban.

Megemlítik azt, hogy sok olyan kutya van, amely a minőségi táppal való etetése okán rendszeresen eszi a saját ürülékét. Ezt egészséges ösztönös viselkedésnek tekintik. Tehát a kutyaürülék keverését a friss táphoz, csak olyan kutyáknál érdemes elvégezni, amely egyedek kevésbé ösztönösek és nem eszik meg a saját ürüléküket még egyszer.

A tápgyártóknak persze ez a javaslat erősen zsebbevágó téma, hisz a tápforgalom ezáltal akár le is feleződhet."

2015. ápr. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szerintem ez nem vitamin/tápanyaghiány kérdése;

egyszerűen csak rossz szokás, mely tanult viselkedésforma

általában szukáknál fordul elő; az enyém is csinálta, a kan pedig nem, pedig ugyanazt ették!!!!!

szólj rá határozottan, azzal leszoktathatod, ha mindig rajtakapod, amikor csinálja.

vagy kérj tanácsot állatorvostól: én már hallottam olyasmit, hogy valamit belekevernek a kutya ételébe, amitől nem lesz semmi baja, viszont az ürülék rossz ízű lesz, és nem eszi meg

sajnos nem tudom, ez milyen anyag lehet, bocsi; de tuti hogy van ilyen :/

2015. ápr. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 momo02 válasza:
Eloszor is nem kene hagyni hogy megegye masodszor lehet sima vitaminhiany de az is lehet hogy beteg ha tovabbra is eszi inkabb vidd el orvoshoz!
2015. ápr. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!