Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt a behívást, odahívás...

Ezt a behívást, odahívás dolgot elmondjátok nekem, hogy hogy kell megtanítani szuperül?

Figyelt kérdés
Ha sokszor én megyek oda a kutyához, amikor éppen fekszik, akkor egy idő után azt várja el, ezt jól gondolom mellékesen? Sorry, ha hülye a 2. kérdés.

2015. júl. 25. 10:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy olyan helyzetben kell az elején gyakorolni, hogy biztos legyen a siker (tehát nem rögtön a játék közepéből hívod).


Morzsa, gyere! És ha Morzsa jön, nagyon megdicséred, eleinte nasit is adhatsz neki, mindig JÓ dolog legyen, hogy a gazdához kell menni. Ez a legfontosabb.


Fokozatosan gyakoroljatok ingerszegényebb környezetből (lakás, kert) az ingergazdagabbig (utca, park).


Ha a kutya hall téged, de nem jön, akkor nálunk az vált be, hogy odamentem, megfogtam és odatessékeltem arra a helyre ahonnan hívtam és pár percig ott is kellett maradni. Ha a helyzet megkívánja le is szidhatod. Így a kutya megtanulja, hogy annak, ha nem jön, következménye van. Ha csak simán ráhagyod, hogy jajj, hát nem baj, ha nem jön, akkor máskor is ő döntheti majd el, hogy épp akar-e menni vagy sem. Az is jó megoldás, főleg, ha nem tudod megfogni, hogy hátat fordítasz és eliramodsz a másik irányba, vagy csak simán elsétálsz és nem veszel róla tudomást, "kiközösíted".


Nem győzöm hangsúlyozni, hogy dicsérni kell a kutyát, ha jól teljesít, nekik ez nagyon fontos.



Fontos, hogy legyél mindig következetes. Sose hagyd rá a kutyára a nem kívánatos viselkedést, mert nincs kedved fegyelmezni.

2015. júl. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sok mindentől függ, nevelés, kötődés.

Amikor először vittem ki sétálni a kutyámat (ennek már 9 éve) találkoztam egy másik kutyás hölggyel. Játszottak volna, de az enyém pórázon volt. Mondta, hogy szerinte nyugodtan engedjem el. Hittem neki, hiszen nekem semmi tapasztalatom nem kutyákkal korábban. Elengedtem, és soha eszébe sem jutott elmenni a közelemből, se akkor, se később.


Erősíteni kell a kötődést, és ezt azzal tudod elérni, hogy Te leszel a falkavezér.


Persze vannak kivételek, vannak makacs kutyák, de ez mindennek az alapja. Nem az, hogy hányszor mész oda hozzá egy nap.

2015. júl. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
az a baj, h póráz nélkül kinn el se merem engedni, mert nem tudok olyan zárt területet a környéken. Pedig kinn lenne jó ezt gyakorolni főleg sztem, benn ingerek nélkül nem olyan vészes
2015. júl. 26. 00:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha valaki tud Neked segíteni, akkor lehet gyakorolni. Valaki tartsa a kutyát pórázon, Te pedig menj előre úgy, hogy lásson. Közben folyamatosan hívjad hangosan, de ne engedjék el. Egy idő után mehet, lehetőleg fussanak vele, és ne engedjék, hogy bárhová máshová elkanyarodjon, vagy megálljon szimatolni. Tanulja meg, hogy ha Te hívod, akkor egyenesen oda kell menni. Ha ott van, akkor dícsérd meg. Gyakorolj vele helyben maradást, fektetést, közömbösítést (nem mehet oda más kutyához, amíg Te nem engeded meg neki) és nagyon sokszor a behívást.
2015. júl. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Veszel egy 10 méter hosszú redőnygurtnit és egy karabinert, ráteszed a nyakörvére és máris van 10 méter hosszú kiképző pórázod. Kimész a rétre, parkba, stb, és elkezded a gyakorlást. Mikor a "hozzám", "gyere" stb. parancsra nem reagál, gyengéden meghúzod magad felé. Amikor odajön, egy darab virslivel jutalmazod, és dicséred, örömködsz, hogy Ügyes! :) Ha éhes, jól tudod motiválni. Ha a kaja nem érdekli, akkor labda, játék, rongy, bármi. Naponta 5-10 perc egy gyakorlási ritmusra elég. Aztán egy nagy-nagy játék vele, és ismét megpróbálod. A lényeg, hogy türelmes legyél vele, hogy a hívó parancsot összekösse azzal, hogy nyomás hozzád, mert valami jó dolog lesz belőle.
2015. júl. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Most nem tudom, hogy ilyen lomha állatokat is meg lehet tanítani erre, mint bernáthegyi, meg társai, vagy azzal ne is próbálkozzak? Ha kiterül, akkor olyan, mintha aludni akarna egész nap, rám néz és még a csont a kezembe se motiválja sokszor. :(

2015. júl. 27. 12:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Behívásnál fontos, hogy eleinte, amikor behívod, akkor dicsérd meg, s hagyjad, hogy menjen tovább. Ilyenkor csak egy pillanatra állítsd meg, ne akard leültetni, fekteteni, maradásra bírni. Így hosszabb távon oda fog jönni hozzád, s a későbbiekben lehet fokozni a maradással, ültetéssel , fektetéssel. A hosszú póráz pedig egy jó ötlet, hogyha nem jönne, akkor vagy megpróbálsz a másik irányba rohanni, ilyenkor általában követnek, vagy elkezdesz szépen a pórázra lépkedve megközelíteni, fontos, hogy ilyenkor se szídd le, mert az elején a pozitív megerősítés a fontos. Nekem azt mondták kutyaoviban, hogy ilyenkor is dicsérjem meg, mintha odajött volna, így ez rögzül benne, hogyha gazdi mellett van, akkor az jó.
2015. júl. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!