Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol, kitől tudok venni Shih...

Hol, kitől tudok venni Shih tzu kiskutyát?

Figyelt kérdés

Eladó Shih tzu kiskutyát keresek. Valaki tud segíteni, hogy hol lehet kiskutyákat találni? Ajándékba szánom anyukámnak.

Ha valaki meg tudná nekem mondani, hogy mi is ennek az útja/ módja azt nagyon megköszönném.



2015. máj. 23. 15:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

tenyésztőtől. úgy megy, hogy kiválasztod a neked tetsző tenyésztőt, megnézed, ki milyen párosítástól vár kölyköt, esetleg az eddigi almokat is meglesed. ha megvan az, amelyik tetszik, felveszed a kapcsolatot a tenyésztővel, és foglalózol le kiskutyát, addig összegyűjtöd rá a pénzt.

de szerintem ajándékba kutyát adni nem a legjobb ötlet, inkább válasszátok ki együtt anyukáddal a tenyésztőt és a leendő kiskutyát.

2015. máj. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ajándékba kutyát SOSE adunk, akkor sem, ha valaki szeretne! Tenyésztőt keress, válassz ki kölyköt! Ha nincs rá 100 ezred, akkor gyűjts, mert ha nem tenyésztőtől veszed, sok baj lehet a kiskutyával. A szaporítók semmilyen garanciát nem vállalnak a kutyákért, a tenyésztők igen (persze vigyázni kell velük is, köztük is vannak elég érdekes emberek..)!
2015. máj. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Jól működő fajtamentésük van.Beszélj Édesanyáddal és hívjátok fel együtt a fajtamentést.
2015. máj. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem állítok haza egy kiskutyával, anyu fogja kiválasztani majd :)

Nem értem, hogy egy kiskutya, hogy lehet ilyen drága :/

2015. máj. 23. 18:38
 5/23 anonim ***** válasza:
75%

A tenyésztők a kutyáikat leszűretik az összes létező betegségre, a kiskutyák törzskönyvet is kapnak, megfelelő táplálást, minden oltást, féreghajtást, és chipet is kapnak! Kapsz rá garanciát is! Így ha valami történik a kiskutyával, ami nem a te hibádból történt, akkor reklamálhatsz!

A szaporítók (nekik van több fajtája is) viszont nem vállalnak semmilyen garanciát a kutyákra, és nem tudhatod, h az anya meg az apaállat nem rokonok-e. Van úgynevezett vonaltenyésztés, de itt erről szó nincs! Nem tanácsos tőlük venni, mert könnyen lehet, h a kiskutya meghal idő előtt. Tenyésztői is meghalhat, de ez jóval ritkábban fordul elő.

2015. máj. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Igen ezt megértem... Csak olyan érzés mintha egy tárgy adás vételéről lenne szó- garanciát vállalnak stb- ez számomra fura majdnem 13 évvel ezelőtt vettük meg az előző kutyánkat szó se volt akkor arról h tenyésztő stb csak elmentünk és elhoztuk a kiskutyát 12 évet élt. Tehát szkeptikus vagyok a tenyésztőkkel kapcsolatban sok érdekes főleg negatív dolgot lehet róluk hallani....
2015. máj. 23. 19:01
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még más világ volt! Telefont, számítógépet nem veszel garancia nélkül. Akkor kutyát miért vennél? Egy ÉLŐLÉNYRŐL beszélünk, igen. De számtalan betegsége lehet, aminek kifizetése rengeteg pénz! Arról nem beszéltünk még, hogy hobbicélra kell kutya?
2015. máj. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Persze hobbicélra, nem szeretném kiállításra vinni tenyészteni stb.. csak nincs élet kutya nélkül, anyukám nagyon szeretne kiskutyát és nagyon tetszik neki ez a fajta.
2015. máj. 23. 19:14
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
de nem tudod, milyen embereket is támogatsz, amikor szaporítótól veszel kutyát.. akiben van egy kis jóérzés, az sosem fog szaporítótól vásárolni.
2015. máj. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem neked van kutyád? Vagy van valami személyes tapasztalat? Nem kötözködök, csak érdekel valami személyes tapasztalat is
2015. máj. 23. 19:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!