Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan amstaff mellé jó lenne...

Kan amstaff mellé jó lenne egy kan labrador? Ők nem olyan dominánsak, ugye? Esetleg más nyugis, gyerekbarát nagy-, vagy közép termetűt tudnál ajánlani?

Figyelt kérdés

Az ivartalanítás témát hagyjuk, sajnos nem rajtam múlik, ezért nem mernék szukát bevállalni.

Eddig a kan kutyáink jól megvoltak egymással, sosem volt balhé.

Csak fajtatiszta jöhet szóba.


2015. ápr. 15. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem a fajtán a jellemen és a nevelésen múlik.
2015. ápr. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Labik alapvetően nyugisak, de ez nem azt jelenti, hogy nem domináns. A dominancia mindig egyedi kérdés, nem a fajtából adódik. Én labim pl a 4 kutyámból a 4. a rangsorban (cavalier, border és mali mellett), barátnőm labija viszont a bullterrierje és a boxere fölött is "uralkodik". Meg persze kérdés, hogy az amstaffod mennyire domináns. Én azért az ivartalanítást mindenképp javasolnám, akkor több esély van a problémamentes együttélésre, de ez sem garancia minden esetben.


Amit tehetsz: amsztaff mindenképpen megfelelően szocializálva várja az új jövevényt, nem egyből összeengedni őket, folyamatos felügyelet főként a kezdeti időszakban, majd a picinek is kutyaovi, kutyasuli, maximális szocializáció, közben persze az amstaff se legyen elhanyagolva, ne féltékenykedjen. Két kutya összeszoktatását mindig nagy körültekintéssel kell végezni, de azért tényleg gondoljátok át az ivartalanítást.

2015. ápr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2 ivaros kankutyát én személy szerint nem tartanék együtt.

Egyébként a staffitól függ elsősorban, hogy ő hogyan viselkedik más kanokkal, ill. általában a kutyákkal? Nevelve hogy van, tiltható-e hatékonyan a nemkívánatos viselkedés nála?

2015. ápr. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"Labik alapvetően nyugisak, de ez nem azt jelenti, hogy nem domináns."

Pont az ilyen válaszokra vagyok kíváncsi, köszönöm!


Az amstaff nagyon domináns, viszont kicsinek én nagyon lenyomtam, úgyhogy fel sem merül benne a gondolat, hogy feljebb lépjen a ranglétrán.

Nagyon jól van szocializálva emberre, kutyára, macskára. Nem lesz elhanyagolva.

Kutyasuli nincs, de vannak kutyahaverok és úgy gondolom, elég jól neveltek a kutyáim.

De még sosem volt labim, én is csak a sablont ismerem (barátságos, könnyen kezelhető, blabla).

Van egy idős kutyánk is, sajnos gondolni kell az utánpótlásra. :(


Lehet, hogy mégis szukát kéne választani, az elég jó érv az ivartalanítás mellett.

2015. ápr. 15. 14:06
 5/7 A kérdező kommentje:

Eddig az ivaros kanjaink jól kijöttek egymással.

A staffi nagyjából úgy jellemezhető, hogy egy birka. Még nem akarták bántani, úgyhogy nem tudom, hogy reagálna, de ő mindenkihez határtalan bizalommal és jóindulattal közeledik.

Jól nevelt, hatékonyan letiltható.

2015. ápr. 15. 14:10
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.

Ha minőségi labi kennelből hozol kutyát, a tenyésztő biztosan segíteni fog kiválasztani a megfelelő kutyát, ha elmondod a problémádat neki. Én is így hoztam el a labim, mert tudtam, hogy a kan malim (ivartalanított) nagyon kemény kutya, a borderem meg a cavalierem szuka, azokkal jól kijön (ők is ivartalanítottak), de labiból is kant szerettem volna. A tenyésztője nagyon készséges volt (igaz ez még Németországban volt), 12 hetesen egy olyan kiskutyát hoztam el, ami tökéletesen beleillett a "családunkba". 12 hetes korukra már körvonalazódik azért a körülbelüli várható jellemük, egy hozzáértő, lelkiismeretes tenyésztő ebben nagyon sokat tud segíteni. De ha kan mellé szukát választasz, az is jó, kanok általában elfogadják a szukákat, talán azzal kevesebb a kockázat.

2015. ápr. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. ápr. 15. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!