Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor mi is a különbség...

Most akkor mi is a különbség az amerikai staffordshire terrier és az amerikai pitbull terrier között?

Figyelt kérdés

Mindenhol mást olvasok, egyik helyen, hogy ugyanaz, és az első amstaff pitbullként látta meg a napvilágot (ez a kutya magazinban van benne). Más meg azt mondja, hogy csak annyira egyformák mint egy csivava és német juhász.


Valaki leírná nekem, mert már megkattanok, hogy nem értem:D


2015. jún. 3. 10:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
semmi.
2015. jún. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az igazi pitek (nem a felfujt xxl szornyetegek) vekonyabbak, kisebbek es fordulekonyabbak, mint a staff. A ket fajta kozott annyi a kulonbseg, mint pl egy munka-es egy kiallitasi vonalu border collie kozott. A pit gyakorlatilag a munkavonal.
2015. jún. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előző írta. Méretbeli különbségek vannak. A pitbull valamivel kisebb, vékonyabb, ezáltal pörgősebb, fordulékonyabb, strapabíróbb.

Az xxl pitbull nem pitbull, amerikában is inkább már american bullynak hívják, több fajta keveréke, valószínű egy idő után önálló fajtaként fogják beregisztrálni.

2015. jún. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

"A pitbull valamivel kisebb, vékonyabb, ezáltal pörgősebb, fordulékonyabb, strapabíróbb. "


Szoval a kisebb termetu amstaff-ot hivjatok pitbullnak :) Ez olyan mint amikor a him leopardot parducnak, a nostenyt meg leopardnak hivtak, mert a himnek nagyobb volt a feje es azt gondoltak rola hogy kulon faj.


Az igazsag az hogy meg egy igazsagugyi szakerto sem tudja megkulonboztetni egymastol a pitbullt es az amstaff-ot, mert nincs is semmilyen biologiai kulonbseg, egy es ugyanaz a fajta a ketto.

2015. jún. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
Azt eddig is tudtam, hogy ez a kettő ugyanaz, csak azt nem értettem, hogy hogy a fenébe lehetnek kétszeres méretkülönbségek egyes kutyák között. Pár hete találkoztunk egy 55 kilós amstaffal, csak néztem, hogy de nagyra nőtt :) Játszottak a labimmal és teljes sebességgel nekirohant a combomnak, nagyon kis híja volt, hogy ledöntsön a lábamról, akkor kérdeztem meg, hogy milyen nehéz :) Brutálisan izmos volt. Na, akkor most már tudom, hogy egy american bully lehetett ő is.
2015. jún. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocs az Off-ért! Utolsó akkor jó nagy lehetett az a kutya :o ! Nekem a kanári-szigeteki kanom 45 kg, és nem kicsi.
2015. jún. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Nemet juhaszkutyabol is van tobbfele vervonal, van a kiallitasi, kisebb termetu es van az ugynevezett DDR-vervonal, nagytestu, egyenesebb hatu, masszivabb.


De attol meg nemetjuhasz mindketto.

2015. jún. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor úgy fogalmaznék, hogy van és nincs különbség. Függ, hogy milyen szemszögből nézzük.

Mind a két fajta ugyanarról a tőről fakad, kb. 80 éve váltak ketté, de voltak azért átfedések. Ezért nagyon hasonlítanak egymásra. Mégis el lehet mondani, hogy a pites vonal nagy átlagban szikárabb, kisebb és a fej/koponyaforma is finomabb, mint az amstaff vonalé. Persze ehhez tényleg elég komolyan kell érteni a fajtához, hogy ezt megállapítsa valaki. Idővel valószínű még jobban ketté fog válni ez a két típus.

2015. jún. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55 kilós pit/staff pedig nincs. Az még egy bullmasztiffnál is már közelít a felső határhoz.
2015. jún. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nyilván nincs 55 kilós amstaff, de attól még úgy nézett ki.
2015. jún. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!