Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Bora1212 kérdése:

Hogyan vegyem rá a szüleimet hogy kaphassak egy kiskutyát? Többi lent!

Figyelt kérdés

Már évek óta könyörgök, hogy kaphassak egy Pomerániai Törpe Spiccet (Spitzet)! Mindig az volt a válasz, hogy túl nagy felelősség és, hogy a tesóm cicája elmegy örökre! (Erre itt a magyarázat: Tavaly nyáron a szomszédban született 3 kiscica. Ezzel ugye nincs semmi gond, de a szomszéd nem etette, és mivel nálunk van macska, akkor étel is, és az lett a vége, hogy átszoktak hozzánk. A tesóm cicája már 5 éves szóval nem kölyök. Ahogy a kismacskák egyre nagyobbak lettek annál jobban turták ki a tesóm cicáját. Egyik nap nagy macska balhéra vagyunk figyelmesek, aztán kimentünk és láttuk, hogy a tesóm cicája (ezentúl Pocaknak hívom mert az a neve, és túl sokszor írom, hogy "tesóm cicája")jön haza sántítva a bal mellső lábára. Néhány nap múlva el is múlt. Az lett a vége, hogy a Pocak elment meghalni, és ezt onnan tudom, hogy egyik nap sétálok az utcánkban és látom, hogy a Pocak ott fekszik mozdulatlanul az egyik kertben. Hívom, de nem jön. Be kellett mászni hozzá és úgy hoztam ki a karomban. Elvittük orvoshoz, szegényt meg kellett műteni, de életben maradt, és most csintalanabb, mint volt :D .) Kérlek segítsetek, adjatok tanácsot, mert csak egy barátnőm van a közelben aki alig van itthon, mert nagyon gazdagok! Neki is van egy kutyusa és ha tudom úgy nevelgetem, mintha a sajátomé lenne. Még annyit tudnotok kell, hogy kertes házban élek,12 éves vagyok és azért szeretnék egy Pomerániai Törpe Spiccet, mert kezdő kutyatartó lennék egy nem akarok egy nagy testű kutyával kezdeni (pl.német dog), és amúgy kitűnő tanuló vagyok nem esik nehezemre a tanulás és legalább 5-6 órám lenne a kutyussal foglalkozni. Van egy perselyem amibe 5 éves korom óta gyűjtök pénzt (XD), és nagyon sok van már! :'D Szóval, ha tudtok tanácsot mondani kérlek írjátok le, előre is köszönöm és bocsi a helyesírási hibák miatt! Remélem nem lesz olyan válaszoló aki kioktat, ha egy szót rosszul írtam! Tényleg köszi előre!

12L



2015. jún. 8. 15:35
 1/9 szántóvető ***** válasza:
34%
a legegyszerűbb a szülinap/kari combo lenne,ekkor kéne követelőzni.remélem megveszik neked,a pénzed jól jön majd a kutyus ellátására.
2015. jún. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon édes, kedves kislány vagy, de attól tartok, hogy egy Pomerániai törpe spitzre egy kicsit többet kell gyűjteni. Ezek nagyon drága kutyák, olyan 300.000-500.000 forint között vannak. Mivel kistestű ezért kint nem lehet őket tartani, tehát ha a szüleid nem engedik, hogy bent legyen, akkor nem szabad ilyen kutyát vennetek.

A szüleidnek igaza van, egy kutya tényleg óriási felelősség, nagyon sokat kell vele foglalkozni és lehet, hogy a szüleid úgy gondolják, hogy még fiatal vagy hozzá.

2015. jún. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom, tisztában vagy-e vele, hogy a pomerániai az egyik legdrágább fajta a világon? Nem tudom, milyen anyagi helyzetben vagytok, de nem biztos, hogy a szüleid adnának egy kutyáért minimum félmillió Ft-ot, de inkább többet - és ez csak a vételára.

Talán könnyebben engednének, ha nem a legdrágább kutyát szeretnéd, hanem mondjuk egy kedves, kistestű keveréket szeretnél örökbefogadni. Sok kölyök, és fiatal kutyus is van, kedvesek, aranyosak. Próbálkozz inkább ezzel!

