Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek éles helyzetben...

Szerintetek éles helyzetben megvédene a kutyám?

Figyelt kérdés
A helyi tónál voltam a kutyámmal, és szembe találkoztunk 3 lóval. 20 méterre voltak tőlünk amikor is a kutyám közelebb ment hozzájuk, a két első lábára feküdt, ugyanúgy mint amikor játszani szokott és bátortalanul ugatta őket. Na a lovak meg is indultak a kutyám felé, engem szerencsére kikerültek, szépen kivezették a kutyámat a tó területén kívülre. Azért is nem avatkoztam bele, mert láttam hogy a lovak csak kivezetik a betolakodót. Egyébként a tóhoz bárki bemehet, még a horgászást is megengedi a tulaj. A lovak a tó kijáratánál megálltak és elkezdtek békésen legelni. Én a tó területén maradtam, és tudom nem szép dolog, de kíváncsi voltam hogy a kutyám visszajön-e hozzám. A lovaktól 50 méterre az egyik kerítésnél van egy méretes lyuk, ahol körülbelül 10 perc elteltével visszajött a kutyám. Amíg kint volt a közelben maradt, szaglászgatott a réten. Amikor visszajött a kutyám egyből elindult a lovak felé. Nem támadóan, csak kíváncsiskodóan. Viszont amikor a lovak közelébe ért, azok egyből megindultak felé, a kutyám pedig elkezdett jönni felém. Nem futótempóban, csak (eléggé) sietősen. A hátam mögé sunyult (körülbelül a hátamtól 5 méterre állt), a lovak pedig velem egy vonalban megálltak előttem egy karnyújtásnyira. Szagolgattak meg próbáltak megfélemlíteni. Amikor kimásztak a képemből és elkezdtek legelni szép lassan elindultam a móló felé, ami olyan 20 méterre volt tőlem. Ott megálltam, láttam hogy kezd egy kicsit eldurvulni a helyzet. A kutyám örömét lelte abban hogy velük szórakozhat. Elment megint feléjük, a lovak újra megindultak és az lett a vége hogy megint megálltak előttem egy karnyújtásnyira, a kutyám meg a móló alá bújt és ugatta őket. Gondoltam kifejezem a jó szándékomat és mindhárom lovat megsimogattam. Érdekes, a simogatás után félre álltak. Én felmentem a mólóra, a kutyámat is felhívtam. Kezdtem megelégelni hogy nem hagyja békén a lovakat. Vártam egy kicsit hogy elmenjenek a lovak. Viszont amikor a kutyám a mólóról ép "támadást" akart indítani a békésen legelésző lovak ellen akkor már megelégeltem a helyzetet. Le is ugrott a kutyám a biztonságot adó mólóról és megint elkezdett szórakozni a lovakkal. Na ezt már nem tűrtem el, behívtam a kutyámat és megkötöttem. Szórakozott volna akkor amikor 3 ló a sarkában volt. Az jött le az egész dologból, hogy a kutyám többször megpróbálta elkergetni a lovakat. Csalódtam benne egy kicsit. Sötétben gyakran sétálunk az erdőben, most már kételkedem abban hogy esetleg egy vaddisznótól megvédene-e. A kutyusom egyébként egy 40 kilós felnőtt szuka Sarplaninac :)
2015. ápr. 24. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem értem,hogy miért csalódtál a kutyádban,csak játszott..

Egyébként éles helyzetben biztosan megvédene.

Ezt az enyémről már nem mondanám:D

Az én biglim képes lenne simán elmenni azzal az emberkével is,aki előtte kinyírt engem:D

Persze a beagle egyáltalán nem őrző-védő kutya,így nincsenek is ilyen jellegű elvárásaim:D

2015. ápr. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy nem volt agresszív három ló ellen, különben elég lapos kutty lett volna belőle. A kutyádnak úgy tűnik több esze van mint neked. Amúgy mégis mitől kellett volna megvédenie téged, talán veszélyben voltál???
2015. ápr. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Utolsó: úgy éreztem nekem is pont ugyanannyi jogom van ott lenni a tónál mint a lovaknak. Nem szokásom megfutamodni senki és semmi elől sem. Viszont azt gondolom hogy a kutyámnak vagy teljes mértékben békén kellett volna hagynia a lovakat vagy pedig mellém kellett volna jönnie. Az a 3 ló potenciális veszélyforrás. Nem olyan barátságosak a lovak, mint ahogyan azt sokan elképzelik. Simán neki mennek az embernek ha zavarják őket vagy ha túl közel mennek. Másrészről pedig azt várom el a kutyámtól hogy hagyjon békén mindenkit. Ha a területén kívül van, legyen közömbös mindenkivel.
2015. ápr. 25. 12:09
 4/5 anonim ***** válasza:

"Másrészről pedig azt várom el a kutyámtól hogy hagyjon békén mindenkit. Ha a területén kívül van, legyen közömbös mindenkivel."


Akkor miért hagytad eldurvulni a helyzetet? Előszörre tiltani kellett volna a kutyád, hogy megtanulja, mi az elvárásod a területen kívüli viselkedésre. Magától nem fogja kitalálni mit szeretnél.

2015. ápr. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
"Előszörre tiltani kellett volna a kutyád, hogy megtanulja, mi az elvárásod a területen kívüli viselkedésre. " Majd kipróbálom...
2015. ápr. 26. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!