Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után a kankutyám...

Oorgane kérdése:

Ivartalanítás után a kankutyám agresszív lett. Tudnátok segíteni, milyen technikával lehetne újra visszaszoktatni, hogy ne támadja egyből az idegen kutyákat?

Figyelt kérdés
A kutyusom egy áldott barátkozós tünemény volt. Az ivartalanítás után 2 hónappal elkezdett minden kutyával agresszíven viselkedni. Nem tudom mit tehetnék vele. Elszeretném vinni mindenképp szakértőkhöz kutyasuliba, de sajnos most még nem engedhetem meg anyagilag, de addig is szeretném elkezdeni helyrehozni ezt nála. Segítsetek.

2015. máj. 23. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
nem az ivartalanítástól lett agresszív. legyél te a falkavezér, tudatosítsd benne, hogy te vagy a főnök, és tiltsd a nem kívánt viselkedést.
2015. máj. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
59%
Hány hónapos a kutyusod? Az ivartalanítás lenyugtatja a kutyát, nem pedig agresszívá teszi... Valószínűleg most lépett a "nagy fiú" korszakba és sajnos nem volt letisztázva a falkavezér kérdés köztetek. Kutyaiskola minél előbb és fizikai fárasztás ezerrel. Cesar Millan könyveit pedig csak ajánlani tudom.
2015. máj. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A kutyus 2 éves 1 év 2 hónaposan lett ivartalanítva. Tudnátok segíteni a falkavezér szerepben? sajnos elég visszafogott vagyok és nem igazán tudom mivel tehetném neki nyilvánvalóbbá, hogy ki a falkavezér. Ha agresszív és rákiabálok le se sz*rik. Nem jön vissza, már egyből megfogom, ha jön egy ismeretlen kutya. Naponta többször van futtatva. Imád labdázni. Hétköznap 3X 30 perc lasztizás, és otthon is játszunk vele kötelekkel, meg egyéb játékokkal. próbálom tanítgatni, hogy agyilag is lefárasszam egy kicsit. Hétvégén még több idő van ráfordítva.
2015. máj. 23. 15:09
 4/5 anonim ***** válasza:

először is, mindig csak akkor legyen játék és simi, ha te azt akarod. olyan ne legyen, hogy a kutyus odajön hozzád a játékával, és akkor játszotok. a labdázást kösd össze valami feladat végrehajtásával, addig nincs játék, amíg azt meg nem teszi. lényeges lehet a kapuszabály is, mindig te menj ki elől, te menj be mindenhova elsőként. etetés is csak az adott időben, előtte leül, szépen türelmesen várja a falatot, nincs suttyomban nasiztatás, vagy hogy mindig kint van előtte a kaja.

legyél mindig határozott, gyakoroljatok sokat. ha valami rosszat csinál, azonnali, határozott, erőteljes bűntetés, de a megbocsájtás is legyen gyors. bár ez esetben lehet, hogy célszerű lenne a falkából kizárás is..

jutalmazás szintúgy. minden pozitív magatartást erősíts meg.

séta közben ha agressziót mutat, zökkentsd ki a feszült állapotából. te ne legyél agresszív, vagy ideges. gyors kizökkentés, és mész tovább vele, nem hagyod, hogy azt csinálja, amit akar.

hirtelen most ennyi jutott eszembe, de ahogy látom, eléggé el van kanászodva, amint lehet, menj el vele suliba.

2015. máj. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha már könyv, akkor szerintem olvasd el Jan Fennel könyvét is (Kutyapszichológia). Merőben más mint Cesar Milan, de szerintem inkább neked és a kutyádnak való. Abban le van írva részletesen, hogy milyen szitukban kell megerősítened a saját alfa-voltodat. Pl hazaérkezéskor ne vegyél róla rögtön tudomást, etetések kivitelezése stb stb... Nekünk sokat segített. Mondjuk mi kevertünk bele egy kis Cesart is, de nálunk pont fordítva volt, mert ivartalanítás előtt egy dög volt, utána már könnyebb falat lett :-)
2015. máj. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!