Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pulis gazdik tapasztalatokat...

Pulis gazdik tapasztalatokat várok! szobatisztasag, tanulekonysag, huseg, gondozas egyszoval MINDEN roluk

Figyelt kérdés

#kutya #A magyar kutyafajták
2015. júl. 9. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hűséges. Nem tanítottam póráz nélkül mellettem jönni, de jön magától. Jól tanítható, de mozdulatokkal könnyebben, mint szavakkal. Vagy szó és mozdulat együtt. Akkor is inkább a mozdulatra figyel. A szőrét ollóval vagdalom, 2 centisre nagyjából. A fenekénél fél centisre szoktam vágni a szőrt, hogy ne ragadjon a seggére a kaka :)

2 havonta fürdetem. Utálja a vizet. Nyáron nagy melegben vizes szivaccsal néha belvizezem a hátát, amikor nagyon liheg.. de lehet el fogom vinni kozmetikushoz, hogy vágja le az egész szőrét félcentisre. Nekem most nincs kutya nyíró gépem, mert volt egy külcsönbe, de vissza kellett adni. Amúgy az jó volt amíg volt. Könnyebb volt vele szőrt vágni, mint ollóval. Ollóval kicsit félve vágom, és lassan haladok vele.

2015. júl. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nagyon koszi remelem meg tobben is irnak
2015. júl. 10. 07:14
 3/7 A kérdező kommentje:
te is irj h meg van valami
2015. júl. 10. 07:18
 4/7 anonim ***** válasza:
39%

Egy puli bundáját 2 centisre levágni ? :O

Ha zavar, akkor miért nem tartasz rövid szőrű kutyát ?

A szemének sem tesz ám éppen jót, ha le van vagdosva előle a szőr.


A kérdezőnek : A szobatisztaságból kiindulva úgy érzem, hogy lakásba szeretnéd tartani. Bár, jómagam is a falra tudnék mászni a "kutya nem a lakásba/panelba való" és hasonló mondatoktól, de pulit tényleg nem tartanék lakásba.

Éber, jó jelzőkutya. Minden neszre felkapja a fejét és jelez, érdemes rá odafigyelni, mert nagy valószínűséggel tényleg történt valami. Szerintem elég tanulékony kutyák és igen csak ragaszkodnak a gazdájukhoz.

A mosdatással viszont csak óvatosan, mert a vastag sűrű bundája nagyon sokára szárad meg, akár napokig is eltarthat, amíg teljesen kiszárad !

Emiatt pedig hamar megfázás lehet belőle, ha olyan az idő, vagy olyanra fordul közbe....

2015. júl. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ha vágjátok a szőrét, ne borotváljátok a szemét, oda haggyatok fufrut!
2015. júl. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 orsicii válasza:
nekem volt mar egy par kutyam de most van az elso pulim. nagyon meg vagyok vele elegedve. hamar tanul,iszonyuan okos es kedves allatka. a gyerekeket is nagyon szereti. jatekos es sok mozgasra van szuksege szoval porazra nem igazan lehet kotni. a szobatisztasagrol sajnos sokat nem tudok mondani de szerintem hamar meg lehet neki tanitani aazt is. mas allatokkal az en kutyam nem igazan jon ki de lehet hogy a tobbi puli mas :)
2015. aug. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem is ez az elso pulim es az enyem se jon ki valami jool a tobbi kutyaval valaki tud erre valami orvoslast¿amugy nagyon koszonom mindenkinek a valaszokat meg varokk
2015. aug. 18. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!