Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Következetes és szerető...

Következetes és szerető neveléssel az akitából vagy a malamutból válhat "jobb" társ?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést nehéz úgy feltenni, hogy jól hangozzon, remélem, azért értitek. :) Most állok kutyavásárlás előtt és mindkét fajta nagyon megfogott. Elsősorban hobbi célra szeretnék társat, akit vihetek sétálni, játszhatok vele és tanítgathatom. Esetleg kutyás programokban vehetek részt (közös séták, ilyesmik). Mindkét fajtáról olvastam, de nem tudom még mindig, hogy az akitából vagy a malamutból lenne ragaszkodóbb, hűségesebb társ? Melyikük tanul könnyebben? Azon túl, hogy mindkét kutya makacs fajta. :) Elsősorban olyan válaszokat várok, amelyekben saját tapasztalatokat írtok.

Köszi előre is! :)


2015. ápr. 16. 22:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Első kutyád lenne?
2015. ápr. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem. Tudom, hogy nem valók első kutyának a túlzott önállóságuk miatt. :)
2015. ápr. 16. 23:15
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent a hűséges? Egy pár éve nem értem ezt a fogalmat.

A ragaszkodót meg úgy érted, hogy látványosan ragaszkodó, vagy elég az is, ha a maga módján csinálja?


Amúgy ha szeretgetős-tanítgatós fajta kell, akkor miért ezeket választottad, amik elég önállóak és általában hülyeségnek látják a feladatoztatást? :)

A közös séta meg ne esetleges kutyás program legyen basszus, hanem a napi rutin része, ilyen fajtáknál meg aztán pláne... :)

2015. ápr. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, és hogy a kérdésedre is válaszoljak: nincs nagy különbség a két fajta között ilyen szempontból, inkább az egyedi vonások döntenek. Magyarul vagy kifogsz egy kicsit kevésbé malamutos malamutot/akitás akitát, vagy nem. Ezért kell jól fajtát választani, és nem olyat elvárni tőle, amire alkalmatlan. Ha 3 mp akarsz 100-ra gyorsulni, nem bicikliboltba mész; ha aktív tevékenységeket akarsz végezni a kutyával, nem passzív fajtát választasz. Én értem, hogy nagy meg cuki meg maci, de a külsejét két hét alatt megszokod, a jellemével meg 15 évig kell együtt élned.
2015. ápr. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem a kettő közül csak malamuttal van tapasztalatom, és csak eggyel, aki apámé volt. Alap dolgokra megtanította apám, pl. hogy gyere ide (bármikor be lehetett hívni, nem ment el soha, még vadnyomon vagy tüzelő szuka után sem), ül, fekszik, ott marad, valamint hogy csak parancsszóra kezdhet enni, hogyha elé teszik az ételt. Egy végtelenül szelíd, kedves természetű kan volt (nem ivartalanított), bár, mivel a cigány gyerekek sokat ingerelték kerítésen át fiatal korában, később is mindig haragudott rájuk, az idegeneket nem szerette, de nem bántott senkit. A tőle kisebb kutyákat semmibe se nézte, sőt néha még le is pisilte őket, a nagyobbakkal néha összeakaszkodott volna (pl. oltásra menet), ha nincs pórázon.

A kisebb állatokat, pl. csirke, macska, könyörtelenül kinyírta, ha nem tudtak elmenekülni, vagy nem léptünk közbe időben, erről nem lehetett leszoktatni.

Sajnos nem tudom, hogy más malamutok is ilyenek-e, én egyedül csak őt ismertem.

2015. ápr. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, és még valami: apám egy faluszéli házban lakott, az udvar is nagy volt, de rengeteget jártak ki az erdőbe a kutyával, sokszor tettek egész napos túrákat is akár. Én meg néha elvittem futni, én kocogtam, ő meg szépen mellettem. Szerintem ez a sok mozgás mindenképpen kellett neki.
2015. ápr. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!