Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy csirkenyak valóban két...

Egy csirkenyak valóban két percig tart?

Figyelt kérdés
Collie kisfiamnak ma adtam először fogtisztításként nyers csirkenyakat, de eléggé rám hozta a frászt. Csirkenyak van, collie baba két percig rág, csirkenyak nincs. Hallottam ahogy ropogtat, de olyan érzésem van, hogy nem megrágta alaposan, csak elrágta akkorára, hogy kényelmesen le tudja nyelni. Legközelebb legyek figyelmesebb, fogjam a nyakat amíg rág, vagy mit csináljak? Esetleg másnak se tart tovább?

2015. júl. 30. 15:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt szeretnéd hogy sokat rágjon akkor inkább pulykanyakkal próbálkozz. Bár ha kicsi kölyök akkor nem mondtam semmit.


Nálunk a csirkenyak kb 2 másodpercig tart, tör rajta egyet max kettőt és már lent is van, bár már 10 hónapos kutyám van.

2015. júl. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Akkor egy csöppet megnyugodtam. Később kap majd farhátat is például, kezdésnek gondoltam csirkenyakra, de azt azért nem hittem, hogy ilyen hamar kivégzi :D Ha nem származik probléma ebből, akkor semmi baj.
2015. júl. 30. 16:32
 3/16 A kérdező kommentje:
Amúgy 5 hónapos, nem olyan pici már.
2015. júl. 30. 16:33
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
5 hónapos kutyám egyben, rágás nélkül nyeli le a nyakat. Fölösleges figyelned, nem lesz semmi baja. Viszont rágáshoz és marhacsontos, vagy főtt sertéscsontot javasolnám.
2015. júl. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
35%

Disznót ne adj, főve pedig semmit. Hőkezelés hatására szilánkosra törik a csont mikor elrágja, és kiszúrhatja a gyomrát, beleit, véres lehet a széklete. Nagyon veszélyes!


Marhának gégéje mehet például, a tartócsontok ugye kizárva, túl kemények.

2015. júl. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Mármint disznót semmilyen formában nem adnék. És csontot sem főznék!
2015. júl. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"nem megrágta alaposan, csak elrágta akkorára, hogy kényelmesen le tudja nyelni"

A kutyaféléknek ennyi pont elég, nyugi. Az ő gyomruk kicsit erősebb a miénknél, nem kell pépesre rágniuk mindent.

2015. júl. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Csirkenyak esetén én annyit látok, hogy "slupsz" és néz, hogy jöhet a következő. Ami kitart akár két percig is az minimum egy marhalapocka csont. Ketten vannak, úgyhogy nem vacakolnak sokág. Ledarálják és nyelik. Amíg csak egy kutyám volt, addig előfordult, hogy pusztán a rágás öröméért órákig nyalogatott és rágicsált egy csontot, de mostmár az idő fontos tényező.
2015. júl. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az öregem (német juhász keverék, kicsit kisebb) kacsanyakat is benyelt egy roppantás nélkül, azt azóta a saját lelki békém érdekében nem is kapott egyik se :D De semmi baja nem lett tőle, a kutyáknak ez normális.

Igazából az a fura, hogy egy bármekkora kutya képes két percet elrágózni egyetlen csirkenyakon. A pitnek a nyúlcomb is annyi, hogy reccs-reccs-ropp-nyel. Mondjuk a csirkelábat érdekes módon szeretik ropogtatni, de a legtöbb csontossal nem szórakoznak, elrágják annyira, hogy lecsússzon, és viszlát.

2015. júl. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Lehet butaságot kérdeztem, ne haragudjatok... még nem volt ilyen tapasztalatom és meglepődtem.

Nem mértem stopperrel az elfogyasztás idejét, valószínűleg nem volt két perc, csak valamit írnom kellett :D Azóta már megkapta a második nyakat is,az "semeddigsem" tartott neki, az elsőt azért rágcsálta, ha nem is két teljes percig.

2015. júl. 30. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!