Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem eszik a kiskutya, hogyan...

Nem eszik a kiskutya, hogyan vegyük rá? Próbáljunk másik tápot?

Figyelt kérdés
4 napja került hozzánk egy 9 hetes kutyus. Kiegyensúlyozott, nem sír (max. 2-3 percig, aztán leköti magát), bár sokat vagyunk vele. Aktív, szeret játszani. Amiatt aggódok, hogy nem akar enni. Ugyanazt a tápot kapja, mint az anyukája mellett. Etetési időben beleszagol a tálba, majd továbbmegy. Az első 2 napban, hogy enyhítsem az anyukától való távolság fájdalmat, még belementem, hogy a kezemből egyen, tudom, ezt nem szabadna. Próbáltam játékosan is már, tányércsere is történt. Tudom, hogy fél óra után el kell venni előle a tálat és majd a következő etetésnél odaadni, viszont tartok attól, hogy így nem eszi meg a kellő mennyiséget és nem fog jól fejlődni.
2015. júl. 28. 09:50
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Szia! Nekünk dettó ez volt a bajunk. A tálkából nem evett a kutyus tápot, ezért kézből etettem. Nem evett szinte semmit, csak amennyit tanítással adtam virslit. Azt mondtam: Én ezzel nem szenvedek, inkább adok neki húst. És kipróbáltam a BARF módszert. Annyira bevált, hogy tiszta energiabomba és nem mellesleg roppant egészséges is a kutyusom.

Sajnos ismerősöm boxerjének is ez volt a baja, de ők nem próbálták ki a húst, hiába is mondtam nekik. Ezért a boxerkölyök elpusztult, mert nem ette meg a tápot.

2015. júl. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 macdln ***** válasza:

Szia! Megkérdezhetem, hogy milyen fajta tápot kap a kutyus ?

Magas hústartalmút ?

Lehet, hogy a környezetváltozás és az anyukája meg a testvérkéi hiánya miatt nem akar enni. Még furcsa neki, nem tudja, hogy hova került meg, hogy hol vannak a többiek.

Szerintem, amikor már jobban beilleszkedett, megszokta a helyét, meg fogja enni a már jól megszokott tápot.

De, ha minden nap tényleg ilyen keveset eszik és, ha ez nem változik meg a mai nap folyamán sem, akkor ajánlom, hogy próbáljátok ki a Barf étrendet. (nyers hús és zöldségek) Vagy v.miléyen magasabb hústartalmú tápot.

Mi a kutyáinknak nyers és főtt húst és zöldségeket adunk, meg van, hogy nekik külön főzünk. (pl. csirkéből, farhát és mell meg néha zöldséglevest, persze fűszerek nélkül)

A mieink nyersen és főtten is megeszik a sárga és a fehérrépát meg a cukkinit is. Néhány kutya megeszi a gyümölcsöt is. Almát meg nektarint ehet, de nem muszáj. Egészséges nekik nagyon, viszont, ha túl sok savas ételt evett, kaphat egy natúr joghurtot.

Ami tilos : csoki, mindenféle cukor, szőlő, túlfűszerezett embereknek való kaják. Krumplit szerintem nagyon néha kaphat, de csak főve. Ha van kertetek és van benne szőlő, akkor nagyon figyelni kell a kutyusra, főleg, ha kistestű, mert kutyáknak pár gramm is halálos lehet!

Jó minőségű és magas hústartalmú tápok : Hills, Acana, Brit Care, Orijen, Josera...

Hasznos linkek :

[link]


[link]

2015. júl. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Royal Canin a táp.
2015. júl. 28. 10:18
 4/9 anonim ***** válasza:
Keverd mással, a Royal nem valami jó táp. Próbáld ki a Josera Kidset, először keverd a Royallal, fokozatosan emelve a Joserat, és csökkentve a Royalt.
2015. júl. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az alomban általában jobban esznek, mert ott a többi kutya is.

Ha jól volt tartva a kiskutya a tenyésztőnél, akkor nálad egy pár napi koplalástól nem fog megállni a növésben. Ha most engedsz neki, válogatós kutyát csinálsz.

2015. júl. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ma 10:06

Amelyik kutya étel mellett éhen pusztul, az vagy beteg, vagy 0 életösztönnel született.

2015. júl. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A állatorvos többek között a Chicopee-t ajánlotta még. Arról vélemények?
2015. júl. 28. 12:06
 8/9 anonim ***** válasza:

Az állatorvos azt ajánl, amit éppen ismer tápok közül. Köze nincs ahhoz, hogy megeszi-e a kutya,vagy sem.

Lehet, viszel egy új tápot és rárobban.....két-három napig. Aztán nem kell neki. Viszel másikat, dettó.

Állateledeles boltos múltamból egy táp volt, ami 90 %-ban bejött az ilyen "nemeszek" kutyáknál. Mégpedig a Flatazor kacsazsírral készített kölyök tápja. hangsúlyozom...90 %-ban.

2015. júl. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne szabad kézből etetni a kutyát? 9 hónapos a legfiatalabb kutyám, csak kézből -és nyomról-, csak munkára eszik 8 hetes kora óta még mindig. Ez hol terjeng megint, hogy csak tálból kaphat enni a kutya?
2015. júl. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!