Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Senki nem fogadja örökbe a...

Senki nem fogadja örökbe a csúnyább, öregebb kutyákat?

Figyelt kérdés

Nagyon elszomorít... :( Volt 2 kóbor kutya az utcában, de elvitte a sintér most és csak arra tudok gondolni, hogy hamarosan elaltatják őket, pedig barátságos, aranyos kutyák. Nem fognak kelleni senkinek mert elhanyagolt a szőrük, öregek, nem szépek. És mindenkinek csak ez számít igaz?

Az anyámnak is ez számít, mert ő sem engedi hogy befogadjam bármelyiket is... pedig elférne, akár mindkettő is.


2015. máj. 12. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézd. Egy öreg kutyának már viszonylag nagy eséllyel vannak egészségügyi problémái, márpedig csak úgy repkednek a tízezresek, ha állatorvosi számlákról meg gyógyszerekről van szó. Ráadásul nem árt, ha speciális táplálékot kap az idős kutya, ami szintén nem olcsó. Miért fogadjon hát be az ember egy idős kutyát, költsön rá sokat, majd az állat belátható időn belül elpusztul?
2015. máj. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
az emberek kiskutyákat szeretnek befogadni mert azok még tanithatok
2015. máj. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát én kimondottan szeretem az öreg kutyákat, halál jó fejek a maguk kis bogaras módján. Az, hogy betegek lennének?? Hát nem osztom ezt a nézetet. Semmivel sem betegesebbek mint a szapiktól vásárolt kölyökkutyák. Személy szerint én 2 éve szedtem össze az utcán egy anyókát, és pont a kérdésben emlitett okok miatt sem vittem menhelyre. Azon kivül, hogy ivartalanittattuk , és kapja az izületvédőket, nem voltunk orvosnál, pedig ő van vagy 15 éves, a doki szerint, és rettenetesen csunya, de a világ legcukibb kutyája:))))
2015. máj. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"az emberek kiskutyákat szeretnek befogadni mert azok még tanithatok"


Az idosebbek is tanithatoak, az elso kutya, akit 12 evesen betanitottam, egy 11 eves oregur volt. Nem csak alap vezenyszavakat tanult meg, de egy csomo trukkot is.

Ettol fuggetlenul szerintem teljesen jogos igeny, hogy a kutya, akit kivalasztottam, ne csak par evig lehessen velem es lehessen vele csinalni is dolgokat (pl sport, kirandulas).

De ne add fel, lehet, hogy ez a ket kutya meg nem is oreg, csak a koborlas megviselte oket es kicsit rendbehozva meg be is fogadja oket valaki.

2015. máj. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Németekhez, osztrákokhoz sok öreg és csúnya kutya megy hála égnek. Ha a gyepinek vannak velük kapcsolatai, akkor lehet esélyük. Esetleg próbálj az interneten te is ilyen kapcsolatokat keresni, hátha.

Amúgy meg mi az, hogy csúnya? Sok embernek a fekete kutyák csúnyák, ijesztőek, szerintem meg a legszebbek. A tipikus golden vagy havanese kölyköktől idegbajt kapok, nekem pl. azok nem tetszenek. Előbb hoznék el egy fekete keveréket, mint egy goldent vagy kis fehér izét.

2015. máj. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 NoHead Dog ***** válasza:
100%

Osztom az előttem szóló válaszát. Szerintem egy ébenfekete kutyánál nincs szebb, legyen akármilyen "ronda" a külseje. Kerülöm a kicsi, selymes, hófehér kutyákat, szerintem minél sötétebb a bunda, annál gyönyörűbb a bunda gazdája. :)

A lakótelepen van egy néni, örökbefogadott egy 17 (!!) éves, teljesen fekete, halál kövér szuka kutyát. Sikerült gyönyörűen lefogyasztani szépen lassan, már játszik, puszikat oszt a kutyus, igazi kis mamácska. :) Ha meglátja a két fiatal staffordomat, átmegy nagyiba, és kipucolja a fülüket, az orrukat. Imádom ezt az öreg szukát, a néni előtt pedig fejet hajtok.

2015. máj. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát rosszabb esélyekkel indulnak, az biztos.


De itt vagyok én. Én kifejezetten egy idősebb kutyát szerettem volna, mert ők mér nyugisak, visszafogottak, nem táncolnak a gazda idegein. De sajnos nem volt idősebb (4 év feletti ) közepes testű kutya a gyepin....Úgyhogy elhoztam egy 1 éveset, az viszont irtó hülyén néz ki, fekete is, nem egy szép kutya egyáltalán :D De még ez az 1 éves kor is durva volt, legközelebb biztosan idősebbet hozok el, ha lesz második kutyám mellé.


Kölyök? Oh, vigye csak, akinek kell, nekem nem lenne türelmem hozzá...Volt már kutyám akit mi neveltünk fel. Hmm. Egyszer elég volt a kölyökkor :D


A gyepis kis csúfságom egyébként áldott jó kutya, olyan szempontból, hogy nem rág, nem rombol, nem kapar a lakásban :)

2015. máj. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sokak azért sem fogadnak örökbe idős kutyát,mert a közhiedelem él az emberekben mi szerint az idős kutyát már nem lehet tanítani,meg ki tudja előtte milyen élete volt stb stb.


Én speciel idős kutyát ezekért nem fogadnék örökbe:

-betegesebb,több lehet az orvosi költség.Tudom,mert van egy 13 éves kutyám.Nem olcsó buli.

-szeretek nagyokat sétálni,sajnos egy idős kutyával ez sem annyira megoldható az izületei miatt. Most is húgom 4 éves kutyájával járok nagyobbat sétálni,az idősebbet nem terhelem túl.

-hamar el lehet őket veszíteni.


Én nekem ez a 13 év is kevés a kutyámmal,szeretnék minél több időt vele tölteni,de tudom,hogy lassan neki is mennie kell :(


Nem bírnám azt,hogy megszeretek egy kutyust és 3-5 év múlva elpusztul.


Persze amikor megveszek egy kölyök kutyát vagy a menhelyről elhozom akkor se tudhatom mi fog történni pár év múlva.Volt kutyánk akit 7 évesen kellett daganat miatt elaltatni:/


De akkor is ha fiatal kutyád van akkor úgy gondolja az ember sokáig vele lehet.


Ha örökbe is fogadnék max 5-6 éves korig.


Én is sajnálom őket,mert nagyon szerethetőek,bújósak az idős ebek.

2015. máj. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem mondanám! Van, amikor fogadnak örökbe, és megszépítik az utolsó éveiket!
2015. máj. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!