Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valóban csak így lehet rászokt...

Valóban csak így lehet rászoktatni a kutyát?

Figyelt kérdés

Azt oovastam itt a neten, hogy a kutyát úgy lehet ránevelni házőrzésre (jelezze, ja illetéktelen jött be a kertbe, esetleg fel is lépjen lene), hogy ha jön valaki barát, ismerős, gázóra leolvasó, stb... Hogy addig a kutyát be kell zárni (mondjuk kennelbe). Így csak családdal érintkezik és ha idegent lát a területén, akkor tudni fogja mi a dolga.

Én eddig naivan azt hittem, hogy a jó házörző lődöröghet bármikor az udvaron, akkor is ha jön valaki. Persze csak akkor ha látja, hogy a gazdája engedte be. Ellenkező estben pedig teszi a dolgát....

Valóban csak ezzel az elzárásos módszerrel tarthatő fennt a kutyában a házörző ösztön ?


2015. júl. 30. 12:32
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Amelyik kutya őriz, az tökéletesen tudja, mikor kell "házat őriznie". Persze, ha szabadon jönnek-mennek az emberek egy udvaron ki-be, akkor nem lehet elvárni a kutyától, hogy válogasson, ki jó, ki nem az.
2015. júl. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez jogos. De én most egy zárt udvarra gondoltam, ahol én, a gazda engedi be az embereket.

Nem pedig szabad "áramlás" van....

2015. júl. 30. 12:51
 3/9 anonim válasza:
Nem... Vannak fajták amelyek alapbol vedik a teruletuket ha idegent latnak arrafele menet. De vannak olyan fajtak amelyektol el sem varhato h valaha hazat orizzenek. Nem kell ahoz teljesen elszeparalni es antiszocca tenni. Ha olyan a kutya alapbol fogja vedeni a teruletet es ha jol van nevelve akkor csak akkor fogja ezt tenni ha latja h rosszindulatu ember kozeledik.
2015. júl. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy tibeti terrier keverékem van én pl. nem akartam ilyesmire nevelni de ha idegen jön kapásból jelez.Akiket ismer csak azokat engedi be. Kiskorában én az első hónapban engedtem csak, hogy idegenek simogassák stb. Aztán elegem lett belőle, hogy mikor épp trükkökre tanítottam a vén mamák meg folyamat jöttek hozzánk, hogy simogassák így erről letiltottam őket.
2015. júl. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ma 12:51

Volt már életem során sok német juhászom. Ismerősökkel kedvesek, idegennel tartózkodóak voltak. Minden tanítás és elzárás nélkül védték a területüket, ha nem voltam kint velük, vagy nem voltam otthon.

2015. júl. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat !

Én is ïgy gonrolom valahogy. Anno az én kutyám sem haverkodott mindenkivel.

Bár, panelban lakom, de ott sem kellett ehhez elzárni. Mindenkit megugatott, ha jött valaki. Sokszor csak akkor tágított, ha valaki a családból rászólt.

Ezért nem is értem ezt az elzárást....

2015. júl. 30. 17:07
 7/9 anonim ***** válasza:

Az elzárástól antiszociális lesz a kutya, ez tény. Ezért mindenkit ugatni fog, aki nem családtag. Ezek a kutyák viszont általában pont hogy nem jó házőrzők, mert ha úgy megy be idegen, hogy ő nincs elzárva, elbizonytalanodik, sőt lehet, hogy félni fog, hiszen nem ehhez van hozzászokva. Egyszóval, ez egy baromság.

Aki házőrzésre szeretne kutyát, az olyan fajtát vegyen, amelyik erre való. Elzárni nem kell, a természetes ösztönei működni fognak.

2015. júl. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
vannak még emberek, akiket meg lehet etetni azzal, hogy egy elzárással az őrzési ösztönt elő lehet piszkálni. Egy ösztönerős kutyát nevelni kell, hogy meddig terjed az őrzése és mikor kell a gazdájára hallgatnia.
2015. aug. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én is így gondoltam eddig is valahogy.

Hogy a kutyánál ennek ösztönösen kéne jönnie. Persze fajtafüggő is, de legfőképp azzal nem értek egyet, hogy a családon kívül ne érintkezzen mással.

Azért is fura ez a módszer, mert egy kiképzőtől származik az ötlet/módszer...

2015. aug. 1. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!