Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyszüleim miért bántják...

Nagyszüleim miért bántják előszeretettel minden butaságért a kutyust?

Figyelt kérdés

Az elmúlt években, főként, miután megszületett az unokatestvérem (6 éve) minden butaság miatt ráütnek, rugdossák a kutyát. Főként akkor, ha a gyerek közelébe megy a kutya. A gyerek nem is nagyon nyúl a kutyához, sőt. De már a nagyszüleim belerúgnak élből, szidják, ráütnek a kutyára, ami számomra elég elszomorító.


Egyátalán nem harapós, semmi baj nincs vele. Nyilván, ha az ember rálép a lábára, hajlamos odakapni, de sosem támad.


A száján is kijött valami, de nem vitték el orvoshoz, hagyják, hogy nőjjön a száján a kinövés. A doki, aki házhoz megy, fél a kutyáktól (!!). Nem tudta beoltani, e miatt is a kutyát rugdosta össze nagyapám. Nagymamám is rugdossa, csapkodja, folyton elzavarja.


Jagd terrier kutya / Német vadászterrier kutyáról van szó, nagyon kedves. Hozzám is mindig odajön, hogy simogassam, hozza a labdáját, hogy játszak vele, mindig jön hozzám, ott van, ahol én, semmi gond nincs vele.


Miért ilyenek?



#kutya #nagyszülő #Jagd terrier kutya #Német vadászterrier
2015. júl. 30. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ohh szegény..:( Mivel ők a nagyszüleid, beszélhetnél velük, mert ez így nem állapot. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de olyankor én is feltudnám rúgni azt, aki ezt az állattal teszi, még ha családtag is. Mindenféleképpen, ha ismét belerúg, vagy erősebben ver rá, megmondanám neki a véleményem. Nem hinném, hogy az a kutya nekik lett kitalálva... Én szívem szerint elhoznám, ha nem javul a helyzet. Nem tudom, hogy hány éves vagy, de elvinném állatorvoshoz. (ha van kocsid) Azért biztos nem szólnának.
2015. júl. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Mert elmebetegek.


Csak úgy szólok, hogy a kutya agyában az zajlik le, hogy a gyerek miatt kap... és feltehetőleg kuvára fogja rühellni emiatt a kicsit... :O

2015. júl. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Beszéld meg velük, hogy ez nem mehet így tovább.Az én kutyámat is sokszor bántják a magukat dominánsnak nevezett személyek a családban, ilyenkor én nem nézem végig a háziállatunk bántalmazását.Bátran ki kell mellette állni, mert a kutya hiába hűséges állat, nem fogja hagyni, hogy az ember kedvére tegyen vele bármit is és csak akkor lesz hűséges a gazdájához, ha a gazdája is az hozzá. :)
2015. júl. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vidd el inkább a kutyát tőlük, nem való nekik.
2015. júl. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mert degeneráltak. Csak remélni tudom, hogy az elfekvőben majd valaki velük is így fog bánni...
2015. júl. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Azonnal vidd el onnan, a menhelyen jobb dolga lesz! Ha ilyen kedves kutyus, ahogy mondtad, biztos nagyon hamar jó gazdija lesz. :)
2015. júl. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hívják állatkínzásnak.A nagyszülők a kutyán vezetik le minden feszültségüket.ő a legvédtelenebb és nincs következmėnye.
2015. júl. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 icu75 ***** válasza:
100%
én is úgy gondolom,hogy beszélned kéne velük:mondd meg nekik hogy házőrzésre sokkal jobb a riasztó,mert azt nem tudják megmérgezni,de a kutyát igen. Rágcsálóirtásra is hatékonyabbak a mérgek,a száraz kenyeret,moslékot a csirke is megeheti hogy nehogy"kárba menjen". És végül kérdezd meg hogy:ugye nekem mutattok ezzel példát hogy hogy kell bánni a nálam gyengébbekkel? Már úgy várom hogy felnőjek és gyengébbek legyetek nálam!
2015. aug. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
vidd el orvoshoz, vidd el sétálni, foglalkozz vele, legyen valami jó is szegény kutya életében. nagyszüleid lehet visszább vesznek ha látják, hogy te törődsz a kutyával és jobban becsülöd mint ők.
2015. aug. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

az ilyen vén marháknak nem kutya való hanem kötél

jelentsd fel őket állatkínzásért!!!

2015. aug. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!