Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok?...

Milyen kutyát ajánlanátok? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van két nagytestű kutyánk, mindkettő 40 kiló feletti. Az egyikük nagyon anyáskodó, de kölyke nem lehet. A családnak van egy 8 éves tagja, aki szívesen kutyázna, mozogna, de a két nagy kutya mindenképp elrántaná. Így most kettejüknek gondolkozunk egy csöppnyi kistestű kutyuson. A kérdésem az volna, hogy milyen pici kutyát tudnátok ajánlani, ami szereti, ha egy nagyobb kutya babusgatja, könnyen kezelhető, jó természetű és tanulékony?

(Elsősorban olyanok írjanak, akik tartanak ilyen kutyát és tapasztalatuk van benne!)

A válaszokat előre is köszönöm!



2015. jún. 29. 17:44
 1/8 anonim válasza:
50%
Francia bulldog :) ha egész nap kényezteti valaki, simán el tudja viselni. Ezek a kutyák szeretnek szeretve lenni!
2015. jún. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Bishon havanese, si-cu, palotapincsi. Ezek is testu kutyak. Nekem havanese van, de mivel harom eves koraban hoztunk el es bantottak, o fel. De alapbol ezek a kutyak igen baratsagosak, ismeroseimnek is vanna ezek kozul valamelyik.
2015. jún. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Kis testu # elozo
2015. jún. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Előttem írták a pincsit, de azt a fajtát nem nagyon ajánlanám az pont nem az a nagyon "kijövök mindenkivel" kutya. Persze a saját gazdáját szereti de tapasztalatból mondom, hogy sok baj van vele.


A bichon havanese,yorkshire terrier, si-cu, máltai selyemszőrű, (törpe)spicc..stb mind jó választás gyerek mellé viszont nagytestű kutyák mellé nem igen ajánlom. Nem azért mert nem jönnének ki csak ezek a fajták annyira kicsik és törékenyek, hogy véletlenül a nagytestű kutyák ráléphetnek vagy játékból megsérthetik. Ezt is tapasztalatból mondom mert nem olyan régen vettem egy kis yorkit és nem tudom kiengedni a kertbe a nagy kutyámhoz, és nem azért mert nem lennének jól el csak hát egy másodpercre sem lehet figyelmen kívül hagyni a kisebbet.


A beagle, francia buldog, angol buldog, spániel (összes fajtája), tacskó, mopsz.. stb ezek kicsit tömörebb testű kutyák így főleg ha már fel is nőnek nem valószínű hogy nagyobb sérülést szenvednének a nagytestű kutyáktól.


Ui.: A tacskó és a mopsz is elég kis termetű, de szintén tapasztalatból azt mondhatom, hogy jobban tűrik fizikailag a nagy termetű kutyákat.

2015. jún. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Utolsó válaszoló; köszönöm, hogy ilyen szempontból is kaptam választ, leginkább ez volt kérdéses számomra, hogy lehetne-e nagykutyák mellett tartani. Ezek alapján szerintem leginkább a kotorékebnek kitenyésztett fajták volnának megfelelőbbek, mintsem az ölebnek tenyésztettek.

Bár kiskutyák szempontjából tapasztalatlan vagyok, a családunkban eddig csak nagytestű, vagy közepes kopó kutya volt. Hallottam olyat, hogy az ölebek legtöbbször nagyobbak mellett féltékennyé, hisztissé válhatnak; kisebbségi komplexusuk lesz. Erről van valakinek tapasztalata?

2015. jún. 29. 18:51
 6/8 anonim válasza:

A pincsivel semmi baj nincs. Rokonomnak olyan volt, nagyon szeretetteljes, baratsagos volt mindenkivel, puszilkodott stb. Persze vannak kivetelek, bolond kutyak. 2.voltam.

Viszont ha mar kiskutyat szeretnel akkor a bishon fajtakat ajanlom(igaz kicsit draga). A pincsinek hullik a szore, es azt hiszem a sicunak is. Meg a yorki is talan megfelel.

2015. jún. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

(4. válaszoló vagyok)

Az igaz hogy a kiskutyák féltékenyek meg kicsit játszák a "nagykutyát" a többi kutya mellett. Nekem ez volt a tapasztalatom a pincsinél. A szomszédomban egy mopsz van de egyáltalán nem nagyzol a többi kutya mellett pedig fiú.

Ez igazából kutya függő, biztosan van olyan pincsi amelyik kivétel én is ismerek ilyet, de a többség olyan mint amilyet előzőleg leírtam. Persze a többi kiskutya fajtánál is előfordulhatnak ilyenek de leginkább a fiú kutyáknál jellemző. Plusz akkor jön elő náluk ez az "én vagyok a falkavezér" dolog ha már felnőtt a kutya és a területére jönnek más kutyák is.

Azonban szerintem ha te veszel egy kiskutyát és már úgy fog felnőni, hogy ott van mellette a másik két kutya akkor nem fogja játszani az agyát hanem inkább szüleinek/testvéreinek fogja tekinteni, hiszen ő lesz az új családtag.

2015. jún. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Unokatesómék 2 palota pincsit és két boxert tartottak,minden gond nélkül! :)


Mondjuk én is vmi masszívabb kistestűt javasolnék,bichon félék,yorkik elég törékenyek,elég ha véletlen a két nagy játszik és rálépnek játék hevében a kicsire :/


Esetleg menhelyen egy kis masszív keverék :) franci bulldog is jó lehet,csak elég drága ebek ám és olcsón nem éri meg őket venni.

2015. jún. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!