Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik, hogy a kutyakiállítás...

Létezik, hogy a kutyakiállításon igazi farkasokat láttam?

Figyelt kérdés

A múltkor voltunk egy miskolci kutyakiállításon, nem volt valami nagy, csak nézelődni mentünk, de nagy meglepetésünkre észre vettünk két "kutyát", akik nagyon úgy néztek ki, mintha farkasok lennének...Tuti, hogy nem huskyk vagy ilyesmik voltak, mert a színük ilyen piszkosszürke volt, hatalmasak voltak és soványak.De ami még feltűnőbb volt, hogy a szemük rémülten fénylett, egyáltalán nem úgy viselkedtek, mint a többi kutya, nyüszítettek, és a gazdáik a nyakörvüknél fogták őket, de még így is félő volt, hogy elszaladnak...amúgy kb így nézhettek ki: [link]

csak nem voltak ilyen nyugodtak...Lehetséges, hogy valóban farkasok voltak?Vagy csak egy ilyen fajta?



2015. máj. 23. 23:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csehszolvák farkaskutya is úgy néz ki. Vagy a Saarloosi.
2015. máj. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Farkasokat nem látsz kutyakiállításon. Cseszlovák farkaskutyánál megengedett, hogy idegenekkel szemben bizalmatlanok, tartózkodóak legyenek.

De fontos, hogy kölyökkorában rendesen szocializálják, mert később már szinte lehetetlen. Ilyenkor van az, hogy fejvesztve menekül, ha zajos környezetbe viszik.

Persze lehet más a gond a kérdésben említett kutyáknál.

2015. máj. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg csehszolvák farkaskutyák lesznek, köszönöm a válaszokat!De amúgy ez egy rendes fajta, vagy félig farkas, vagy mi?Tehát teljesen szelíd, vagy valami engedély kell a tartásához?(már nem mintha tartani akarnék, de a kutyakiállításon elég ijesztő volt, mert egy kisbaba odamászott az egyikhez, én meg majdnem szívrohamot kaptam, annyira féltem, hogy valamit csinál vele a kutya...valamiért nem néz ki elég megbízhatónak szerintem)
2015. máj. 23. 23:37
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Viszonylag új fajta (kb. 50 éves). Eleinte valóban farkasokat kereszteztek kutyával, de az utolsó ilyen 1980-as évek elején volt. Azóta csak egymás között szaporodnak és akkor fogadták el önálló fajtának is.


Amúgy ilyen kutya nevelésénél nagyon következetesnek kell lenni, könnyen el lehet rontani.

2015. máj. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. máj. 24. 19:46
 6/6 anonim válasza:

Múltkor én is megijedtem, hogy farkast látok, de azok is csehszlovák farkaskutyák voltak :D

De nagyon hasonlítanak, a szemük is borostyán sárga és ahogy rám meredt és majdnem összecsináltam magam xD

Levadászott a szemével :D

2015. szept. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!