Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Üdv! Hamarosan elköltözünk,...

Üdv! Hamarosan elköltözünk, és kissé veszélyes környék. Szeretnénk egy örző-védő kutyát. Lehetőleg olyat amelyiknek a szőre nem igényel sok ápolást, és amikor sétáltatom engem sem ránt el. Tudnátok ilyet mondani? 13/f

Figyelt kérdés
2015. júl. 31. 15:58
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
És ne legyen túl drága , max. 20 ezer forint.
2015. júl. 31. 16:00
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

20 ezer Ft-ért keverék kutyát tudsz kihozni menhelyről.

Ennyiért fajtatiszta kutya nincsen, az minimum 100 ezer Ft-tól kezdődik.

Az, hogy sétáltatáskor ránt-e, az kizárólag nevelés kérdése. Ha nincs megtanítva, akkor minden kutya húz.

2015. júl. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

Menhelyről max. 1-2 éves nagytestű keveréket.Többnyire a látványától is elriadnak.

Kistestű is tud "nagy zajt csapni", a kutyák többsége nem szereti az újságost, postást, romát.

Nem tudom miért.

2015. júl. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Érdekes nem tudom hol néztétek, de fajtiszta amerikai staffordshire bullterrier már 20-25 ezerért is van.
2015. júl. 31. 17:04
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ilyen hozzáértéssel ne vállalj kutyát. Még azt sem tudod mi a különbség a faj, s a fajta közt. Ha félsz a veszélyes környéken, kisérjen el egy felnőtt, vagy hordj magadnál gázsprayt, csak a parád miatt NE tarts kutyát!
2015. júl. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutya fajtiszta, tehát a keverékek is. Amit te szeretnél az a fajtatisztaság, de az ilyen kutya 100+ ezer forintba kerül.


FAJ = kutya, macska, ló, elefánt, stb.

FAJTA = dalmata, tacskó, uszkár, németjuhász, stb.


Csak jó ha ezt tudod.

2015. júl. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ha kiskutyát akarsz, annak idő kell amíg felnő (legalább 2 év), megerősödik, meg egyáltalán megtanítod ÖV-re. Persze az sem biztos, hogy egyáltalán benne lesz az ösztön, a 20 ezer forintos szaporított kutyák általában vagy félősek vagy ideggyengék vagy betegesek, úgyhogy 13 évesen ne legyen ilyen kutyád.


Menhelyről fogadjatok örökbe egy felnőtt, bátor, védelmező ösztönű kutyát.

2015. júl. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%

Gondolom anyukádék azt akarták, miközben terhes volt veled, hogy úgy szüless meg, hogy tudsz járni, olvasni, írni, beszélni.

Egy kutyát nevelni kell, rövid szőrű kutyákat is át kell fésülni néha furminátorral vagy sűrű kefével az elhalt szőrök miatt.

Barátnőm elhozott ingyen egy rottweilert, szaporított kutya, sajnos több baja van, mint haszna.

Nekem 6 évig volt Amstaffom, kezdőként nem ajánlom ezt a kutyafajtát, és mivel azért komolyabb kutyáról van szó, így jobb lenne, ha utánaolvasnál, hogy hogyan is megy ez.

Menhelyről fogadj be kutyát, aztán elviszed őrző-védő tanfolyamra, sikeres vizsga után kap egy bizonyítványféleséget, és tarthatod magadnál, ha a kertedbe vagy a lakásodba betörnek, és megharapja a kutya, akkor felmutatod a rendőröknek, hogy őrző-védő, szavuk nem lehet, viszont az utcán szájkosárral kell vinned.

Staffordom egyébként kezesbárány volt, betörőknek a lábát megnyalta volna, szóval azért, mert szúrósabb tekintetű kutyát akarsz, nem fognak az emberek beszarni...

2015. júl. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Jó jó nyugi van. Megértettem , de azért anyám az nem tudom hogy jött ide. Akkor úgy kérdezem milyen kutyát ajánlanátok kezdőnek , amit lehet vinni őrző-védő tanfolyamra?
2015. júl. 31. 18:44
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Bármely nagytestű keveréket menhelyről. Egyébként sajnos sok fajtajellegű is van, olyan kutyák akiket szaporítóknál 25000-30000 forintért vennél.
2015. júl. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!