Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát válasszak?

Milyen fajta kutyát válasszak?

Figyelt kérdés

Rengeteg kuytát néztem már de semmire sem jutottam vele. Egy olyan kutyát szeretnék ami értelmes, mozgékony, és jó házőrző is de nem vad és közepes méretű. Fontos hogy én nem adom elő azt mint sokan kutyások hogy ,,ne kelljen vele sokat foglalkozni" legyen élénk és sportos is.

Várom az értelmes válaszokat!

Előre is köszönöm!


2015. aug. 1. 17:09
1 2
 1/11 anonim válasza:

a border collie-t már nézted,de azokkal tényleg sokat kell foglalkozni ,mert nagy a mozgásigényük

tanulékony fajta

családi házba vagy panelba?

2015. aug. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Családi ház :) és a Borderem mellé szeretnék egy társat
2015. aug. 1. 17:17
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Menhelyi keveréket!!!!
2015. aug. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nincs egy kimondott fajta, amiért rajongsz, javaslom, egy menhelyről válassz kutyát. Az ottani gondozók segítenek kiválasztani a hozzád illő kutyust.
2015. aug. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

A leírásod alapján lövésed nincs a kutyákról és a nevelésről. Először tanulmányozd a kutyák nevelését. Egy kutya akkor lesz vad, ha elvadítják.

Később, ha már többet tudsz a nevelésről, menj ki egy menhelyre, és nézz körül, biztos tudnak ajánlani neked egy vagy akár több kutyust!

2015. aug. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Mudi?
2015. aug. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Már megbocsásson utolsó előtti válaszoló.. Képzelje van lövésem a kuyta nevelésről és a ,,vad" szót pl a Pitbull kutyákra alkalmazom, azokra akiknek a vérvonalában van benne. És minden válaszolónak megfogadom a tanácsát köszönöm!
2015. aug. 1. 18:31
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A nem vad alatt gondolom azt érted, hogy könnyen kezelhető legyen...ugye?


Menhelyes keveréket ajánlanék én is, nagyjából le tudod szűrni melyik kutya mennyire határozott jellem (pl. kezdeményezi-e az ismerkedést veled). A többi meg nevelés kérdése.


Én a sintértelepről vettem magamhoz egy kutyát, fogalmam sincs milyen fajták keveréke. Ott eléggé be volt szarva (nyilván), de azonnal jött ismerkedni, adta a mancsát, ugatott mikor elmentünk a kenneltől, szóval látszott, hogy normális körülmények között egy határozott kutya lesz.

És az lett, de mennyire. Az elején még csak tessék-lássék "őrizte a házat", utána meg már zsigerből jött neki, nem történhet semmi anélkül, hogy észrevenné. Nem őrjöng az ajtónál, mert azt az elején már szigorúan megtiltottam neki, de tisztességesen végzi a dolgát :)

Mozgékony, akármennyit szívesen sétál, okos kutya. Pár dolgot kicsit nehezebben tanult meg vagy inkább fogadott el, mert nagyon domináns és makacs, de megfelelő neveléssel szuper kutya lett belőle.

2015. aug. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Látom a "vad" jelzőz azóta már kifejtetted :)
2015. aug. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%
A pitbull sem vad, ha normálisan van nevelve...
2015. aug. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!