Amúgy valóban nagy felelősség a kutya, ebben igaza van a szüleidnek. Tegyük fel, 15 évig él. Ha most megkapnád, akkor 27 éves lennél, míg élne. Addig sok minden történik még veled: továbbtanulsz, talán egyetemre mész, talán külföldre, az is lehet, hogy addigra férjhez mész, gyereked lesz... Most nem biztos, hogy átérzed, hogy valóban mekkora felelősség ez. Nem biztos, hogy élete végéig tudnál/akarnál róla gondoskodni, a szüleid pedig tudják jól, hogy akkor rájuk maradna a felelősség. Anyagilag pedig így is nekik kell eltartaniuk a kutyát még jó sokáig. Talán ezért nem akarják, mert ők ezt már átgondolták.

Javaslatom: kérd a szüleidet, vagy egyiküket, hogy menjetek el egy menhelyre kutyákat sétáltatni önkéntes alapon rendszeresen, mondjuk minden hétvégén egyik délelőtt (egyedül még nem mehetsz, túl fiatal vagy hozzá). Hátha látják, hogy mennyire elkötelezett vagy a kutyák iránt, pluszban hátha megszeretnek ők is (és te is) ott egy kutyust, és örökbefogadjátok...

2015. jún. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%

Szia! Ugyanez volt nekem is 2 éve, azóta én már kaptam! Próbáld meg azt hogy anyukáddal kettesben beszélges a tesod cicájáról,és akkor mond neki hogy szeretnél egy kiskutyát, gondoznád,etetnéd,itatnád,ápolnád,a kutyus is jó nevelt lenne nem lenne vele semmi baj! Létszi,anya hadd kapjak egyet!! Kérlek! Sétáltatnám meg minden! Sztem ez be jönn!!!

Sok sikert,majd irj hohy mi volt! 😁😁😁


Bocs a hosszú szövegért!

2015. jún. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Az igaz, hogy kutyát tartani nagy felelősség, sok éves elkötelezettség és általában nem ajánljuk gyerekeknek. Írásodból ítélve mégis azt gondolom, hogy te vagy a kivétel, és jobb gazdija lennél a kutyádnak mint sok felnőtt, aki csak azt gondolja magáról, hogy ért a kutyához.Mutasd meg a szüleidnek amit ide írtál, és kezdj el kutatni a helyes kutyatartás alapjaival kapcsolatban. Esetleg a megtakarított pénzeden vehetnél szak-könyveket is, ebből is látnák, hogy komolyan gondolod. Hajrá!
2015. jún. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

A pomerániai valóban nagyon drága kutya, 1000-2000 euró között mozog az ára, plusz a foglaló, és lehet éveket kell várnod mire jut neked is kiskutya. Nem hiszem, hogy a szüleidet rá tudnád beszélni egy ilyen drága kutyára. Tehát vagy választasz egy másik fajtát vagy vársz addig amíg idősebb leszel, dolgozol, külön laksz és akkor veszel egyet magadnak a saját keresetedből.


Mindenesetre azt tudnod kell, hogy a "legolcsóbb" fajtatiszta kutya is legalább 80-100 ezer forintba kerül. Ami ennél gyanusan olcsóbb, az szaporítótól van, olyan embertől meg nem szabad venni, mert azzal az állatkínzást támogatod.


A legjobb tényleg az lenne, ha menhelyről fogadnátok be egy kutyust.

2015. jún. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Ez a kutyafajta a legdrágábbak között van, sztem inkább menhelyről fogadjatok örökbe egy kiskutyát!veld is és anyukáddal is egyetértek, hiszen én is nagyjából ennyi idősen kaptam kutyát de anyukáddal is, a kutyussal vki lenne napközben otthon vagy csak ugy egyedul? Mert egy kutyat nem leheet ugy tartani ha napkozben egyedul van!

A kutyat inkabb szulinapra/karacsonyra kerd es mond a tesod cicajanak a tortenetet is h meghatodjon!

2015. jún. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Minden kedves embernek nagyon köszönöm a válaszokat!!!! Lehet tényleg jobb lenne menhelyről,hisz azt mondják, hogy azok a kutyusok bújósabbak. Nagyon de nagyon köszönöm tényleg!!! Kedvesek vagytok! ;)
2015. jún. 8. 20:15
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 5 évig könyörögtem 1 kutyáért ! Harlekin , szuka törpe tacskóm lett , aki az udvaron lakik ! Nekem az a tuti tipp vált be amit az X. mondott azaz az hogy vettem könyveket egyre okosabb lettem kutya témában ! Ja és hogy elkezdtem vásárolni ! Nyakőrv , biléta , labda ... Idén leszek 11 és 1 éve van kutyám !
2015. jún. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!