Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gazdiváltás helyett mi oldaná...

Gazdiváltás helyett mi oldaná meg a problémát, mi lenne jó a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Júliusban lesz 1éves a mopsz kutyánk.Mivel egyetemista vagyok otthon a szüleimnél maradt, az első 3 hónapban volt velem miután elhoztuk de aztán költözés miatt haza kellett hozni.Sokat foglalkoztam vele, szépen tanult, megfogadtam a tanácsokat hogy ne érzékenyüljek el minden pillantásánál ha leszidom hanem kitartottam, úgyéreztem kialakult az hogy én vagyok a "vezér".Gyorsan megtanulta a szobatisztaságot is mindent. Viszont miután hazakerült és csak hosszú hétvégéket voltam vele kicsit azt éreztem mintha elvágódott volna köztünk a kapocs...főként mikor a család többi tagja is a közelben van. Ők úgy kezelték (mivel nagy kutyákhoz szoktak) hogy kicsi, lehessen neki ezt is és azt is, nem értették miért szólok rá ha pl. ellopott egy párnát és rágcsálta, persze miután darabokra tépte jött az hogy miért nem neveltem meg, nálam jutalomfalatokat tanításnál kapott náluk akkor is ha szépen nézett ésatöbbi...most pedig egyáltalán nem tekint rám sehogy, ha hívom nem jön oda ha meglátja anyát hanem megy utána, ha nélküle megyünk valahova bevadul és harapni akar ilyenkor senki sem tudja leállítani rajtam kívül, de én sem igazán mert többször a kezem után kapott, szóval rám is támad. Van idősebb kutyánk is, vele jól kijött eleinte, de mostanában rátámad ha a közelünkbe jön, és erről sem tudom leállítani csak akkor ha elmegyek onnan messzire mert akkor utánam jön. Viszont így nem merem kint hagyni mert az idős kutyánknak daganata van, és a türelme is kevesebb a kicsihez..nem szeretném ha bármelyikőjüknek nagyobb baja lenne.Most a nyarat rászenteltem volna arra hogy visszavegyem az irányítást, de úgy érzem minden estére elhasalok mert a szüleim tovább csinálják azt hogy amit a kicsi akar az van, gügyögnek neki ha rossz volt, jutalmat kap ha szépen néz, nem hallgat senkire, és már apára is rátámadt..pedig rá még egy kutya sem támadt.A kutyasulit nem tudom bevállalni anyagilag bármennyire is kapok majd támadó válaszokat. Így is kudarc számomra hogy a gazdiváltásban gondolkodok, de kutyasuli is az lenne mert azt jelenti hogy egyedül nem vagyok képes gazdi lenni. Szeretném ha boldog lenne a kis mopszom, de most nem az, és itthon is állandó vitát gerjeszt.

2015. jún. 23. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne aggódj (: A távolság miatt kicsit elszokott tőled, de ha rászenteled a nyarat, akkor szerintem rendbe jön a dolog.

Próbálj te lenni a legérdekesebb dolog a számára. Vidd ki sétálni az erdőbe, mezőre, taníts neki egyszerűbb trükköket, amikért valami elképesztő finom dolgokat kaphat, ha kiérdemli. Pörgesd fel játékokkal, amennyire csak lehet, az a lényeg, hogy kitörő örömmel csináljon mindent, amit kérsz tőle. Nem kell nagy dolgokra gondolni, mondjuk olyanokra, hogy megkerüljön egy széket, vagy felálljon egy virágcserépre, de ezeket minél gyorsabban tegye, ha még nem érti a feladatot mehet neki a finom kaja, utána játékkal gyorsítsd fel, hagy száguldozzon, fogja fel az egészet játéknak :)

Gyakran látni ennek az esetnek az ellentétét, mikor adott egy elkényeztetett kutya, akit levisznek vidékre és a komoly, keménykezű nagypapát(aki lehet, hogy még rühelli is a kutyákat) olyan szinten isteníti az eb, hogy el sem megy a lába mellől egész nap és csak zavartan csóvál, ha egy szép szót szólnak hozzá :"D Szükségük van egy megbízható falkavezérre, ha sikerül megértetned vele, hogy ez te vagy, akkor oda lesz :) Csak ki kell tartani mellette.

2015. jún. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És mi lesz ha visszamész egyetemre? Ha nem tudod a helyzetet gyökeresen megváltozatni, akkor felesleges egész nyáron trenírozni, hogy utána megint otthagyd, csak teljesen összekavarja. Tudom nem akarsz beszólást, de előbb is gondolhattnál volna arra, hogy egyetemre mész. Én is egyetemista vagyok és vannak kutyáim, épp ezért se külföld, se kollégium, se albérlet nem jöhet szóba, mert nem hagyom őket másokra.
2015. jún. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Felesleges ugy raszentelni a nyarat hogy utanna ott hagyod ugy hogy a szüleid meg mindig ugykezelik mint egy kisgyereket.vagy megkene oldani hogy veled mehessen es. Onnantól kutyaként kezelni ,vagy megértetni a szuleiddel hogy attol hogy kiskutya nemtehet meg barmit nemkezelhetik a gyerekukkent..tudom nehez nekem sem sikerül mert nalunk is csak én próbálom nevelni a kutyust de bízom benne hogy egyszer megértik ..remelem a te szüleid is.
2015. jún. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

emberi butaság hogy csak a hibáiból tanul az ember. épp ezért tettem fel a kérdést..buta voltam és hibáztam, ezen már nem tudok változtatni viszont nem szeretném ha az én butaságom még jobban kihatással lenne egy olyan kutyára aki mégiscsak az emberektől függ.

köszönöm a válaszokat.

2015. jún. 25. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!