Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetett volna megoldani?

Hogy lehetett volna megoldani?

Figyelt kérdés

A közelünkben van egy hatalmas kihasználatlan terület patakkal meg minden jóval, és az a helyi kutyafuttató. Szerencsés vagyok, mert néztem, és a belvárosban ennél jóval kissebbek vannak. Ez nyitott, és megy rajta egy út is, innen a legkönyebb elmenni fagyizni, ezért néhány gyerek mindog átmegy. Az én kutyám egy nagy fekete dög, és tudom, hogy a legtöbb gyerek tart tőle. Mindig behívom és leültetem, amikor kisgyereket látok, mert ugyan nem megy oda hozzájuk, de ahogy futkos másik kutyával feldöntheti őket.... (ugyan ez van az idősekkel.)

Múltkor egy anyuka úgy jött be a futiba, hogy nem tartott sehová, csak a két gyerekét hozta kutyázni. Eleinte nem zavart, még örültem is neki, hogy a kutyám szokhatja a kölyköket. (én nem szeretem a gyerekeket, nem is megyünk olyan helyre, ahol sokan vannak)

Ami azonban zavart, az az, hogy egy 20 perc elteltével a két kisfiú megfogta a kutyám fejét és felváltva belesikítottak az arcába. Szóltam az anyukának, hogy ezt nem kellene, erre elkezdte magyarázni, hogy jajj, de csak játszanak és a többi.

Én akkor közöltem a gyerekekkel, hogy a kutyám ezt nem szereti, és azonnal fejezzék be, mert én is arcbasikítom őket. Abbahagyták, és onnantól rendben voltak a dolgok.

A séta végén a nő közölte velem, hogy nem bánhatok úgy a gyerekeivel, mint egy kutyával, és ha a kutyám odakap, úgyis feljelent. (A kutyuskám extra jámbor, csak akkor harap, ha engem véd-életében 1x és akkor is egy agresszív kutyát)

Erre mit lehetne reagálni? Mert mondtam neki, hogy ez egy kutyafuttató, kutyáknak és nem gyerekeknek. Erre megkaptam, hogy micsoda a szemtelen csitri vagyok,(18 vagyok, de sajnos sokkal fiatalabbnak tűnök) nehogy már több joga legyen a kutyának mint a gyereknek.

Mindegy is összeszólakoztunk.

Hogy lehetett volna értelmesen, és kevés veszekedéssel megoldani a végén a dolgokat? Nem akartam csak úgy elsétálni.



2015. máj. 25. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Neked volt igazad. Ne emészd magad.
2015. máj. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igazából sehogy. Ilyen idióták mindenhol vannak. Odamennek, kérdezés nélkül elkezdik simogatni más kutyáját, ha meg nem tetszik a kutyának vagy a gazdinak, egyből ő a szemtelen, bunkó, agresszív, stb. Legközelebb ne engedd, h megsimogassák, ennyi. Vagy kérdezd meg,h ha szerinte egy gyereknek több joga van, mint egy kutyának, miért jön a gyerekeivel a kutyafuttatóba?
2015. máj. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ilyen emberrel sehogy nem lehetett volna értelmesen megoldani a helyzetet. Ha kijelölt a futtató, jelenthet, ahova akar. Oda gyereket bevinni csak a saját felelősségére lehet.
2015. máj. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először is le a kalappal a türelmedhez, én se bírom a hülye gyerekeket, és ha az én kutyám fülébe visítoztak volna, tuti leesett volna nekik egy-két tockos.

Már a történeted olvasásától felment a vérnyomásom...

A legszomorúbb az egészben, hogy a gyerekek még hajlottak a jó szóra, abbahagyták az idiotizmust, mikor rájuk szóltál. Ergo még lehetne belőlük normális felnőtt. A történetben anyuci a főhülye.

Én azt csináltam volna, bármennyire is nem kedvelem a gyerekeket, hogy elhívtam volna tőlük a kutyát, aztán odahívtam volna őket is, hogy jöjjenek, simogassák meg, megmutattam volna nekik, hogy milyen trükköket tud a kutyám, és közben szépen elmondtam volna nekik, hogy hogy kell odamenni egy kutyához, meg kell kérdezni a gazdit, hogy meg lehet-e simogatni a kutyát stb., és hogy miért nem szabad a kutya fülébe vijjogni. Általában a gyerekek nem hülyék, csak hülyén vannak nevelve. Egy ilyen elintézési módba anyuci se nagyon köthetett volna bele.


Szerintem a legjobb, ha nem várod meg, hogy egy kényes helyzetben a kötekedők (esetünkben anyuci) nyissanak egy támadó, agresszív mondattal, hanem elébe mész a konfliktusnak és udvariasan te szólítod meg őt, asszertív módon tálalva a problémádat. Pl. az első fülbesikításnál odamenni anyuhoz és elmondani, hogy tudod, hogy a gyerekek csak játszanak, de ez a hangerő a kutyának már fájdalmat okoz, és kéred, hadd beszélj a gyerekekkel picit a kutyákkal való bánásmódról, mert ugyan a te kutyád jámbor, de más kutya megijedhet, ha rosszul nyúlnak hozzá.

Ez az "elméletem". De gyakorlatban valószínűleg nem tudnám én sem így lereagálni a helyzetet, hanem elküldenék mindenkit a náthába... :(

2015. máj. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy én sem vagyok valami türelmes, én csípőből elhívtam volna a kutyámat amikor elkezdtek sivalkodni, hogy vége, ennyi volt a kutyázás. Tényleg jó amit a 4. írt, csak ezt gyakorlatban is megcsinálni már nem olyan könnyű, legalábbis nekem biztos nem menne elsőre :)


Amúgy anyukával nem érdemes vitatkozni, mert lesüllyedsz az ő szintjére és megver a rutinjával. Én az ilyenekre csak mosolygok, hogy hajrá, jelentsen csak nyugodtan, mivel ismeretlen ember ellen tesz feljelentést (mert gondolom nem tudja a nevedet meg az adataidat), nincs aki visszapereljen, a rendőrségen baromi nem fognak olyannal foglalkozni a "egy nagy fekete kutya megkapta a kisfiam", ha bizonyítani se tudja hogy te voltál akkor meg még őt húzzák meg a végén :) Te meg jelents fel őt állatkínzásért ennyi erővel, kb egy kategória. Szegény gyerekeket sajnálom csak, hogy ilyen idegbeteg anyjuk van. Egyébként is, így kell beszélni a gyerekek előtt? :)

2015. máj. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2015. máj. 26. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!