Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 ember egy családban, + egy...

3 ember egy családban, + egy kutya. A 3 emberből kettő ugyanazt az elvet követi, a harmadik totál hülyeségnek tartja, és állandóan vitatkozik. Nálatok van hasonló? Együtt tudtok élni vele? (lent kisregény, köszönöm, ha elolvasod)

Figyelt kérdés

Páromról, rólam és az édesanyjáról van szó. A kutya menhelyről lett befogadva tavaly augusztusban, ivartalanított kan, 4 éves. Nekem volt már pár kutyám, elkövettem az összes hibát amit el lehet követni nevelés terén, és tanultam belőle. Most egy kaukázusim van, és büszke vagyok rá, hogy olyanná sikerült nevelnem, amilyen.

Mikor párom örökbefogadta ezt a kis szőrcsomót, mindig elláttam tanácsokkal, hogy mire figyeljen, hogy ne kövesse el az én hibáimat, rábízom, hogy mit fogad meg, és mit nem.

Az édesanyja viszont teljesen más tészta. Két kistestű kutyája volt kb. 12 évvel ezelőtt, párom elmondása szerint ott is volt hiba bőven, gyakorlatilag a kutyák voltak a családban a főnökök. Nem sokat tudok róluk, csak a mostani kutyához való viszonyán látom, hogy elcseszettek lehettek a régiek is.

Az elején jutalomfalatokkal tömte, ha kell, ha nem, aminek az lett az eredménye, hogy a kutya finnyás lett. Mindeközben állandóan a kutyatápokat váltogatta neki, mert változatosság így megy úgy. Nagyon nagy harcok árán sikerült eljutni odáig, hogy mostmár egy félét eszik a kutya, de még van az ezelőtti tápból, amire kiadta az öreglány, hogy keverjük bele a mostani tápjába, hogy elfogyjon. Megtettük, a kutya jóízűen eszik.

Párom elkezdett kutyasuliba járni a kutyával, amire az anyósjelölt annyit reagált, hogy "minek és miből." Mikor a vizsga jött, próbálta rávenni a fiát, hogy ne vigye el, mert minek az, az csak egy papír, és a mittudomén kinek a lányának a valakije se vitte el a kutyáját. Ebből is voltak viták, persze a vizsga meg volt, sikerült, és már a középfokon dolgoznak, amire a reakció ugyanez volt párom anyja részéről.

A suliban jutalomfalattal motiválnak, így az etetés úgy néz ki, hogy egyik nap egész adagot kap a kutya, másik nap felet, majd a suli előtti nap kimarad. Mióta ezt tartják, a kutya gyönyörűen kikupálódott, pont jó a súlya, a szőre is szép,, és tele van élettel a blöki. Anyósjelölt a fél adagot egyenesen állatkínzásnak veszi, tegnap a fejünköz vágta, hogy hogy merjük ezt megtenni szegény kutyával, velünk is ezt fogja majd csinálni. (megjegyzem, ha túrázni visszük a kutyát az is kínzás, "mert szegény nem bírja, hát nézd meg milyen fáradt")

Esti etetés után, ha a kutya bemegy az nénihez, és ránéz, már hallom, hogy "Jajj, hát éhes maradtál? Nem kaptál eleget?"

Egyik nap kitalálta, hogy a kutya azért nem eszik rendesen, mert belekeverjük azt a szar tápot a kajájába. Megjegyeztük, hogy a kutya gyönyörűen eszik, mindent betol amit megkap, a szar tápot meg ő vette és ő erőltette. (De felőlünk ott rohadthat meg ahol van, mert színvonalon aluli szar.)


Nagyon nehéz így együtt lakni vele és hallgatni a kirohanásait. Meggyőzni, megbeszélni nem tudjuk vele, mert "Felneveltem 2 kutyát és 3 gyereket, nehogy már te tudd jobban." Mindkettőnket gyereknek tekint, ebből fakad minden probléma. Szerinte nem tudjuk mit csinálunk. (párom 29 éves, én 21, anyósjelölt 65 körüli) Elmagyarázni is emiatt nem tudjuk neki, én meg aztán főleg ne szólaljak meg ("ne oktassam ki", mert hát a féltékenység az benne van mint az anyósokban általában, de ez nem ide való téma.


Bocsánat, hogy hosszú lett, nem megoldást várok, tudom, hogy nyelnünk kell, és a kutyát nézni, anyóst meg hagyni háborogni, de néha nehéz. Főleg így, hogy sokmindent inkább lenyelek, mint beszálljak a vitába.

Nálatok van hasonló? Jöhetnek a sztorik, szívesen várom őket, gondolom nem mi vagyunk az egyetlenek akik ilyen harcot vívnak... :/



2015. máj. 14. 13:00
1 2
 1/19 piriiiii ***** válasza:

Szerintem elég annyi: a kutya egyáltalán nem az övé, annyi köze van hozzá, hogy vele lakik, egyébként semmi más. Egészen egyszerűen nincsen joga beleszólni.

Ugyanis, ha jól vettem ki, a PÁROD fogadta örökbe, és nem az anyja.

