Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az amerikai hibrid kutyák...

Az amerikai hibrid kutyák (pugle, goldendoodle, cockapoo) tulajdonképpen mitől is hibridek?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy mitől lesz egy kutya fajtaiszta... Hiszen, ha megnézzükk pl. a weathen terriert, vagy szinte bármelyik, random fajtát, akkor láthatjuk, eléggé különböző kutyákból lettek kotenyésztve.

Szóval mi az, amitől egy goldendoodle, cockapoo, pugle, stb. lenézendő és keveréknek számít? Mi kellene ahhlz, hogy fajtatisztának lehessen mondani?


Kérlek ne szóljatok le, csak mert tudatlan vagyok! Én nem értek a kutyás dolgokhoz... Pont azért tettem fel a kérdést, hogy megtudjam a választ!


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2015. jún. 23. 21:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Fajtatiszta, az az, mikor 2 egyforma típusú kutya kölykedzik és adja tovább, ha az egyiknél mondjuk német juhászhoz border colliet raknak, az már automatikusan hibrid(keverék/mix) lesz, ezeket a neveket meg emberek aggatták rá.
2015. jún. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A kérdező arra céloz, ha a mai fajtatiszta kutyák is több fajta eredménye
2015. jún. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem hibridek, hanem keverékek.

Az általad felsorolt fajtáknál nem is beszélhetünk fajtáról, mert egy pugle másik pugle-val pároztatva nem puglét eredményez.

Viszont egy bizonyos fajta kutyát a saját fajtájával pároztatva garantáltan azt a fajtát kapják.

2015. jún. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

Amiről te beszélsz, amikor még kialakulóban voltak a fajták, az több száz évvel ezelőtt volt... A legfiatalabb kutyafajta is van legalább 50 éves.


Ha a goldendoodle, cockapoo, pugle, stb """tenyésztők""" (inkább szaporítók) valóban el akarnák fogadtatni ezeket a fajtákat, akkor azért tennének is, pl lenne fajtaklub. De nem, ők csak összeeresztenek egy ilyen, egy olyan kutyát, aztán abból az egy párosításból eléldegélnek.

Másrészt meg 1-2 generációig lehet úgy néznének ki a kutyák ahogy az tervezve volt, de lehet, hogy utána már tök másképp néznének ki.

Harmadrészt pedig olyan fajtát el sem lehet fogadtatni, ami már két elfogadott fajta keresztezéséből jött létre.

2015. jún. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Egy fajta elismertetése nem egyszerű! Sok száz igazolható eredetű egyedet, több generációt, fajtastandardot kell bemutatni hozzá. Ennek megvannak a komoly szabályai.

A hibridek keverékek, tudtommal még senki sem kezdte el új fajtaként használni őket. Egyébként eleve a kialakulásuknak volt célja, eleinte jobb segítőkutyákat, munkakutyákat, szolgálati kutyákat akartak, csak utána sajnos ez divat lett. De itthon is született labrador-uszkár alom az egyik segítőkutya szervezetnél és igencsak ígéretesek a kutyák. A mali-német juhász rendőrkutyákról pedig már ne is beszéljünk.

2015. jún. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A fajtatiszta kutya attól lesz fajtatiszta, hogy a fajon belül (kutya) a többi típustól (fajtától) jól meghatározható, öröklődő jegyek alapján el lehet különíteni. Emellett tudtommal akkor fogadják el hivatalosan is, hogy a kutya az adott fajtába tartozik, ha a szülei, nagyszülei is igazolhatóan adott fajtából származnak (törzskönyvi igazolás). Ezen belül hivatalosan vannak fajtavonalak, pl. show és munkavonal de ezek sokszor csak pár külső jegyet mutatnak, viselkedésben nem mindig hoznak változást.
2015. jún. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A hibrid attól hibrid (jelen esetben F1 hibridekről beszélünk), hogy igazolhatóan fajtatiszta (törzskönyves), ideális esetben eü. szűrésekkel rendelkező, különböző fajtájú kutyák a_szülei. És itt a vége. Ezt a vonalat már nem lehet ebben a formában tovább vinni, a következő generáció már teljesen más lenne. Ezért nem lesz belőlük sohasem külön fajta.


Amúgy egy új kutyafajta elismertetésének menete itt részletesen le van írva: [link]

2015. jún. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most már azt hiszem értem... Még annyit, hogy szerintetek lehet e értelme ilyen keverék kutyákat "gyártani", lehet e okosan csinálni (Én természetesen nem akarok "tenyészteni" XD)? Csak mert pl. hallottam, hogy valamelyik hipoallergén, stb. Szerintetek elítélendőek e azok akiknek ilyen kutyájuk van (nem tenyésztik, csak tartják)? Lehet e értelmes döntés ilyen kutya mellet dönteni, ha egészséges és nem tenyésztik tovább?
2015. jún. 24. 16:11
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet normálisan csinálni úgy, hogy a szülők törzskönyvesek, szűrtek, a kicsiket egy szervezet regisztrálja (hasonlóan a törzskönyvezéshez) és kötelezően ivartalanítják őket, hogy véletlenül se lehessen további keverékeket gyártani belőlük. Hogy értelme van-e, az már inkább vallási kérdés. Szerintem nincs. Szerintem minden célra meg lehet találni a megfelelő fajtatiszta vagy kerverék kutyát a meglévő választékból is anélkül, hogy emiatt újabb keverékeket gyártanánk. Hipoallergén fajtából is van elég. Segítőkutyás körökben nagy divat mostanában ez a hibridizálás, de én velük se értek egyet, pedig valamennyire én is közéjük tartozom.
2015. jún. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szamojéd pl hipoallergén kutya
2015. jún. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!