Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a vélemények a kutyafuttat...

Mik a vélemények a kutyafuttatókról? A suliban ahová járunk nem ajánlja az oktató, azt mondja sok a paraszt. Érdemes megpróbálni odavinni a kutyánkat?

Figyelt kérdés

Egy elég antiszociális, félős, pánikolós tacsi-yorki keverékünk van. Egy éve fogadtuk örökbe menhelyről, hatalmas személyiségfejlődésen ment keresztül, de még van mit javítani rajta. Hétvégén vizsgázott közép fokon (ügyességi), de megbukott, mert a kapun kívül lévő kutyák fursztrálták. Állandóan azt lesi mikor ugrik valaki, valahonnan rá. Az elején mikor hozzánk került ez az "ösztön" (vagy nem tudom minek hívjam) erősebb volt, de a mai napig rajta van.

Arra gondoltunk, hogy sokat kell idegen kutyák közé vinni, és talán jobban feloldódik. A suliban is a harmadik hét környékén kezdett kimenni a lábunk mellől, addig csak onnan zavarta el a többi kutyát, ha túl közel mentek. Ismerkedik, de a saját tempójában. Kell neki pár találkozás mire felenged egy bizonyos kutyával. (kevés kivétel van, velük már az elejétől eszetlenül rohangált és játszott).

Szoktak a sulisok kutyás túrákat szervezni, azokra is visszük majd, de kíváncsi lennék, hogy a kutyafuttatókkal érdemes-e megpróbálkozni. A mi városunkban kettő is van tudtom szerint, de félek, hogy a kutyák nagy része neveletlen, behívhatatlan idióta lesz. És egy ilyen "letámadás" a mi kutyánkat lehet, hogy csak jobban befordítaná.


2015. jún. 30. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Van egy bizonyos időpont, amikor érdemes kimenni. Ezt ki kell tapasztalni. Én például csak este szeretek kimenni a futtatóra, mert 8 után már kevés ember szállingózik be, és azokkal általában jóban is vagyok. 6-kor viszont soha többet nem megyek ki, mert akkor őrültek háza van.
2015. jún. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Problémás kutyát nem futtatóba vinnék ismerkedni, pont azért, amit írsz, ha belefuttok egy idiótába, az összes eddig elért eredmény nullázódhat. Esetleg megnézheted kutya nélkül, vagy kívülről kutyával, hogy mikor milyen a felhozatal. Ha sokan vannak, vagy tank üzemmódban működő kutyák vannak bent, továbbmész.
2015. jún. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ettől félünk :/

Azért várok még véleményeket :)

2015. jún. 30. 13:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Előszőr vidd a kutyasulis társasággal.Ott megfelelően és megértéssel fogják kezelni a viselkedését.Ha azt a közeget megszokja,lehet vinni futtatóba.
2015. júl. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ó, én vinném.


Ha bizonytalan vagy, kérj meg egy kutyasulis ismerőst és együtt menjetek felmérni a futtatót.


Nekem is befogadott kutyám van, benne sajnos túl sok az önbizalom, de egyben Napóelon kopmlexusos is, ha egy nagyobb kutya rondán ránézett már elkezdett pattogni, szeretett arcoskodni, dirigálni és minden apróságért pattogni, játékért verekedni, tankként lerohanni az érkező kutyákat. Nem túl nagy kutya, de nagyon izmos, kis buldózer alkat. Egyszer elhatároztam, hogy rendszeresen, minden másnap viszem futtatóba és lenevelem a hülyeségeiről.


És milyen jól tettem, hogy mindig vittem. Az elején persze rengetegszer kellett rászólnom,pl. fél óra alatt 50x, a hajamat téptem néha, meg persze ciki volt, de hát na, ha bunkó volt elnézést kértem a többi gazditól és mondtam, hogy most tanulja a helyes viselkedést, ilyenkor rögtön helyeslően bólogattak :D Ma már elég csak fél óra alatt 4x, de most is többnyire csak a túlzásba vitt ugatás miatt. Bármilyen nemű és fajtájú kutyával össze tudom már engedni, néhány utált fajtánál (röfögős angol bulldog, hiperaktív boxerek) még rá kell szólnom, hogy ne hisztizzen, olyankor befejezi és utána már béke van. Ha új kutya jön be, mellettem várja, amíg mondom, hogy mehet üdvözölni. Ha elkezdene dominálni, pózolni,rászólok és befejezi. Ha egy másik kutya megharapja, nem harap vissza, hanem bejön mellém. Ha két kutya összeverekszik, első hívásra eljön onnan. (Régen ment és beszállt volna.) Játékból könnyen kihívható. Szófogadó és sokkal higgadtabb kutya lett belőle, ráadásul szívesen csinálja, ha kérek tőle valamit MERT a jó viselkedésre mindig rádicsértem.

Ezekkel nem felvágni akarok, csak szemléltetni, hogy a rendszeres kutyázásnak bizony meglett a gyümölcse, rengeteget fejlődött, ami sokkal tovább tartott volna, ha csak hébe-hóba viszem kutyák közé.


A TE helyzeted kicsit nehezebb, mert félős a kutyád, de ha ügyesen használod ki a futtatót és a bent lévő kutyákat, akkor simán az előnyére válhat.


Ha úgy döntesz, hogy mész, akkor mindig maradj higgadt és ne csak állj, hanem azért legyél mozgásban és INTÉZKEDJ, ha kell. Ha túl sok egy kutya a tiédnek, küldd el, ha nem bírsz el vele, szólj a gazdájának, a tiédet meg zökkentsd ki, ha nem kívánatos viselkedést produkál. SOHA NE PÁNIKOLJ. Éreztesd vele, hogy melletted biztonságban van DE ne tutujgasd és nyugtatgasd. Érdemes olyankor bemenni, mikor hozzá hasonló méretű kutyák vannak bent, mert kezdetben velük talán könnyebben oldódik. Ha meg van néhány hülye gazda, kerüld el őket.



Még az jutott eszembe, hogy nem ártana, ha először csak kívülről néznétek meg a futtatót és csak jópár perc után mennétek be. Így nem rögtön a mély vízbe kerül, hanem van ideje lenyugodni.

2015. júl. 1. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!