2015. máj. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 bollocks ***** válasza:
86%
Ezt a kérdést szerintem a családi kapcsolatok rovatba kellett volna kirakni, ahol jól megmondták volna, hogy nem szabad anyóssal egy háztartásban élni.
2015. máj. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Huhh, mit ne mondjak nem vagy ezzel egyedül. Nálunk ugyanez a helyet áll fenn, azzal a különbséggel hogy a kutyus az enyém, és kizárólag én nevelem normálisan. Itthoniak szerint állatkínzó vagyok mert megrántom a pórázt ha sétánál húzni kezd, ha 5p után elveszem előle az ételt ha hozzá sem nyúl és még akkor is ha keményen megszidom ha rosszat követ el. A legnagyobb probléma szerintem az hogy nem képesek (talán nem is akarják) megérteni hogy a kutya NEM EMBER. A legrosszabb mikor még én jövök ki idiótaként mert hogy mindenki jobban tud nálam mindent kutyanevelés terén, merthogy nekem Ő az első kutyám és nem érthetek hozzá mert az XY kis Fifikéje is rángat a pórázon és azt sem rángatják hanem békén hagyják és társai.. Nos hát igen, játék kutyusnál ez a módi, az amstaffomnál nem :)


Bocsi ha kusza lett, a lényeg hogy nem vagy egyedül, kitartást kívánok! :)

2015. máj. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 piriiiii ***** válasza:
100%

Egyébként én a saját szüleimmel vagyok ilyen helyzetben... A kutya teljesen a sajátom (18 éves vagyok, saját, keresett pénzemből vettem), mindig is én szerettem volna ezt a fajtát, én nevelem, rengeteget olvastam a kutyákról (de, ha ez nem elég, mindig volt legalább egy kutya a közelemben, tehát kezdő sem vagyok), és folyton beleszólnak, főként az etetésébe, merthogy nem adok neki eleget... a foxijuk előtt meg folyton ott a kaja, nehogy éhes maradjon szegény... volt idő, amikor jó kövér is volt, még a foxik hiperaktívsága ellenére is (és iszonyú neveletlen - még most is).

Szerencsére azóta javult a helyzet, mert nem hagyom magamat és megmondom, hogy pont elég az a kaja, amit adok az enyémnek. Néha úgy érzem, mintha direkt találnának kifogásokat, mert máskor meg azt mondják, hogy ne adjak már neki annyi kutyakaját, mert elfogy és drága...

Na meg alig lehet lenevelni arról, hogy ne rágjon meg mindent (most lesz 7 hónapos), és mikor látom, hogy mindenféle selejtes cuccot (zoknikat, rongyokat) odaadnak neki, elfut a méreg. Naná, hogy így nem fog soha leszokni róla...

2015. máj. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 piriiiii ***** válasza:
Mármint, nyilván kell neki játék, de normális kutyáknak való játék, nem pedig zoknik...
2015. máj. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Igen, a párom fogadta örökbe, mondtam is neki, hogy egyszer mondja már meg az anyjának, hogy ne szóljon bele. De eddig még nem tette a békesség kedvéért. Igazából ha megmondaná sem lenne békesség azt hiszem :D


Kettesnek, itt személy szerint anyós van, de nem mindenkinél ő az aki megkeseríti a dolgokat, én is hallottam már nagymamáról, szomszéd néniről, mindenkiről. Nálunk ő van, másoknál más. Lényegtelen ki az, a sztorik érdekelnek.


Az itt is megvan, hogy én elvenném a kaját a kutya elől 5 perc után, de mindig jön anyós azzal, hogy "Hagyjátok még ott előtte, hát tiszta ideges ameddig körülötte vagyunk, addig úgysem eszik." Ugyanis van a kutyának egy olyan hülye szokása, hogy ameddig körbe nem nézett, meg nem nézte, hogy mindenki a helyén van, és nincsen nyugi körülötte, addig nem nyúl a kajához. Ha tehetem elveszem előle mikor ezt csinálja, anyósnak meg azt mondom megette. De van mikor nincs ilyen szerencsém, mert ott áll a kutya felett, csörgeti a tálat, és könyörög hogy na, gyere egyél , mert elvesszük...

2015. máj. 14. 13:37
 7/19 A kérdező kommentje:

A zoknis eset is ismerős :D

Mikor megjött a kutya, kapott egy párnát, aminek előszeretettel rágta a sarkát, a huzatokat rendszeresen leszedte róla. Erre anyóstól kapott egy régi sütőkesztyűt, hogy azt rágja, meg a tönkrement párnahuzat is előtte volt egy ideig...

Szerencsére mára már nagyrészt leszokott erről...

...a kutya is.

2015. máj. 14. 13:39
 8/19 anonim ***** válasza:
86%
Nem hiszem, hogy olyan nagy baj, ha raghatja a regi cuccokat. A mi kutyank is mindig megkapott minden ilyesmit, megis leszokott a ragasrol. Szerintem a kutya nem hulye es megerti, hogy amit megkap, az az ove.
2015. máj. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Gondolj bele. Van egy párna, amin van egy huzat. A kutya engedély nélkül elkezdi rágni a huzatot, többször rászólunk, hogy nem szabad, majd amikor tönkremegy teljesen az eddig tiltott párnahuzatot megkapja. Szerinted ő ebből mit vesz le? Annyit, hogy kitartóbb voltam, és megkaptam amit akartam.

És nem hiszem, hogy párnahuzat és párnahuzat közt különbséget tudna tenni. (a sütőkesztyűhöz hozzá sem nyúlt)

2015. máj. 14. 14:48
 10/19 anonim ***** válasza:
63%

Én azt nem értem, hogy minek kell ilyen helyre kutyát vinni? Gondolom az anyós házában él a kutya, akkor meg neki ott több joga van. Ha olyan nagyon felnőttek vagytok akkor költözzetek el. Vagy várjatok a kutyával amíg nem önállóak lesztek. Ez is a felelős gondolkodás része sajna, nem csak az hogy most hűűű kihozunk a menhelyről egy állatot. Az ilyen embereket úgysem lehet soha megváltoztatni.

Amúgy én is családban élek, és egyetlen dolgot kértem. Mindenki hagyjon engem meg a kutyáimat békén és semmit se csináljanak velük. Szerencsére megértik, meg nem is érdkeli őket a dolog. Ha nem így lett volna, biztos nem hoztam volna ide kutyát...

2015. máj. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!