Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok okos, sportos, szeretet...

Tudtok okos, sportos, szeretetrevágyó, könnyen tanítható kutyafajtákat mondani?

Figyelt kérdés
Pozitív válaszolóknak zöld kéz!
2015. máj. 7. 09:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom a sportos mit takar,de a németjuhásszal lehet futni,kutyasuliba járni,és szerintem a nőstény kutyusok bújósabbak.Nekem spánielem van okos,sportos,de iszonyat makacs,megy a feje után ha olyanja van.Viszont én így szeretem:)
2015. máj. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Te mit tudsz nyújtani a kutyának?
2015. máj. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
61%

Már megint mi ez a pozitív meg negatív válasz? Meg ez a zsarolás, hogy mindenki legyen cuki, mert különben?


Amúgy tudom, hogy elfogult vagyok, de pitbull. Intelligens, tanulékony, lételeme a mozgás, és imád a gazdájával együtt bármit csinálni, a kanapén tévézéstől kezdve a komoly sportig. Oké, nevelni nem feltétlenül sétagalopp, de az nem volt a listában :)


Mondjuk kb. az összes dolgozó fajtáról elmondhatók ezek a dolgok, bár az intelligencia nem mindenütt követelmény :) Nagyjábl akármelyik terelőkutya jó lehet, vadászkutyák, terrierek, munkakutyák... A 400 fajtának minimum a fele ilyen, hiszen eleve ezért tartották őket, hogy taníthatóak legyenek és szeressenek dolgozni.


A szeretetrevágyó alatt amúgy mit értesz? Mert az egyik kutya sem viseli jól, ha szeretethiány kiélésére használják. Ha viszont jó a kapcsolat, akkor nyilván mindegyik igényli a gazdával közösen eltöltött "szeretgetős" időt. De előbb a nevelés, utána a szerelem, különben a kutya nem fogja értékelni az ölelgetést meg a csókolgatást, hanem kifejezetten zavarni fogja a folyamatos puncsolás, fajtától függetlenül.

2015. máj. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Ezt igazából szűkíteni kellene.Pontosan mi az,amit a kutyával szeretnél csinálni?
2015. máj. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Meg definiáljuk az okost: tényleg kreatívan intelligens, vagy "egy falat virsliért lehozom neked a csillagokat az égről" típust keresünk? Utóbbi simán lehet szörnyen buta, de a legtöbb ember el van ájulva tőle, hogy milyen marha okos. Pedig csak egyszerű lélek. Feladat = kaja = boldogság.
2015. máj. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Kint lenne napi 4-5 órát tudok vele foglalkozni.Német juhászt nem szeretnék meg pitbullt se.Sportos alatt azt értem hogy ne legyen lusta:sokat lehessen tanítani,ne fáradjon ki,meg sportolni pl.futás az utcán(meg ne legyen makacs hogyha leveszem róla a pórázt elszökik(betanítanám csak az előző kutyám nagyon makacs volt és nem ragaszkodó))szeretetrevágyó:azok legyenek a legjobb percei amikor velem van meg sokat lehessen simogatni emelett jöjjön ki a cicákkal(sok cicám van közte alig 2 hetes)meg ne legyen szökős és megvédjen ha baj van.Rottit nem szeretnék.
2015. máj. 7. 09:43
 7/25 anonim ***** válasza:

Nekem a mudim kifejezetten sportos, értelmes, és könnyen tanítható. De sok embernek nem tetszik a fajta. (szerencsére)

Mozgásigényét az agarakéhoz tudnám hasonlítani. Szalad egyet, elfekszik. Pörög, elfekszik. Mint a nyáj mellett tenné. Nem rohan egész nap, csak szakaszosan :) De akkor nagyon :) Nagyon értelmes, könnyen tanul, nehezebb dolgokat is. A családtagokat már névről ismeri, eddig egyetlen kutyám se volt erre képes (spániel, beagle, német juhász keverék, tacsi keverék volt eddig)

Szeretetigényes, bújós, arconnyalós :)

2015. máj. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Pontosan agilityt szeretnék vele.
2015. máj. 7. 09:55
 9/25 A kérdező kommentje:
Kreatívan integilens
2015. máj. 7. 09:55
 10/25 anonim ***** válasza:
61%

"Kint lenne napi 4-5 órát tudok vele foglalkozni."

Ebbe kérlek, legalább egy vesszőt helyezz el, mert nem tiszta, hogy kint akarod tartani és napi 4-5 órát tudsz vele foglalkozni, vagy 4-5 órát lenne kint, amíg foglalkozol is vele, vagy 4-5 órát lenne kint, és amúgy foglalkoznál vele.


Szóval védjen is meg? Akkor munkakutya. Például dobermann. Nem hülye, szeret mozogni, tanulni, személyvédelemre tenyésztették ki, és ehhez képest egész érzékeny állat.


Amit szeretnél, azoknak egy jelentős része egyébként nevelés kérdése. A behívhatóság, a társaságod értékelése tipikusan ilyen dolog, a szökés az ivartalanításon meg a megfelelő mennyiségű sétán és mozgatáson múlik elsősorban, meg a jó kerítésen. Szóval ne mindent a kutyától várj el, vedd tudomásul, hogy neked is van felelősséged bőven a dologban, és hogy esetleg kutyasuliba kellhet vinned, ha nem akarod elcseszni a nevelését meg a tanítását. Egy kutya sem lesz magától tökéletes.

2015. máj. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!