Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg lelőtték őket a...

Tényleg lelőtték őket a Normafánál?

Figyelt kérdés

[link]


Én írtam ki kb. egy hónapja a Tényleg kilövik a kutyákat? kérdést. Nem telt egy egy hónap, és tényleg kilőtték... a Normafánál. Azt sem értem, hogy egy olyan forgalmas helyen, mint a Normafa, hogy lehet egy puskát elővenni... ez nem közveszélyokozás?...

Na mindegy, ez van. Még egy hely, ahová inkább nem megyünk.


2010. febr. 25. 14:00
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
81%

"a vadállomány és a kutyák védelme érdekében is a gazdáknak pórázon kellene sétáltatniuk az állatot vadászati területen."


A Normafa mióta vadászati terület?

Vagy esetleg ha igen akkor egy ittas vadász kósza golyója eltalálhatja a gyerekemet is???


(egyébiránt nonszensznek tartom, h a kutyák - az ember legjobb barátai - a 21. századra pórázon, szájkosárral megtűrt a múltból itt maradt szükséges rosszai lettek - röhej hogy legálisan sehol nem sétáltathatom a kutyámat póráz nélkül (csak a kijelölt 10*10es kutya"futtatón"))

2010. febr. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
28%
Jól tették, hogy lelőtték őket. A kutya gazdályát persze nem érdekli, hogy mi van a vadállománnyal, szabálytalanul szabadon engedi a kutyáit? A saját kertjében azt csinál amit akar, de nem vadászati területen.
2010. febr. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
78%
Sajnos a vadászoktól senki(semmi)nincs biztonságban.Egy ismerősöm kutyáját úgy lőtte meg vadász a házától nem messze,hogy jól tudta,kihez tartozik.A mi házunk mögött rét van,ahol sok kutyás sétál,és állítólag ott is volt a fentihez hasonló eset.TUDOM,hogy több a tisztességes vadász,de sajnos azt kell mondjam,nem minden feltétel nélkül hiszem el,hogy az összes lelőtt kutya kergette a vadat...
2010. febr. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 A kérdező kommentje:
utolsó: ismered a Normafát? Vadászati terület? Konkrétan kirándulóhely, lakóövezet, ezernyi emberrel, akiknek a közelében puskát elővenni életveszélyes. Minden egyes fa mögött lehet egy kiránduló is.
2010. febr. 25. 14:14
 5/64 A kérdező kommentje:
utolsó előttinek szólt...
2010. febr. 25. 14:14
 6/64 anonim ***** válasza:
76%

kérdezővel teljesen egyet értek hiszen bárkit eltalálhatott volna :/ mindig sok ott a kiránduló sétáló ember

szegény kutyusok :(

2010. febr. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
34%

A kutya találhatott volna el bárkit, vadat vagy embert. A vadász tudja, hova kell lőni, és fényes nappal még remélhetőleg józan is.


Azt tessék megmondani, hogy került a kutya 500 méterre a gazdájától vagy sétáltatójától, póráz és szájkosár nélkül? Fél kilométerre!! Erről talán a vadászok tehetnek, a gazdi meg szemforgatva siránkozik, mintha nem ő lenne a felelős? Én se szeretném, ha túra közben gazdátlan, szájkosár nélküli kutyák rohangásznának körülöttem. A lelövésért az a felelős egyedül, aki elengedte őket 500 méterre.

2010. febr. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 A kérdező kommentje:
a cikk egy szóval sem írja, hogy bárki emberre támadtak volna. sőt, az sem derül ki, hogy utolérték e azt az őzet... (amit fél év múlva ugyanúgy a vadászok fognak kilőni, akkor már legálisan). Így viszont elpusztítottak 2 állatot, és mit értek el vele?...
2010. febr. 25. 14:33
 9/64 anonim ***** válasza:
44%

Üldözték az őzet. Mire utolérik, addigra már késő lőni.

A vadászok nem szórakoztak, a törvény szerint jártak el.


A kutyák gazdájának, illetve a sétáltatást "végző" személynek tessék beszólni, az ő felelőssége. Ez a szó sokaknak a szótárából hiányzik, úgy látom.

2010. febr. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
59%

Ez van a cikkben:


"két vadász volt a helyszínen, az egyikük hiába kiáltott a kutyák gazdája után. [...] Pár perccel később jelent meg egy ember pórázzal - kiderült, hogy ő sétáltatta szomszédja kutyáit. A kiabálást azért nem hallotta, mert 500 méterrel távolabb volt."

Hol volt ez az ember, és miért?


Ja, egyébként én túrázó vagyok, és egyáltalán nem komázom a vadászokat. Sok borsot törtek már az orrom alá, sok konfliktusom volt velük. De ebben az ügyben nem ők a hunyók.

2010. febr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!