Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok mondani a német...

Bora1212 kérdése:

Tudnátok mondani a német juhászról fajtaismertetőt és véleményt?

Figyelt kérdés

2015. júl. 1. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig német juhászaim voltak eddig. Nagyon okosak, gyorsan tanulnak, játékosak, gyerekekkel, más állatokkal is jól kijönnek. A nevelésük nem olyan nehéz, közepes erőbefektetést igényel. Az átlag életkoruk olyan 9 év, nálunk legalábbis ennyi volt az összesnél, de vannak kivételek. Házőrzésre kitűnőek, de arra általában tanítani kell őket és nem mindegy az sem, hogy a szüleik házőrzők voltak-e vagy csak kiállítási kutyák. Alkalmazkodó képességük is kiváló. A mozgásigényük közepes vagy nagy, attól függ mihez van hozzászokva.
2015. júl. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Csak egy , a sok fajtaismertető közül:

[link]

Vélemény? Van, akinek nem kell más fajta, van, aki meg az életben nem akar nj-t.

2015. júl. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ő az alfa és az omega:) Este is nyugodtan mehetek bárhova, nem igazán kell félnem. Múltkor késő este egy nagy csoport nem idén barnult jött felénk, de miután meglátták a kutyát, szó nélkül átmentek a túlsó oldalra.) Pedig nála barátságosabb kutyát nehéz lenne elképzelni, az öt éves unokám azt csinál(hatna),amit akar, végtelenül türelmes vele.

Okos, engedelmes, de ajánlom a kutyasulit, mi öt hónapos kora óta járunk, hetente kétszer.

A szőre vedléskor nagyon hullik, szóval én lakásban nem tartanám, de nálunk pl. az alsó szinten a folyosó-nappali-étkező részhez bejöhet. Viszont ott a "helyére fekszik, neki csak az a lényeg, hogy velünk legyen.

Szobatiszta, bárhova vihetjük a családban, Az előszobában lefekszik, sehova nem megy be, akár 2-3 órát is nyugodtan fekszik, csak akkor áll fel a helyéről, ha ki kell mennie, ezzel jelez.

Viszont rengeteget kell vele foglalkozni, mi naponta másfél-két órát sétálunk vele (pórázon utcán és pórázt nélkül réten, parkokban), mert nagy a mozgásigénye, plusz folyamatosan nevelni, képezni kell.

Nagyon szép, az enyémnek gyönyörű szülei vannak, az anyát Námetországba vitték, ott fedeztették az apával, aki fajtagyőztes, és gyönyörű. Nálunk az is szempont volt, hogy ne legyen a "földön" a feneke, és ne legyen "pontyhátú", de ugyanakkor mégis szép (küllemkutya) is legyen.

Ja, vigyázni kell a fokozatos terhelésre, kölyökkorában nem szabad terhelni, mert ízületi problémákra a fajta hajlamos, és arra figyelj még, hogy csak dyspláziára szűrt szülőktől vegyél kutyát, tenyésztőtől, mert a német juhászt nagyon sokan szaporítják(:

Ja, és bár alapvetően engedelmes típus, erős kezű gazdát, és következetes nevelést igényel.

2015. júl. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
A szőrét naponta egyszer kell kefélni.
2015. aug. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most van a második Nj-om. Az első kutyám nagyon kemény munka kutya volt,apu rendőrségi tenyésztőtől vette .Előbb harapót aztán kérdezett,nagyon jó házőrző volt!De nem is kellet félnem mellette nő létemre soha nem kötözködtek velem .Azt a kutyát nem adnám gyerek mellé.Viszont 6 éves korától dp-s volt és rengeteget költöttem rá. 10 évesen kellet elaltatni.Sok szép emlékem van vele.Most küllem kutyánk van Ő egy szeretett bomba nagyon jó idegzettel amikor tesóm gyerekeivel jön nem kell elzárnom!De nem jó házőrző sajnos! A két kutya ugyanúgy lett betanítva ugyan olyan körülmények között vannak, mindkét kutyát én neveltem.Mégis tejesen más lett a két kutya./Azt tudom ha eljön az idő énekem nem kell többet Német Juhász.Valószínűleg komondort fokok venni/ De nem lebeszélni akarlak szép és okos kutyák a német juhászok ,de mellette nagyon kényesek is.Sajnos egyiknek sem lehetett csontot adni mert egyben akarják lenyelni húsos csontot vetem mostaninak jól megfőztem de olyan mohó hogy egyben akarta lenyelni be kelet nyúlni a torkára,hogy kivegyük neki.Csirkét nem tudok adni mert allergiás kihullik a szőre a csirkés dolgoktól ,ráadásul rondán foltokban.Na szóval az én tapasztalatom hogy nekem sikerült két tejesen különbözik egyedet kifognom,az egyik egy rendkívüli jó őrző kutya volt de nem család kutya!!A másik egy végtelenül bájos családi eb ,de mellette csak az nem jön be aki nem akar.Remélem neked jobb szerencséd lesz a kutyussal.
2015. szept. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

ma 17:15

Az nj az a fajta, amelyiknél vásárláskor nem csak a fajtát kell megnézni, hanem a szülők, a vérvonal jellemzőit is.

Az 5-ik nj él velem. Minden alkalommal tudtam, kitől akarok kutyát , hogy az én igényeimnek megfeleljen. Mindegyiktől pontosan azt a természetet, képességeket kaptam, amire vártam. Persze, jellemben voltak eltérések, de nem számottevően.

2015. szept. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen igazad van tényleg nem értetem hozzá.Mindkettő kutyusom törzskönyves. Munka vizsgások.16 voltam mikor Apu megvette az első Nj-om. 26 mikor a másikat megvettük.Ha az ember nem tudja megadni ami kell neki jobb ha neki sem áll! És itt most magamra gondolok!Nekem nem való ez a fajta!Ma már tudom!
2015. szept. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:52

Számomra is van néhány fajta, ami tetszik, kedvelem, de nem tartanám, mert az nj a szerelem.

Nekem sem elsőként volt ez a fajta. Biztosan meg fogod találni azt a kutyát, amelyikkel összapasszoltok.

2015. szept. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!