Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szedjem ki a kullancsok...

Hogyan szedjem ki a kullancsokat a kutyaimbol vagy milyen modszerrel? Es mennyibe kerul a kullancs csipesz?

Figyelt kérdés

A kutyaim elkoboroltak 4napra. Pestrol tuntek el es Vacon talaltak meg oket. Ez ido alatt minden arkot bokrot bejartak es tele szedtek magukat kullanccsal. Csipesszel nem tudom oket kiszedni mert felek hogy bele szakad a borukbe a fejuk es megfertozodnek valamivel. Az allatorvosuk 2hetig szabadsagon van ezert hozza nem tudom vinni oket.

Interneten is talaltam nem egy modszert hogy mivel vagy hogyan szedjem ki oket de egyik se valt be sajnos....

Barmilyen tanacsot elfogadok es elore is koszonom a valaszokat!



2015. máj. 8. 11:42
 1/8 anonim válasza:
48%

Ha van csípőfogód,finoman fogj rá a feje alatt,de még a potrohája fölött,az óraírányával ellentétesen tekerd határozottan folyamatosan. Kérj meg valakit,h segítsen a kutyát lefogni és simogassa,éreze nincs baj.

Soat kiszedtem már és gyönyörűen kijött élő fejjel. A tekerés végénél,kicsit akadni fog,de ne aggódj,így jön ki.

2015. máj. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2015. máj. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

szia!



Ne félj attól, hogy beszakad a feje a kullancsnak! A fertőzést nem attól fogja elkapni a kutya, az már szívás közben megtörténik.

Fogj egy kullancscsipeszt/szemöldökcsipeszt, és egyenes mozdulattal húzd ki a kullancsot. Ne tekerd, a kullancs nem menetes!

Figyeld a kutyákat, nem bágyadtak-e, nem pisilnek-e pirosat, mert akkor babesiosisosok lettek. ---> ügyeletes dokihoz kell vinned őket.


Az a lényeg, hogy a kullancs potroha ne sérüljön, mert abba lehetnek kórokozók! Nem a fejében!!! A fej, ha beszakad, egyszerűen kilökődik, nincs vele teendő.

2015. máj. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Csipesszel nyugodtan, nem baj, ha a fejük beleszakad, az maximum kis helyi gyulladást okoz, de nem veszélyes. Az a baj, ha nem egy határozott mozdulattal téped ki, hanem csavargatod, neadjisten leöntöd valamivel, amitől elkezd szenvedni, mert akkor köpi tele a potenciálisan fertőző nyálával a kutyát.

Legközelebb meg tartsd észben, hogy tavasztól őszig főleg, de most már sajnos télen is folyamatosan kell védekezni a kullancsok ellen.

2015. máj. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

A legbiztonságosabb és legegyszerűbb szerintem a kullancskiszedő kanál:

[link]


De egy darab cérna is sokkal jobb, mint bármilyen csipesz:

[link]

2015. máj. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Megprobalom oket :D
2015. máj. 8. 12:51
 7/8 anonim ***** válasza:

És mi lesz,ha begyűjtöttek egy babesiát?

Akkor azonnal állatorvos kell,nem két hét múlva.Jó lesz,ha felkészülsz erre is.

2015. máj. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nemn drága a kullancs-csipesz 1000 ft körül lehet. kis szemöldökcsipesz is megteszi. megfogod vele a kullancsot és tekerve kiszeded belőle. ha a feje bent marad, nem gond, mert elpusztul a kullancs és majd a szervezet úgyis kilöki azt a bent maradt fejet.
2015. máj. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!