Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Átlag, mezei kutyával érdemes...

Átlag, mezei kutyával érdemes lehet IPO-ra készülni?

Figyelt kérdés
Átlag alatt egy menhelyi 3 év körüli kutyát értek, német juhász keverék lehet valószínűleg. Eredetileg csak sima BH vizsgát akartam vele, de a kiképző szerint ügyes, tehetséges a kutya, és komolyabban kellene vele dolgoznom. Őv-t kétszer próbáltuk, nagyon zsákmányos, viszont a felé emelt kartól hunyorog. Ha IPO-ra készülünk, az milyen áldozatokkal jár? Én ilyen kennel-pálya életet nem akarok neki, normális kutyaélet mellett érdemes lehet az IPO-ra készülni? Egyáltalán így, hogy felnőttként került hozzám, be lehet pótolni a lemaradásokat?
2015. jún. 29. 22:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%

Hát ezt kérdezd meg az IPO-soktól :) A kiképző nyilván fel tud világosítani, nem?

Mondjuk én a helyedben utánanéznék az obedience-nek; igaz, hogy abban nincs ŐV, de az engedelmes követelmények magasabbak, és megkövetelik a normális kutyatartást, mert ha a kutya be van feszülve (ami a kennelben éléstől garantált), ugat, liheg, szóval stresszre utaló jeleket mutat, az súlyos pontlevonással jár. Szóval átlagos jól motiválható családi kutyákkal érdemes igazán csinálni, keverékkel is mehetsz világversenyre is akár, és sosem késő elkezdeni.

2015. jún. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Obed sajnos nálunk nincs, pedig amiket hallottam, az alapján tetszik. Az IPO-ban az ŐV is tetszik, és a kutyámnak is bejön, a nyomot még nem próbáltuk. Persze a kiképző fel tud világosítani, csak a fene tudja, hogy nem lehúzásra megy-e, örül, hogy talált egy fejőstehenet. Lehet, hogy nem ilyen, nem tudom. Azért voltam kíváncsi tapasztalatokra.
2015. jún. 29. 22:39
 3/11 anonim ***** válasza:
Miért lenne lehúzás, hogy netán tovább lépnétek? Ne arra gondolj, hogy bekerülhetsz valamikor a VB csapatba. De , ha tetszik ez a sport, a szintekre lépéssel megméreted magadat és a kutyádat. Nagyon sokan versenyeztek már kisebb rendezvényeken. A versenyzés kedvéért.A nyom külön megér egy misét :)) Minimumheti 3 alkalom és nem olyan könnyű megfelelő területet találni sem néha.
2015. jún. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A kennel élet miért jelentene egyet a "befeszüléssel"? Ez valami újabb keringő pletyka? Én családi kutyásként kezdtem, kutya ágyban aludt velem, most már kennelben van, mert mellettem nem tudott rendesen pihenni, márpedig amellett a terhelés mellett, aminek kiteszem, szüksége van a nyugalomra. Ettől még mindig játszik más kutyákkal, még mindig laza emberek, más állatok mellett, egyszerűen mára már egészségesebb, kisimultabb is. Számára sok volt a velem való munka, plusz még a családi kutyás elvárások, szabályok, az állandó jelenlétem.


Kérdező, az edződet faggasd ki, hogy miben másabb egy családi kutya és egy sportkutya élete. A kettőt együtt nem szokták javasolni, mert a pályán is egy nagyon komoly szabályrendszernek kell megfelelnie a kutyának, mellette a családi kutyás szabályok, elvárások már túl nagy terhelést szoktak jelenteni. Mindent nem lehet elvárni egyetlen kutyától, valamit fel kell áldozni.

2015. jún. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Magával a kennelellel nincs gond, én azt a klasszikus sportkutyás módszert értem alatta, amikor csak dolgozni veszed ki a kutyát, és amúgy ott él, és halál stresszesen bepörögve istenien dolgozik, mert nem történik vele semmi más. Még mindig van, aki így nyomja sajnos, és normálisnak gondolja :(

Amúgy hogyhogy nem tudott melletted pihenni a kutya? Ordibáltál meg csapkodtál álmodban, napközben meg ordított a metál, vagy napköziztettél egy csapat óvodást? :D

2015. jún. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem szükséges neked a kennel-pálya életet belőni a kutyáddal. Kétlem, hogy nemzetközi versenyekre kijutnál, hiszen keverék a kutyád. Csak az olyan szinten számít minden mozdulat, feladat végrehajtása mp pontossággal.

Élj együtt a kutyáddal. Tanuljátok az IPO anyagot, ha tetszik. Aztán , ha már megfelelő a tudásotok, lesz biztosan alkalom akár vizsgára, akár kisebb versenyekre eljutnotok.

2015. jún. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Természetesen érdemes IPO-ra készülni: kutyád levetkőzi a kis bizonytalanságát, fizikailag-szellemileg elfárad, erősödik a kettőtök közti kapcsolat!

Nyilván nem nyertek vb-t, de ha szorgalmasak vagytok és jó kiképző kezében vagytok, simán lehettek azért eredményesek!

A közös mókáért, sportért, élményekért csináljátok, ne a másoknak való megfelelési kényszerből, vagy a nyerésért ;)

2015. jún. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, belevágunk. A kutyám jelenlétéről nem vagyok hajlandó lemondani, és nekem az az elsődleges, hogy gyerekekkel, emberekkel kijöjjön, más kutyákkal se legyen agresszív.
2015. júl. 1. 10:01
 9/11 anonim ***** válasza:
Szilvi, mivel napi szinten együtt dolgozunk, így amikor csak megmozdultam, csak felkeltem a székből, ő is ugrott azonnal. Egyszerűen Emellett a családi kutyás elvárások már sok volt neki, hogy minden helyzetben legyen jól nevelt, a lakás és a város szabályait tartsa be, jöjjön ki jól minden emberrel és kutyával, stb. Miután komolyan elkezdtünk dolgozni a szőre több helyen kikopott és rendszeresen korpás volt, hamar kifáradt és nem bírta a terhelést. Persze voltunk vele dokinál. A kennel elkezdése után 1-2 hónappal már rendben volt a szőre, megint pörgős volt és a fizikai és mentális terhelést is sokkal jobban bírta. Jelenleg napi 16-18 órát van kennelben, most is esténként bent van velem a lakásban pár órát, emellett a gyakorlások mellett séták is vannak és jobban néz ki, mint valaha.
2015. júl. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ma 12:37

A te kutyádnál valami nem stimt. Hogy napi tizen órákat kennelben kelljen töltenie ahhoz, hogy egészséges legyen, az valahol nem kerek.

2015. júl. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!